Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Wypowiedzi po spotkaniu w Częstochowie

22/09/2013 0:00:00
Redakcja


Unia
Tarnów obroniła dzisiaj w Częstochowie ośmiopunktową przewagę z pierwszego meczu obu drużyn i zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. To pierwszy taki medal w kolekcji tarnowian, obok wcześniej wywalczonych trzech krążków złotych i jednego srebrnego. Po spotkaniu radości nie ukrywali zawodnicy jak i trener Unii.

Marek Cieślak (trener Unii Tarnów): Ten brązowy medal, biorąc pod uwagę wiosenne mecze, kiedy przegrywaliśmy nawet u siebie i na wyjazdach, jest bardzo cenny. Końcówka sezonu i ten medal wynagrodził nam te wszystkie chwile zwątpienia, jakie mieliśmy w tym sezonie. Jako mistrz Polski musieliśmy oddać swojego lidera, czyli Grega Hancocka. Na szczęście pozyskaliśmy Artema Łagutę. Pojechał znakomity sezon i w głównej mierze dzięki niemu odbiliśmy się od dna. Mogę tylko podziękować moim zawodnikom, że do końca wierzyli w sukces. Dziękuję częstochowianom za miłe przyjęcie. Tor też był bardzo dobrze przygotowany. Tylko w jednym miejscu była mała koleina, ale ogólnie był w porządku. Tak właśnie powinien wyglądać sport. Na torze walczymy do upadłego, ale poza torem wszyscy się znamy i jesteśmy kolegami. Nie powinno być zatem żadnych niesnasek w parkingu. Dwóch medali nie mogliśmy rozdać. Cieszę się, że to my go zdobyliśmy.

Jarosław Dymek (menadżer Dospelu Włókniarza Częstochowa): Jest mi bardzo przykro. Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu. Bardzo źle się czuję. Możemy tylko podziękować kibicom, bo mocno nas wspierali i bardzo pomagali. Chcieliśmy ten medal zdobyć dla nich. Niestety, nie udało się. Cały sezon mieliśmy tak naprawdę pod górkę. Przed sezonem mieliśmy założenie, by stworzyć fajny żużel w Częstochowie i znaleźć się w play-offach. Tak też się stało. Jeśli ktoś ma duszę sportowca i jest ambitny, to zawsze mierzy w złoto. Nie ma już co roztrząsać półfinałów z Toruniem. Liczyliśmy, że uda nam się rozstrzygnąć na swoją korzyść ten finał pocieszenia. Stało się inaczej.

Maciej Janowski (Unia Tarnów): Mój występ był całkiem poprawny, choć oczywiście mógł być lepszy. W ostatnich dwóch biegach paliło mi się sprzęgło i z okrążenia na okrążenie mój motocykl jechał wolniej. Nie mogłem wyskoczyć ze startu i powalczyć z rywalami na trasie. Cieszę się, ze na początku zdobyłem trochę punktów. Całe zawody nie były łatwe. Przegrywaliśmy kilkoma punktami, ale wtedy dosięgła nas mocna ręka trenera. Trener zebrał wszystkich i dostaliśmy po małym „kopniaku”, żeby nie myśleć o punktach tylko po prostu jechać, bo jeszcze jest szansa. Jak widać to pomogło i cieszę się z tego bardzo.

Rafał Szombierski (Dospel Włókniarz Częstochowa): Możemy tylko przeprosić kibiców, że nie zdobyliśmy medalu i jednocześnie podziękować i zaapelować, by w nas wierzyli, bo jesteśmy dobrą drużyną. W tym sezonie wielokrotnie ktoś wyrządził nam krzywdę. Do tego doszły kontuzje i niestety tak to wszystko wyglądało.

Janusz Kołodziej (Unia Tarnów): Cieszymy się ogromnie, bo to trzecie miejsce jest dla nas bardzo wartościowe. Cały sezon był bardzo trudny i dramatyczny. Cieszę się, że odjechaliśmy cało i zdrowo, bo mecz był bardzo ciężki.  Było dużo walki i najważniejsze, że utrzymaliśmy ten rezultat do końca. Częstochowianie jechali bardzo fajnie zarówno w Tarnowie, jak i tutaj w rewanżu. Najważniejsze, że każdy się szanował i nikt nikogo nie wywoził. Mam nadzieję, że sam nie stworzyłem żadnej niebezpiecznej sytuacji na torze. Starałem się, jak najlepiej dla swojej drużyny. Cieszę się, że podołaliśmy zadaniu i pojechaliśmy całą drużyną na dobrym poziomie.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST