Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Matic Ivacic: “Jest siła, na motocyklu też czuję się dobrze”

22/05/2023 11:39:56
Redakcja

– Na początek chciałem zapytać jak się czujesz? Wróciłeś do ścigania po nieprzyjemnej kontuzji. Twój indywidualny wynik zdaje się mówić, że jest w porządku, ale powiedz jakie Ty masz odczucia?
– Powiem tak… bardzo żałuję, że przegraliśmy ten mecz. Zabrakło niewiele, tylko cztery punkty, a mieliśmy w meczu sporo pecha. Cóż, musimy w takim razie w rewanżu wygrać więcej niż czterema punktami i zgarnąć bonus. Jeśli chodzi o mnie to przede wszystkim jestem zadowolony z tego, że w piątek dostałem zielone światło od mojego fizjoterapeuty jeśli chodzi o występ w meczu. Trenowałem w sobotę i powiem szczerze, że nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, jakby tej kontuzji w ogóle nie było. Teraz mam nadzieję, że kolejnym krokiem będzie zgoda na pełne obciążenie treningowe. Ja nie jestem typem zawodnika, który chciałby siedzieć i nic nie robić. Tę przerwę, którą miałem poświęciłem na zabiegi, ale bardzo chciałem już jechać i się ścigać.

– A teraz po meczu, po sześciu biegach, czujesz jakiś dyskomfort?
– Nie, nic złego nie czuję. Wszystko jest w porządku. W końcówce meczu jechałem trzy razy pod rząd w biegu 13, 14 i 15, gdzie ten 14 był jeszcze powtarzany, ale siła jest, na motocyklu też czuję się dobrze. Tak jak wspominałem, czekam teraz tylko na sygnał od mojego fizjoterapeuty, że mogę w pełni trenować: fitness, rower, bieganie.

– Twój wynik indywidualny świetny, poza jednym biegiem, w którym wjechałeś w taśmę. Z perspektywy meczu pewnie mocno żałujesz, ale co tam się właściwie stało? Nerwy, czy może coś ze sprzętem?
– Powiem szczerze, że bardzo rzadko wjeżdżam w taśmę. Tutaj… po prostu zawiał wiatr, poruszył tą taśmą, ja pomyślałem, że taśma idzie w górę, popuściłem klamkę sprzęgła i tak to się stało. Bardzo mi przykro z tego powodu, ale nie mogę już tego naprawić. Obiecuję, że będę pracował żeby taka sytuacja już się nie powtórzyła.

– Dużo wykluczeń dziś w waszej drużynie. Marko Lewiszyn trzy wykluczenia, Oskar Bober jedno, no i Twoja taśma. Na koniec to chyba właśnie tych punktów zabrakło do dobrego wyniku drużyny?
– Tak, tak jak wspomniałem wcześniej, było sporo tego pecha. Ale zabrakło punktów każdego z nas. Moich czterech punktów też zabrakło, wtedy wynik byłby inny.

– Kontuzja przydarzyła Ci się podczas eliminacji do SEC. Podejrzewam, że oprócz samego urazu, to żałujesz też, że uciekły Ci przez to takie prestiżowe zawody?
– Tak, bardzo tego żałuję. Wejście do tego cyklu to był jeden z moich celów na ten rok. Forma jak widać jest. W tym miejscu bardzo chciałbym podziękować mojemu menadżerowi Pawłowi Woźniakowi, wszystkim moim sponsorom, Głównemu Partnerowi Grupie Azoty za ogromną pomoc. Serdecznie wszystkim dziękuję, ale jeśli chodzi o SEC to musimy poczekać na nowy sezon.

– Teraz czeka Was wyjazd do Gniezna na dość specyficzny tor. Jakie Ty masz doświadczenia jeśli chodzi o jazdę na tamtym torze?
– Do tego czasu czeka mnie jeszcze kilka zawodów. W środę prawdopodobnie Szwecja, potem w sobotę eliminacje do Grand Prix w Lonigo, następnie znów Szwecja i dopiero mecz w Gnieźnie. Jeździłem tam dwa razy, jeszcze w barwach Polonii, ale to były sparingi. Specyficzny tor, ale jak się spasujemy to powalczymy.

– To może skoro uciekł Ci cykl SEC, to powetujesz sobie to we wspomnianych eliminacjach do Grand Prix i awansujesz do tego cyklu na następy sezon? Trzeba mierzyć wysoko…
– Oczywiście, wszystko jest możliwe. Podejdę do tych zawodów solidnie. Teraz szukam dużo jazdy i każdy start jest istotny.

Rozmawiał: Przemysław Frączek

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST