Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Unia Tarnów lepsza od Mistrzów Polski!!!

17/04/2016 17:00:47
Redakcja

Unia Tarnów po bardzo zaciętym meczu pokonała Mistrzów Polski. Jaskółki do triumfu poprowadziło trio – Madsen, Bjerre i Kołodziej, a ważne punkty dołożyła druga linia drużyny Pawła Barana.

Inauguracyjny wyścig udało się rozegrać dopiero za trzecim podejściem. Najpierw nierówno wystartował Tobiasz Musielak za co otrzymał ostrzeżenie by w powtórce spowodować niebezpieczny upadek Mikkela Michelsena za co sędzia pokazał mu żółtą kartkę. Nowy zawodnik Jaskółek po spotkaniu uskarżał się na bóle karku i głowy.

W trzeciej odsłonie pierwszego biegu start wygrał Piotr Pawlicki, a za nim ustawili się tarnowianie. Leon Madsen długo naciskał zawodnika z Leszna, by decydujący, a co najważniejsze skuteczny atak przeprowadzić na ostatnim łuku. Tarnowianie tym samym objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

W biegu młodzieżowców wydawało się, że tarnowianie znowu powiększą przewagę. Niestety już na pierwszym okrążeniu punktowaną pozycję na rzecz Bartosza Smektały stracił Patryk Rolnicki. Wygrał z bardzo dużą przewagą Krystian Rempała udowadniając niedowiarkom swoją przydatność do zespołu.

Remisem zakończył się wyścig trzeci. Początkowo prowadził Kenneth Bjerre, jednak ładnym atakiem na drugim łuku na prowadzenie przedarł się Grzegorz Zengota. Z tył do końca o jeden punkt rywalizowali Piotr Świderski z Peterem Kildemandem. Ostatecznie górą był Polak.

Przed przerwą zwycięstwo odniósł Janusz Kołodziej. Kapitan Jaskółek początkowo był drugi jednak uporanie się z Nickim Pedersenem zajęło mu niespełna dwa okrążenia. Później utrzymywał bezpieczną przewagę nad Duńczykiem do którego zbliżał się Krystian Rempała. Ostatecznie Unia Tarnów wygrała wyścig 4:2.

Bieg piąty po starcie układał się remisowo. O trzecie miejsce zaciekle z Piotrem Świderskim walczył Piotr Pawlicki. Na jednym z łuków zawodnik gości przy próbie ataku na zawodnika Jaskółek upadał za co został wykluczony jako sprawca przerwania gonitwy. W powtórce taśmy dotknął Tobiasz Musielak. Jako zastępstwo za seniora Fogo Unii desygnowany został Bartosz Smektała, ale tylko przez chwilę nawiązał wyrównaną walkę z dobrze dysponowaną parą gospodarzy, którzy powiększyli swoją przewagę w spotkaniu aż do ośmiu punktów.

Kolejna gonitwa miała tylko jednego aktora – Janusza Kołodzieja, który po kapitalnym starcie objął prowadzenie, które nawet przez chwilę nie było zagrożone.

Nieco strat goście odrobili w siódmym biegu, który od startu prowadził Nicki Pedersen. Były Mistrz Świata musiał jednak cały czas uważać na szalejącego za nim Leona Madsena. Z tył początkowo ważny punkt wiózł Mikkel Michelsen. Niestety poobijany Duńczyk na jednym z łuków popełnił błąd i łatwo minął go Bartosz Smektała.

Kapitalną dyspozycję w wyścigu ósmym potwierdził Janusz Kołodziej, a Jaskółki wygrały za sprawą bardzo mądrej jazdy Krystiana Rempały na pierwszym łuku. Junior Jaskółek dosyć dobrze wystartował i poradził sobie z parą gości, utrzymując nad nimi bezpieczną przewagę przez resztę biegu.

Bardzo źle kolejną gonitwę rozpoczęli tarnowianie. Goście prowadzili podwójnie, a szaleńcze ataki Leona Madsena spalały na panewce, jednak Duńczyk nie poddawał się i na jednym z wiraży przeprowadził kapitalny atak po którym wysunął się na prowadzenie ratując biegowy remis.

Pecha przed biegiem dziesiątym miał Piotr Świderski, któremu motocykl odmówił posłuszeństwa. Na szczęście mechanicy zawodnika szybko zareagowali i Świder mógł rywalizować w biegu, który bez najmniejszym problemów zwyciężył Kenneth Bjerre. Drugi z zawodników Unii Tarnów przywiózł do mety ważny punkt.

Goście w biegu dziesiątym po raz pierwszy skorzystali z rezerwy taktycznej. Tobiasza Musielaka zastąpił Nicki Pedersen, z kolei Paweł Baran za Mikkela Michelsena desygnował do walki Krystiana Rempałę. Rezerwa Adam Skórnickiego przyniosła spodziewany efekt, bo goście wygrali podwójnie. Wydawało się, że szybko upora się z nim Janusz Kołodziej, jednak bardzo agresywnie i momentami niebezpiecznie jadący Duńczyk wywiózł Kapitana Jaskółek robiąc miejsce dla Grzegorza Zengoty.

Goście chcąc iść za ciosem jako rezerwę taktyczną do boju posłali Petera Kildemanda, ale tym razem znakomicie dysponowany dzisiaj Kenneth Bjerre nie dał rywalom szans ratując biegowy remis. Bardzo dobrze ze startu wyszedł Patryk Rolnicki, jednak junior Unii szybko tracił pozycję, by ostatecznie przyjechać na czwartym miejscu.

Znakomitą postawę w biegu trzynastym potwierdził Leon Madsen, który wygrał z ogromną przewagą nad rywalami. Z tył o ważnym punkt walczył Piotr Świderski. Ostatecznie biegowy remis utrzymał ośmiopunktowe prowadzenie Jaskółek.

Losy meczu rozstrzygnęły się w biegu czternastym, który wygrał kapitalnie dysponowany Janusz Kołodziej. Za Jego plecami na metę wpadli lesznianie. Ostatni bieg rozegrany w anomalnych warunkach przy intensywnie padającym deszczu był już jedynie formalnością. Tutaj lepiej spisali się goście, którzy wygrali 4:2, a o końcowej kolejności zadecydował moment startowy i rozegranie pierwszego łuku.

Jaskółki wygrywając z Fogo Unią Leszno zapewniły sobie bardzo ważne dwa punkty meczowe. W dużo gorszej sytuacji są Mistrzowie Polski, którzy po dwóch kolejach punktów na swoim koncie jeszcze nie mają.

W drużynie Unii Tarnów pochwalić trzeba liderów- Leona Madsena Kennetha Bjerre i Janusza Kołodzieja. To głównie dzięki ich kapitalnej postawie punkty meczowe pozostały w Tarnowie. W początkowej fazie spotkanie dobrze prezentował się Piotr Świderski, który pod koniec wyraźnie pogubił się z ustawieniami. Słabo wypadł Mikkel Michelsen, który nie mógł dojść do siebie po upadku w pierwszej gonitwie. Ważne punkty przywiózł za to dzisiaj Krystian Rempała, a Jego wspólne podwójne zwycięstwo z Januszem Kołodziejem w biegu ósmym pokazało drzemiący w nim potencjał.

Kolejne spotkanie Jaskółki rozegrają już za tydzień ze Stalą Gorzów w Mościcach. Początek o 17:00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Fogo Unia Leszno 42
1. Piotr Pawlicki 2 (2,w,0,-,-)
2. Tobiasz Musielak 1 (w,t,1,-)
3. Grzegorz Zengota 12+3 (3,2,1*,2*,1*,3)
4. Peter Kildemand 8+2 (0,1*,2,2,1*,2)
5. Nicki Pedersen 13(2,3,2,3,2,1)
6. Bartosz Smektała 4+1 (1*,1,1,1)
7. Daniel Kaczmarek 2 (2,0,0)

Unia Tarnów 48
9. Leon Madsen 13 (3,2,3,3,2)
10. Mikkel Michelsen 1 (1,0,0,-)
11. Kenneth Bjerre 11 (2,3,3,3,0)
12. Piotr Świderski 4+2 (1*,2*,1,0,0)
13. Janusz Kołodziej 13 (3,3,3,1,3)
14. Patryk Rolnicki 0 (0,0,0)
15. Krystian Rempała 6+1 (3,1,2*,0)

Bieg po biegu:
1. (72,03) Madsen, Pawlicki, Michelsen, Musielak – w/su 4:2
2. (71,55)) Rempała, Kaczmarek, Smektała, Rolnicki 3:3 (7:5)
3. (69,52) Zengota, Bjerre, Świderski, Kildemand 3:3 (10:8)
4. (71,09) Kołodziej, Pedersen, Rempała, Kaczmarek 4:2 (14:10)
5. (70,63) Bjerre, Świderski, Smektała, Musielak – t, Pawlicki – w/u 5:1 (19:11)
6. (70,96) Kołodziej, Zengota, Kildemand, Rolnicki 3:3 (22:14)
7. (70,98) Pedersen, Madsen, Semktała, Michelsen 2:4 (24:18)
8. (71,24) Kołodziej, Rempała, Musielak, Pawlicki 5:1 (29:19)
9. (71,25) Madsen, Kildemand, Zengota, Michelsen 3:3 (32:22)
10. (70,85) Bjerre, Pedersen, Świderski, Kaczmarek 4:2 (36:24)
11. Pedersen, Zengota, Kołodziej, Rempała 1:5 (37:29)
12. (71,05) Bjerre Kildemand, Semktała, Rolnicki 3:3 (40:32)
13. (70,59) Madsen, Pedersem, Kildemand, Świderski 3:3 (43:35)
14. (71,88) Kołodziej, Kildemand, Zengota, Świderski 3:3 (46:38)
15. (73,08) Zengota, Madsen, Pedersen, Bjerre 2:4 (48:42)

Startowano wg I zestawu startowego.

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST