Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

W Grand Prix czas na Malille

06/13/2014 0:00:00
Redakcja

W sobotę zostanie rozegrana kolejna runda cyklu Grand Prix. Gospodarzem będzie szwedzka Malilla. Najlepsi żużlowcy świata powracają do tego miasta po rocznej przerwie. Sytuacja w tabeli przedstawia się bardzo ciekawie. Zawodników dzielą minimalne różnice punktowe, a współliderem jest Greg Hancock.

Amerykanin nic nie robi sobie z upływającego czasu. Na torze prezentuje się niczym młodzieniec, a jego wielkie doświadczenie jest kluczowe w trudnych sytuacjach. Greg prowadzi w klasyfikacji wspólnie z Taiem Woffindenem mimo falstartu w Auckland. Kolejne rundy były jednak dla naszego zawodnika bardzo udane. Hancock od lat staruje w lidze szwedzkiej. Co prawda nie reprezentuje barw miejscowej Dackarny, ale ten tor nie jest mu obcy. W sobotę będzie chciał to udowodnić swoim rywalom.

Do wysokiej dyspozycji powrócił także Tai Woffinden, który po nienajlepszym początku sezonu coraz lepiej punktuje w zawodach ligowych i plasuje się na podium w Grand Prix. Brytyjczyk koniecznie chce obronić tytuł i póki co pokazuje, że pomimo młodego wieku jest to możliwe. W Malilli bardzo groźny będzie zawodnik, który reprezentował barwy miejscowego klubu Darcy Ward. Australijczyk zapomniał już o kontuzji i prezentuje się wręcz wybornie. Co ważne, nawet po słabym starcie nadrabia wszystko skuteczną jazdą na dystansie. Kibice uwielbiają takich walecznych zawodników oraz ich spektakularne akcje i liczą, że takie będą oglądać właśnie w Malilli. Tor w Malilli bardzo dobrze zna reprezentujący tamtejszy klub przez kilka sezonów Andreas Jonsson. Szwed w 2006 roku wygrywał tutaj zawody. Ponadto jego jazda wygląda coraz solidniej.

Polscy kibice zastanawiają się na jaki występ stać Krzysztofa Kasprzaka. Jego powrót na Grand Prix do Pragi nie był do końca udany. Kasper nie zdołał wywalczyć awansu do półfinału i musiał oddać fotel lidera Grand Prix. Tym razem apetyty są większe, bowiem Krzysztof zaliczył kilka udanych imprez i zdaje się wracać do wysokiej formy. Biało czerwoni czekają także na przełamanie Hampela, który od kilku zawodów Grand Prix nie może awansować do półfinału.

Dla niektórych zawodników, takich jak Batchelor, Harris czy Bjerre zawody w Malilli są ostatnim dzwonkiem na nawiązanie walki z czołową ósemką. Powiększenie straty może przekreślić ich szanse na udział w tym gronie w przyszłorocznej edycji. Dziką Kartę od organizatorów otrzymał Peter Ljung.

Transmisja z zawodów w telewizji Canal Plus Sport o godzinie 18.40, a zawody rozpoczną się punktualnie o 19.00.

Lista startowa:
1. (#5) Nicki Pedersen (Dania)
2. (#507) Krzysztof Kasprzak (Polska)
3. (#23) Chris Holder (Australia)
4. (#91) Kenneth Bjerre (Dania)
5. (#84) Martin Smolinski (Niemcy)
6. (#100) Andreas Jonsson (Szwecja)
7. (#75) Troy Batchelor (Australia)
8. (#1) Tai Woffinden (Wielka Brytania)
9. (#43) Darcy Ward (Australia)
10. (#33) Jarosław Hampel (Polska)
11. (#45) Greg Hancock (USA)
12. (#16) Peter Ljung (Szwecja)
13. (#66) Fredrik Lindgren (Szwecja)
14. (#37) Chris Harris (Wielka Brytania)
15. (#55) Matej Zagar (Słowenia)
16. (#88) Niels Kristian Iversen (Dania)

17. (#17) Linus Sundstroem (Szwecja)
18. (#18) Dennis Andersson (Szwecja)

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

ewinner

wesbudSolektro

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1

Al.Capone

krystankluzahektordunajecdekercezararkanagriaRigatoniTarnowska TV HD

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

Muszynianka

Powiat Tarnowski

Gipsman

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST