Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Ward zadecyduje w sobotę, sprytny manewr Czechów

06/06/2013 0:00:00
Redakcja


To już w tę sobotę na toruńskiej Motoarenie dobędzie się turniej Eurosport Speedway Best Pairs. Międzynarodowe zawody żużlowe, w których rywalizować będą duety, wracają do światowego kalendarza po 20 latach. Warto być świadkiem tego wydarzenia!!!

Im bliżej do pierwszego wyścigu Eurosport Speedway Best Pairs, tym więcej kulis tego przedsięwzięcia poznajemy. Wiadomo, że turniej będzie transmitowany przez stację Eurosport w tzw. „prime time” – czyli w najlepszym czasie oglądalności – do 71 krajów na świecie. Jeszcze nigdy żużel nie był pokazywany „na żywo” na taką skalę i nigdy nie dotarł za pomocą jednego kanału do tak wielu odbiorców. Wiadomo, że komentatorami w polskiej wersji językowej będą dziennikarze Eurosportu Andrzej Mielczarek i Jakub Pieczatowski, zaś wywiady w parkingu przeprowadzać będzie były duński żużlowiec Jan Staechmann. Sygnał telewizyjny wyprodukuje firma MULTIPRODUCTION.

Pokażemy te zawody w technologii HD – opowiada kierownik produkcji w MULTIPRODUCTION Waldemar Kłosiński. Wykorzystamy do tego 10 kamer, z czego aż trzy będą ponadstandardowe. Mam tu na myśli dwie kamery bezprzewodowe oraz jedną typu superslomo.

Znamy już także składy, przynajmniej te podstawowe, w jakich wystąpią poszczególne ekipy. Choć trzeba przyznać, że menedżerowie niektórych ekip do ostatniej chwili będą czekać z podaniem ostatecznej trójki. Tak będzie w przypadku Australii. Travis McGowan dopiero w dniu zawodów zadecyduje, oczywiście po uprzednich konsultacjach z samym zainteresowanym, czy wystawi do boju Darcy’ego Warda. Dwukrotny mistrz świata juniorów pali się do jazdy i dawno zapomniał o kontuzji łopatki, której nabawił się na początku maja. Wiadomo natomiast, że w drużynie z Antypodów nie pojawi się Troy Batchelor. To efekt przesunięcia na sobotę 8 czerwca, a więc na ten sam dzień, w którym rozgrywany będzie Eurosport Speedway Best Pairs, rundy kwalifikacyjnej Grand Prix 2014. Początkowo turniej ten miał się odbyć dzień później – w niedzielę 9 czerwca, ale ze względu na zaległości w polskiej ekstraklasie (tego dnia odbędzie się w Enea Ekstralidze aż pięć spotkań) zmieniono ten termin. Batchelor wystartuje w austriackim Sankt Johann, więc na Motoarenie się nie pojawi. Będzie za to Davey Watt.

Ciekawy zabieg zastosował menedżer Czechów Milan Špinka. Po konsultacjach z organizatorami Eurosport Speedway Best Pairs i wyrażeniu przez nich zgodny, dokooptował do swego składu Mateja Ĺ˝agara. Słoweniec pojedzie więc w tej samej drużynie co Aleš Dryml i Tomaš Suchanek. Dzięki takiemu manewrowi akcje Czechów w toruńskim turnieju automatycznie skoczyły.

Długo nad kształtem swojego zespołu zastanawiał się Anders Secher. Wiadomo było, że pewniakiem – mimo problemów zdrowotnych – jest Nicki Pedersen. Jego partnerem miał początkowo być najlepszy zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Danii. Ale Secher zachował się pragmatycznie i zamiast Nielsa Kristiana Iversena, który na Motoarenie nigdy specjalnie nie błyszczał, powołał doskonale czującego się na toruńskim torze Michaela Jepsena Jensena.

W pozostałych reprezentacjach bez zmian w porównaniu z tym, co już wcześniej ogłoszono. Oto co wiemy na pewno:

Szwecja  (numery 1,2 i 15) – Andreas Jonsson, Antonio Lindbaeck, Peter Ljung; menedżer Bo Wirebrand
Australia (numery 3,4 i 16) – Chris Holder, Davey Watt; menedżer Travis McGowan
USA (numery 5, 6 i 17) – Greg Hancock, Ryan Fisher; menedżer Billy Hamill
Rosja
(numery 7, 8 i 18) – Emil Sajfutdinow, Grigorij Łaguta, Artiom Łaguta; menedżer Tomasz Suskiewicz
Czechy (numery 9, 10 i 19) – Aleš Dryml, Tomaš Suchanek, Matej Ĺ˝agar (Słowenia, gość); menedżer Milan Špinka
Polska (numery 11, 12 i 20) – Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Adrian Miedziński; menedżer Marek Cieślak
Dania (numery 13, 14 i 21) – Nicki Pedersen, Michael Jepsen Jensen, Hans Andersen; menedżer Anders Secher

Bilety – najtańsze już od 35 złotych – do nabycia poprzez stronę internetową www.speedwaypairs.com,  poprzez system internetowy www.unibax.kupbilety.pl, w kasach klubu Unibax oraz w Galerii Copernicus w Toruniu. Organizatorzy przygotowali także gwarantowaną pulę biletów, które dostępne będą w kasach Motoareny w dniu zawodów 8 czerwca.

1. Strefa Niebieska
– Normalny: 70 zł

2. Strefa Zielona
– Normalny: 50 zł
– Ulgowy 35 zł (dla kibiców urodzonych w 1995 r. i później oraz dla studentów urodzonych w 1989 r. i później)

3. Strefa Żółta
Normalny: 50 zł

4. Strefa Czerwona (Trybuna Główna):
– Normalny: 250 zł
– Pakiet VIP: 200 zł

(Dostępny tylko wraz z biletem na Trybunę Główną; Voucher do nabycia w siedzibie klubu; voucher wymieniany na opaskę VIP – z dostępem do cateringu oraz torbą z gadżetami i programem – w dniu zawodów)

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.speedwaypairs.com

Sprzedaż biletów startuje 16 kwietnia za pośrednictwem serwisu www.speedwaybestpairs.com

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST