Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

W sobotę Grand Prix w Sztokholmie

20/09/2013 0:00:00
Redakcja

W sobotę odbędzie się przedostatnia już w tym sezonie runda Grand Prix. Zawodnicy ścigać się będą na nowoczesnym obiekcie Friends Arena w Sztokholmie. Końcowy triumf na pewno będzie chciał sobie zapewnić Tai Woffinden, który pod nieobecność Emila Sajfutdinowa wypracował sobie wyraźną przewagę. Ciekawą walkę stoczą na pewno zawodnicy walczący o pozostałe medale, jak również ci chcący się utrzymać w cyklu na przyszły sezon.

O utrzymanie w cyklu nie walczy już Martin Vaculik. Słowak przez cały sezon nie był w stanie złapać odpowiedniego rytmu i jego strata do czołowej ósemki jest już zbyt duża. Martin przyznał niedawno, że Grand Prix kosztuje sporo sił i nerwów. Plany były zupełnie inne, ale Vaculik ma świadomość, że jeszcze nie nadszedł jego czas na odnoszenie laurów w tych zawodach. Mimo tego do końca obecnego sezonu jest uczestnikiem cyklu i będzie chciał się z nim z pewnością godnie pożegnać. W Szwecji wystartuje również Leon Madsen. Duńczyk po raz kolejny będzie zastępował kontuzjowanego Emila Sajfutdinowa. Leon miał ostatnio problemy zdrowotne i opuścił zarówno finał ligi duńskiej, jak również pierwszy mecz w brązowy medal w Enea Ekstralidze. Kłopoty zdrowotne są w tym sezonie zmorą naszego zawodnika, ale jak zapowiada, jest już w pełni sił i gotowy do walki, tak więc będziemy mogli oglądać w sobotni wieczór.

Wśród zawodników nie zabraknie także Polaków. Jarosław Hampel ostro walczy w tym sezonie o medal, oby z jak najcenniejszego kruszcu. Hampel wydaje się być w dobrej formie, solidnie punktuje w ligach, a także wygrał ostatnie Grand Prix w Krsko. Wysoką formę prezentują też inni Polacy. Tomasz Gollob prowadzi zawodników z Torunia do medalu DMP, stanął także  na podium w Krsko, a Krzysztof Kasprzak wygrał 3 turniej o IME w Gorican jadąc z dziką kartą. Na torze już do końca sezonu zabraknie Emila Sajfutdinowa i Rosjanin prawdopodobnie straci medalową pozycję. Podobnie jak przez cały sezon tak i w Sztkoholnie groźni będą na pewno Tai Woffinden, Niels Kristian Iversen i Nicki Pedersen. Dziką kartę na te zawody otrzymał Kim Nilsson.

Transmisję z zawodów przeprowadzi telewizja Canal +. Początek relacji o godzinie 18.45, a zawody rozpoczną się 15 minut później.

Lista startowa:
1. Greg Hancock (USA)
2. Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
4. Martin Vaculik (Słowacja)
5. Tomasz Gollob (Polska)
6. Andreas Jonsson (Szwecja)
7. Matej Zagar (Słowenia)
8. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
9. Krzysztof Kasprzak (Polska)
10. Nicki Pedersen (Dania)
11. Leon Madsen (Dania)
12.
Ales Dryml (Czechy)
13. Jarosław Hampel (Polska)
14. Kim Nilsson (Szwecja)
15. Darcy Ward (Australia)
16. Niels Kristian Iversen (Dania)

Rezerwowi:
17. Fredrik Engman (Szwecja)
18. Oliver Berntzon (Szwecja)

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST