Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Wygrywamy w Gdańsku na inaugurację!

11/07/2020 18:58:15
Redakcja

Unia Tarnów pokonała w meczu wyjazdowym Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46! Najlepszym zawodnikiem spotknia był Mateusz Cierniak, który wywalczył aż trzynaście punktów i bonus. Na uwagę zasługuje, że junior Jaskółek wygrał aż trzy biegi z rzędu w końcówce spotkania. O wygranej Jaskółek przesądził bardzo dobry początek i trzy wygrane podwójnie biegu w końcówce spotkania.

Od podwójnego zwycięstwa sezon w eWinner Pierwszej Lidze Żużlowej rozpoczęli tarnowianie. Ze startu świetnie wystrzelił Kim Nilsson, który debiutował dzisiaj w drużynie Jaskółek. Równie dobrze spod taśmy ruszył Artur Mroczka i znalazł się tuż za plecami Petera Kildemanda. Duńczyk popełnił jednak błąd na drugim okrążeniu, co wykorzystał Mroczka. W walce nie liczył się Rasmus Jensen.

Ciekawie było w biegu młodzieżowym. Fatalnie ze startu ruszył Karol Żupiński, którego mocno podniosło i zdecydowanie został z tył. Atut pierwszego pola wykorzystał Alan Szczotka, ale szybko za jego plecami znalazł się Mateusz Cierniak, który na trzecim  okrążeniu minął zawodnika gospodarzy. Wybity z rytmu zawodnik Wybrzeża spadł na koniec stawki, a na mecie na drugim miejscu zameldował się Dawid Rempała i Jaskółki znowu mogły się cieszyć z podwójnego zwycięstwa.

W trzeciej odsłonie na tor w pierwszym łuku upadł Daniel Kaczmarek, który został wykluczony z powtórki. W powtórce zapowiadało się na dublet pary gospodarzy, ale szybko z Kacprem Gomólskim poradził sobie Peter Ljung. Kapitan Unii Tarnów do końca gonił jeszcze Krystiana Pieszczka, który prowadził po bardzo dobrym starcie.

Kolejne dwa oczka odrobili gospodarze w biegu czwartym. Atut pierwszego pola wykorzystał Karol Żupiński. Młodzieżowiec Wybrzeża do końca musiał jednak bronić się przed atakami Ernesta Kozy. Z kolei tarnowianin musiał uważać na Jacoba Thorssella. Niestety w walce nie liczył się Dawid Rempała, który słabo wystartował z czwartego pola.

Bardzo ciasno w pierwszym łuku biegu piątego. Miejsca zabrakło dla Ernesta Kozy, ale sędzia zadecydował o powtórce w czwórkę. W momencie przerwania po dosyć dobrym starcie prowadził Artur Mroczka. W powtórce niewiele się działo, choć Ernest Koza do końca atakował Rasmusa Jensena. Duńczyk wykorzystał atut pierwszego pola startowego. Trzecie miejsce Artura Mroczki dało biegowy remis.

Fantastyczną walkę w biegu szóstym stoczyli Kim Nilsson i Krystian Pieszczek. Szwed przez cztery okrążenia ścigał krajowego lidera gdańszczan. Decydujący i co najważniejsze skuteczny atak zawodnik Jaskółek przeprowadził na ostatnim łuku, gdy napędził się po szerokiej i ściął do kredy wyprzedzając na linie mety zawodnika Wybrzeża. Oczko wywalczył Daniel Kaczmarek, co dało Jaskółkom biegowy triumf.

Peter Kildemand uratował biegowy remis w wyścigu siódmym. Świetnie ze startu ruszył Mateusz Cierniak, który objął prowadzenie, jednak na jednym z okrążeń mocno napędzony Duńczyk wyprzedził młodzieżowca Jaskółek. Później Cierniaka wyprzedził jeszcze Peter Ljung i to on próbował nawiązać jeszcze walkę z Kildemandem. W walce niespodziewanie nie liczył się Jacob Thorssell.

Fatalnie ułożył się bieg ósmy dla Jaskółek. Start z drugiego pola wygrał Krystian Pieszczek, a szybko dołączył do niego Karol Żupiński. Niestety ani Artur Mroczka, ani Ernest Koza nie nawiązali walki z juniorem Wybrzeża. Tym samym przewaga Unii stopniała tylko do dwóch oczek.

Niestety w kolejnym wyścigu gospodarze ponownie przywieźli powójne zwycięstwo obejmując tym samym prowadzenie w meczu. Niespodziewanie po kiepskim starcie w walce nie liczył się Kim Nilsson.

W biegu dziesiątym świetnie spod taśmy ruszyli gospodarze, ale na tor upadli Dawid Rempała i Peter Ljung. Sędzia zadecydował jednak o powtórce w pełnej obsadzie. W niej ponownie para gospodarzy doskonale wystartowała i zapowiadało się na nokaut, ale na trzecim okrążeniu Kacpra Gomólskiego minął Kapitan Jaskółek. Z przodu pewne trzy oczka wywalczył Rasmus Jensen, a w walce nie liczył się Dawid Rempała.

Po równaniu toru to gdańszczanie nadal dyktowali warunki na torze. Kierownictwo gospodarzy desygnowało do walki za Kacpra Gomólskiego Karola Żupińskiego, co okazało się strzałem w dziesiątkę, bo młodzieżowiec pewnie wygrał wyścig. Na domiar złego drugi na mecie zameldował się Peter Kildemand. Po dwóch świetnych biegach w walce nie liczył się Kim Nilsson, który ponownie przywiózł zero.

W biegu dwunastym menadżer Tomasz Proszowski skorzystał z rezerwy taktycznej wymieniając Daniela Kaczmarka na Petera Ljunga.cDo niebezpiecznej sytuacji doszło w drugim łuku. Na tor upadł Alan Szczotka dla którego zabrakło miejsca. Sędzia zdecydował o wykluczeniu juniora Wybrzeża. W powtórce najlepiej ze startu ruszył Mateusz Cierniak, który pewnie wygrał. Z tył świetną walkę, a co najważniejsze zwycięską z Rasmusem Jensenem stoczył Peter Ljung.

W trzynastym biegu defekt na starcie zanotował Krystian Pieszczek, ale bieg został przerwany, bo nieco ruszali się Peter Ljung i Jacob Thorssell za co obaj otrzymali ostrzeżenie. W powtórce bez wykluczonego Pieszczka (miał defekt przed startem pierwszej odsłony) problemów z podwójną wygraną nie miał Mateusz Cierniak, który pewnie wygrał. Na drugiej pozycji na mecie zameldował się Peter Ljung.

O losach spotkania przesądził wyścig czternasty. W nim duet tarnowski nie dał najmniejszych szans parze Zdunek Wybrzeża. Pewnie trzeci raz z rzędu wygrał Mateusz Cierniak, a za nim na mecie zameldował się Artur Mroczka.

W ostatnim wyścigu dnia Peter Ljung do samego końca bronił się przed atakami Petera Kildemanda, co przy wygranej Pieszczka dało Jaskółkom dwupunktowe zwycięstwo w 1 rundzie eWinner 1. Ligi Żużlowej. Początkowo na trzeciej pozycji jechał jeszcze Kim Nilsson, ale zdołał go wyprzedzić Duńczyk.

W drużynie tarnowskiej świetnie spotkanie odjechał Mateusz Cierniak, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem całego spotkania. Junior z Tarnowa nie tylko dobrze startował, ale również ambitnie walczył na dystansie. Na pewno z dobrej strony pokazał się Peter Ljung, który dwukrotnie z Cierniakiem przywiózł dublet dla Unii. Pochwalić trzeba także Artura Mroczkę, który pokazał się z dobrej strony i udowodnił, że jest ważnym ogniwem drużyny. W początkowej fazie spotkania dobrze spisywali się Kim Nilsson i Ernest Koza. Zaskoczył na pewno Szwed, który miał po dwóch startach komplet punktów. Niestety w drugiej fazie zawodów już nie było tak dobrze. Słabiej spisali się Daniel Kaczmarek i Dawid Rempała, ale ich ważne punkty przesądziły o wygranej Jaskółek.

Kolejny mecz Unia Tarnów rozegra już w niedzielę 19 lipca w Jaskółczym Gnieździe. Rywalem Jaskółek będzie faworyt rozgrywek – eWinner Apator Toruń. Bilety dostępne online już od poniedziałku 13 lipca.

Unia Tarnów 46
1. Kim Nilsson 6 (3,3,0,0,0)
2. Daniel Kaczmarek (w,1,1,-,-)
3. Artur Mroczka 6+3 (2*,1*,1,-,2*)
4. Ernest Koza 5 (2,2,0,1)
5. Peter Ljung 12+2 (2,2,2,2*,2*,2)
6. Dawid Rempała 2+1 (2*,0,0)
7. Mateusz Cierniak 13+1 (3,1*,3,3,3)
8. Michał Gruchalski NS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44
9. Peter Kildemand 10+1 (1,3,3,2*,1)
10. Jacob Thorssell 4+1 (1,0,2*,1)
11. Rasmus Jensen 8 (0,3,3,1,1)
12. Kacper Gomólski 2 (1,0,1,-,-)
13. Krystian Pieszczek 11 (3,2,3,w,3)
14. Karol Żupiński 9+1 (1,3,2*,3,0)
15. Alan Szczotka 0 (0,0,w)
16. Robert Chmiel NS

 

Bieg po biegu:
1. Nilsson, Mroczka, Kildemand, Jensen 1:5
2. Cierniak, Rempała, Żupiński, Szczotka 1:5 (2:10)
3. Pieszczek, Ljung, Gomólski, Kaczmarek – w/u 4:2 (6:12)
4. Żupiński, Koza, Thorssell, Rempała 4:2 (10:14)
5. Jensen, Koza, Mroczka, Gomólski 3:3 (13:17)
6. Nilsson, Pieszczek, Kaczmarek, Szczotka 2:4 (15:21)
7. Kildemand, Ljung, Cierniak, Thorssell 3:3 (18:24)
8. Pieszczek, Żupiński, Mroczka, Koza 5:1 (23:25)
9. Kildemand, Thorssell, Kaczmarek, Nilsson 5:1 (28:26)
10. Jensen, Ljung, Gomólski, Rempała 4:2 (32:28)
11. Żupiński, Kildemand, Koza, Nilsson 5:1 (37:29)
12. Cierniak, Ljung, Jensen, Szczotka – w/u 1:5 (38:34)
13. Cierniak, Ljung, Thorssell, Pieszczek – w 1:5 (39:39)
14. Cierniak, Mroczka, Jensen, Żupiński 1:5 (40:44)
15. Pieszczek, Ljung, Kildemand, Nilsson 4:2 (44:46)


grupa-azotyUnia Tarnów od wielu lat wspierana jest przez największy koncern chemiczny w Polsce – Grupę Azoty. Główny Partner klubu Grupa Azoty zajmuje się m.in. produkcją nawozów mineralnych i wieloskładnikowych. Ponadto takie produkty jak kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają silną pozycję w sektorze chemicznym oraz zajmują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST