Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Oświadczenie Unii Tarnów ŻSSA

10/06/2017 19:35:55
Redakcja

Oświadczenie Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej

Po wielu miesiącach spotkań, wyjazdów studyjnych, rozmów i ustaleń z władzami samorządowymi miasta Tarnowa, w tym głównie z Prezydentem, a także licznych posiedzeń Komisji Sportu Rady Miasta Tarnowa; niespełna trzy tygodnie temu w Urzędzie Miasta, na zaproszenie Pana Prezydenta Romana Ciepieli odbyło się kolejne spotkanie. Obok gospodarza – Prezydenta Miasta oraz Pani Wiceprezydent udział wzięli zaproszeni pracownicy magistratu, przedstawiciele Komisji Sportu oraz Rada Nadzorcza i Zarząd Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej. Dyskusja tyczyła spraw związanych z przyszłością Stadionu Miejskiego, sposobem jego funkcjonowania i losów klubów korzystających z tego obiektu, tj. żużlowego i piłkarskiego.

Po burzliwej dyskusji właściciele klubu wraz z Zarządem zostali zobligowani do przedstawienia na piśmie swojego stanowiska dotyczącego Stadionu Miejskiego, co też uczyniono.

Władze klubu żużlowego uważają, iż najlepszym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie obu dyscyplin, tak aby każda korzystać mogła ze swojego, niezależnego obiektu. Jednocześnie jasno też podkreślają, iż dalsze, ewentualne funkcjonowanie na jednym stadionie jest jak najbardziej możliwe, wymaga jednak określonych kompromisów.

Kolejną ważną kwestią poruszoną w przedmiotowym piśmie jest brak konieczności emigracji ze stadionu na czas jego modernizacji. Takie rozwiązanie wydaje się zarówno dla obu klubów jak i inwestora, z różnych względów bardzo korzystne. I wreszcie – co niezwykle istotne – właściciele Spółki Żużlowej nie zgadzają się na inwestowanie swoich finansów w obcy środek trwały jakim jest stadion będący własnością miasta. Byłby to ewenement wśród klubów żużlowych w Polsce. Warto zauważyć, że Unia Tarnów ŻSSA już teraz jest chyba “rodzynkiem” będąc płatnikiem netto do miasta, a nie otrzymując w zamian praktycznie nic.

Załączamy oryginał pisma do Pana Prezydenta. Pismo TUTAJ.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST