Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

W sobotę startują IME

26/07/2013 0:00:00
Redakcja

W sobotę rozpoczynają się zmagania o Tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. W tym sezonie podobnie jak w poprzednim przyjęto formułę, która bardziej przypomina zawody Grand Prix. Część zawodników dostała stałe zaproszenia od organizatorów, reszta uczestników walczyła w eliminacjach. Od tego sezonu jednak postanowiono zrobić wszystko by zwiększyć prestiż tych zawodów, tak więc na torze zobaczymy między innymi Tomasza Golloba, Emila Sajfutdinowa czy Nickiego Pedersena. Zawodnicy rywalizować będą w cyklu 4 turniejów. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w Gdańsku.

Dwóch zawodników naszego klubu zdołało wywalczyć sobie prawo startów w turniejach finałowych. Są to Martin Vaculik i Maciej Janowski. Obaj zawodnicy dobrze spisali się w Challengeu w Żarnowicy i będą mieli szansę wywalczyć kolejne trofeum w swojej karierze. Swoich sił próbował także Leon Madsen, ten jednak zajął pierwsze miejsce, które nie było już premiowane awansem. Dla Martina Vaculika będą to już drugie tak prestiżowe zawody w tym sezonie. Słowak staruje bowiem również w cyklu Grand Prix. Dla Magica rywalizacja z najlepszymi zawodnikami również nie jest niczym nowym. Wystarczy przytoczyć choćby świetny występ w tegorocznym finale Drużynowego Pucharu Świata.

Tytułu sprzed roku będzie bronił Czech Ales Dryml. Drugi był Robert Miśkowiak, a trzeci Andriej Karpov. Zawody o Indywidualne Mistrzostwo Europy rozgrywane są od 2001 roku. Podczas inauguracji najlepszy był również Czech, nie startujący już Bohumil Brhel. W całej historii zawodów najlepsi są jednak Polacy. Biało-czerwoni wywalczyli 13 medali, w tym aż 3 złote.

W tym roku zawody o IME będzie pokazywała telewizja Eurosport. Transmisja na żywo już od godziny 18.30. Zawody zapowiadają się niezwykle ciekawie, więc zapraszamy wszystkich do aktywnego kibicowania.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST