Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Trzeba wiele pokory i pracy aby odnieść sukces – rozmowa z Maciejem Janowskim

13/04/2013 0:00:00
Redakcja

Maciej Janowski, podobnie jak większość naszej drużyny, odbył ostatnio trening na stadionie w Mościcach. Magic opowiada o przebiegu treningu, startach w Elite League, szansach Unii Tarnów w zbliżającym się sezonie oraz o nowym koledze z zespołu – Artiomie Lagucie.

W miniony czwartek zawodnicy Unii Tarnów mogli po razie pierwszy wyjechać całym zespołem na tarnowski tor. Jakie wrażenia po takiej przerwie miał Maciek? – Jak na pierwszy trening w Tarnowie myślę, że było dobrze. Tor był przygotowany raczej po to, aby przypomnieć sobie jego geometrię i sprawdzić sprzęt. Od zeszłego sezonu troszeczkę się tutaj zmieniło. Jest bardziej przyczepnie. Na początku było także trochę dziur i trzeba było uważać. Myślę, że ta nawierzchnia musi się trochę „przerzucić”. Będziemy wtedy mogli dobrze przygotować ten tor. Chodzi o to, abyśmy się na nim czuli jak najlepiej. To w końcu ma być nasz atut w meczach na własnym stadionie – stwierdził zawodnik.

Janowski jest już po pierwszych meczach w Anglii – Miałem okazję pojechać już w pierwszych meczach Elite League. Układało mi się tam w kratkę. Straciłem dwa silniki, które były już wcześniej używane w Argentynie. Po prostu już nie wytrzymały. Testujemy także nowe kierownice. Wydaje mi się, że troszeczkę urosłem (śmiech). Te na których jeździłem wcześniej zaczęły mi lekko przeszkadzać i to co teraz próbujemy wydaje mi się o wiele bardziej wygodne.

Na pierwsze spotkanie zawodnicy z Tarnowa mieli udać się do Torunia, jednak niekorzystna aura spowodowała, że sezon zainaugurują meczem na własnym torze z drużyną FOGO Unii Leszno. Jakie nastroje panują przed tym spotkaniem? – Wiadomo, że pierwsze mecze są bardzo trudne. Jeżeli chodzi o wynik w takich spotkaniach, to jest to troszeczkę loteria. Nie możemy jednak zapominać, że będziemy jeździć u siebie. Mam nadzieję, że rywale chociaż delikatnie będą czuli respekt. My to pierwsze starcie z całą pewnością będziemy chcieli rozstrzygnąć na naszą korzyść – powiedział Maciek.

Skład Jaskółek uległ małemu przemeblowaniu w przerwie zimowej. Doświadczonego Grega Hancocka zastąpił młody Rosjanin Artiom Laguta. Jak tą zmianę ocenia Magic? – Artiom, to świetny zawodnik, który jeździł w Grand Prix. Już nieraz pokazywał, że potrafi się ścigać z najlepszymi. Myślę, że jest w stanie bardzo nam pomóc. Ja oczywiście żałuję, że nie mogę być w jednym zespole z Gregiem, ale taka jest kolej rzeczy.

Wśród kibiców oraz w mediach nieustannie pojawiają się pytania o to, czy Jaskółkom ida się obronić mistrzowski tytuł. Według Maćka nie można jednak skupiać się na samym celu, ale przede wszystkim na pracy jaką trzeba wykonać do jego osiągnięcia – Nie możemy rozpatrywać nadchodzącego sezonu w kategoriach obrony tytułu. Nie możemy także zakładać, że jesteśmy spisani na straty. Trzeba wiele pokory i pracy, aby odnieść sukces. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak mocne są inne zespoły, zwłaszcza z Zielonej Góry i Torunia. Z nimi będzie ciężko wygrać, ponieważ są naprawdę mocno „uzbrojeni”. Jednak w tej dyscyplinie nie można z góry zakładać wyniku. My chcemy wygrywać każde spotkanie i to jest nasz główny cel – zakończył.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST