Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Wypowiedzi po spotkaniu w Zielonej Górze

26/05/2013 0:00:00
Redakcja


Jaskółki
dosyć wysoko dzisiaj przegrały wyjazdowe spotkanie w Zielonej Górze. W ekipie Unii poza Artemem Łagutą i Maciejem Janowskim reszta spisała się bardzo słabo. Oto co powiedzieli po meczu zawodnicy i trenerzy obu ekip.

Marek Cieślak (trener Unii Tarnów): Niestety przegraliśmy. Gratuluję gospodarzom zwycięstwa. Nie da się wygrać meczu kiedy tacy zawodnicy jak Martin Vaculik czy Janusz Kołodziej we dwójkę robią trzy punkty. Widać, że mają olbrzymie kłopoty sprzętowe, bo nawet nie chodzi tutaj o jazdę. Musimy szybko coś z tym zrobić. Wiadomo, że Leon Madsen jest po kontuzji ale co mógł to robił. Dla mnie mecz to jest też walka ze sprzętem.

Artiom Łaguta (zawodnik Unii Tarnów): Pojechałem dobrze w czterech biegach, ale później coś stało się z motorem. Szkoda, że przegraliśmy ten mecz. Było to naprawdę bardzo ciężkie spotkanie, gdyż rywalizowaliśmy z mocnymi zawodnikami. Gratulacje dla drużyny z Zielonej Góry.

Maciej Janowski (zawodnik Unii Tarnów): To był bardzo ciężki mecz. Trudno zdobywa się tu punkty z takim przeciwnikiem. Udawało mi się od pierwszego biegu dobrze jechać i dopasować motocykl. Niestety tak było do piątego mojego wyścigu kiedy to na starcie wybuchł w nim silnik. Na kolejny bieg musiałem już wziąć nowy motor, który wiadomo nie był do końca dopasowany. Rywale uciekli mi ze startu i przegraliśmy mecz. Mogło być lepiej, te ostatnie trzy biegi jeszcze nas dobiły. Zielona Góra jest bardzo mocna i ma takie asy w swoich szeregach, że ciężko zdobywać punkty.

Janusz Kołodziej (zawodnik Unii Tarnów): Przed tymi zawodami dużo pracowałem, żeby było dobrze. Niestety wyszło jak wyszło. Nie wiem co więcej powiedzieć. Po prostu zawiodłem, mam tego świadomość. Nie załamuję się, z tego względu że wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną, aby odnaleźć prędkość na motocyklu i będę robił na to taki nacisk, jaki się tylko da.

Rafał Dobrucki (trener Stelmetu Falubazu Zielona Góra): To były trudne zawody i takich się spodziewaliśmy. Wynik może nie wskazuje na to, ale tak było. Wszystkie mecze ekstraligowe są ciężkie i wymagają stuprocentowej koncentracji. Taką mieliśmy w tym meczu. Nie ustrzegliśmy się też błędów, ale na pewno wynik cieszy.

Jarosław Hampel (zawodnik Stelmetu Falubazu Zielona Góra): Czułem się bardzo dobrze na torze. Co prawda trochę punktów pogubiłem, ale tak to jest w walce z dobrą drużyną – Mistrzem Polski. W każdym biegu ciężko walczyło się o wygraną. Pokazaliśmy jednak, że się staramy jechać jak najlepiej. Był moment kiedy wynik i różnica punktów stała się niebezpieczna, tarnowianie przycisnęli nas wówczas mocno. Poza tą chwilą w miarę kontrolowaliśmy przebieg meczu. Końcówka zawodów należała do nas, odbiliśmy z wynikiem tak by zdystansować rezultat.

Piotr Protasiewicz (zawodnik Stelmetu Falubazu Zielona Góra): Forma całej drużyny była wyrównana i dobra, odjechaliśmy fajne spotkanie. Pojechaliśmy wszyscy na piątkę. Cieszymy się, że te dwa punkty zostają w Zielonej Górze, bo musimy je sukcesywnie zbierać i ich nie gubić. Wiemy jaka liga jest wyrównana i ile drużyn walczy o tą pierwszą czwórkę. Dobrze, że pojechaliśmy zdrowo, szczęśliwie z wygranymi dwoma punktami. Nie chcę komentować decyzji sędziego, gdyż później ponownie będę jeździł po Trybunałach. Ręce mi opadają, ale skupiam się nad jazdą. Wszyscy widzieli jak pojechałem. Taki jest sport żużlowy, muszę przyjąć decyzję wykluczenia z pokorą. Nie mogę komentować tego i nie będę tego robił.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST