Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Peter Ljung wraca do Tarnowa!

08/11/2018 14:27:36
Redakcja

W czwartek Peter Ljung podpisał dwuletni kontrakt z Grupą Azoty Unią Tarnów. Dla doświadczonego Szweda jest to powrót do Tarnowa po roku startów w Lokomotivie Daugavpils. Wcześniej punkty dla klubu z Mościc zdobywał również w latach 2007-2008. Sezon 2018 był dla niego bardzo udany. Na torach Nice Pierwszej Ligi Żużlowej wykręcił w piętnastu meczach średnią 2,234 co był piątym osiągnięciem w całej lidze. Ljung startował także w szwedzkiej Elitserien (1,738) oraz Allsvenskan League (2,708!).

Urodzony w 1982 roku w szwedzkim Växjö  żużlowiec w polskiej lidze reprezentował dotąd barwy klubów m.in. z Częstochowy, Gniezna, Ostrowa, Wrocławia, Rzeszowa, Grudziądza czy Daugavpils. Z żoną Jessicą ma córkę Izę oraz syna Eddiego.

O kolejnych kontraktach będziemy wkrótce informować. Tymczasem zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z Peterem Ljungiem.

– Przemysław Frączek: Peter, znów powracasz do Tarnowa. Pamiętasz, który to już raz?
– Peter Ljung: Rzeczywiście znowu wracam do Tarnowa. Będzie to mój trzeci powrót. Mówiąc krótko bardzo się z tego faktu cieszę. Sezon 2017 był świetny i znów wracam tam, gdzie moje miejsce. Zawsze bardzo lubiłem Tarnów, jestem szczęśliwy

– PF: Sezon 2018 z pewnością możesz zaliczyć do udanych. Pojawiły się oferty z PGE Ekstraligi?
– PL: Sezon 2018 był rzeczywiście bardzo dobry w moim wykonaniu. Muszę przyznać, że pojawiły się oferty z PGE Ekstraligi. Jednak gdy pojawiła się szansa na powrót do Tarnowa, decyzja stała dużo łatwiejsza.

– PF: Jak przedstawiają się Twoje cele na sezon 2019?
– PL: Moim głównym celem w sezonie 2019 jest zawsze być z przodu. Punktować najlepiej jak tylko potrafię dla moich klubów to moje główne zadanie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy żeby tak właśnie było. Dobry sezon moich klubów to automatycznie również dobry sezon dla mnie.

– PF: Jak będą wyglądały Twoje przygotowania do nowego sezonu?
– PL: Będę się przygotowywał według mojego planu z minionego sezonu, który był swego rodzaju nowością. Jestem zadowolony z efektów, więc jest to właściwa droga. Mierzę jeszcze wyżej i trzymam się ścisłych reguł planu, który przyniósł mi progres i mam nadzieję, że dalej pozwoli mi się rozwijać.

– PF: Ostatnie pytanie Peter. Od jakiegoś czasu można zauważ, że w Szwecji pojawia się coraz mniej żużlowych talentów. Jak myślisz, jaka jest tego przyczyna?
– PL: Mamy Joela Kinga i Antona Karlssona. Poza nimi rzeczywiście nie jest zbyt dobrze. W zasadzie to ciężko powiedzieć dlaczego mamy niewielu obiecujących zawodników. Wydaje mi się, że dla dzieciaków dzisiejsze życie jest dużo łatwiejsze niż kiedyś i po prostu nie robią wszystkiego, aby osiągnąć sukces. Nie pracują wystarczająco ciężko, może brakuje czasami ambicji. Sukces nigdy nie przychodzi za darmo! Trzeba na niego naprawdę ciężko zapracować. Jest to zdecydowanie trudniejsze niż bycie gwiazdą w smartfonie.

– PF: Dziękuję za rozmowę.
– PL: Również dziękuję. Chciałbym jeszcze dodać, że już nie mogę się doczekać, aż spotkam się z wszystkimi ludźmi w klubie oraz przede wszystkim z kibicami. Obiecuję, że będę jechał najlepiej jak tylko potrafię. Wszyscy w Tarnowie jesteście wspaniali.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST