Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Trudne zadanie Jaskółek – zapowiedź

25/06/2015 1:02:27
Redakcja

Nietypowo, ponieważ w piątek odbędzie się mecz Unii Tarnów z FOGO Unią Leszno w ramach X kolejki PGE Ekstraligi. Spotkanie zaplanowano na 19:30.

Na zaproszenie Unii Tarnów gościem specjalnym podczas meczu będzie Rafał Sonik – zwycięzca ostatniej edycji Rajdu Dakar. Rajdowiec będzie dostępny dla Kibiców od 18:30. Uświetni również prezentację przedmeczową.

Lesznianie zajmują obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli, tarnowianie są z kolei na piątym miejscu. Piątkowe zawody nie będą należeć do najłatwiejszych dla podopiecznych Pawła Barana. Po kontuzji do składu powraca Leon Madsen, który w środę trenował na torze w Mościcach. Jest to na pewno dobra wiadomość zarówno dla trenera jak i tarnowskich Kibiców. Duńczyk pauzował przez ostatnie trzy tygodnie i widać u niego głód jazdy.

Po wpadce w Gorzowie i problemach ze sprzęgłem na dużo lepszy wynik liczy Martin Vaculik. Słowak do tej pory nie zaznał goryczy porażki na domowym torze. Tym razem będzie jednak znacznie trudniej, bo wśród gości jest kilku zawodników z dużym potencjałem jak np. Nicki Pedersen. Pojedynek tej dwójki zobaczymy już w wyścigu inauguracyjnym. Będzie ciekawie.

Wydaje się, że do dobrej formy powraca Janusz Kołodziej, który jako jedyny z tarnowian nawiązywał walkę w niedzielnym meczu z Mistrzami Polski. Kapitan Jaskółek po słabym początku rozgrywek staje się coraz pewniejszym punktem drużyny prowadzonej przez Pawła Barana i Mirosława Cierniaka.

Sporym zaskoczeniem in minus była postawa Kennetha Bjerre w potyczce z gorzowianami. Duńczyk po kilku bardzo dobrych spotkaniach pojechał po prostu słabo. Z tarnowskim torem Jego sprzęt jest jednak bardzo dobrze spasowany i będzie groźnym przeciwnikiem dla liderów Byków.

Martwi dyspozycja w ostatnich meczach Artura Mroczki. Wychowanek klubu z Grudziądza nie najlepiej wspominał ostatni mecz ligowy w Tarnowie, gdzie był bardzo wolny na dystansie. W piątek Jego punkty będą jednak bardzo istotne. Jego zadaniem będzie co najmniej przywożenie za plecami zawodników drugiej linii Adama Skórnickiego.

Po kilku dobrych występach w Gorzowie zawiódł Ernest Koza. Wychowanek Unii Tarnów do tarnowskiego toru jest jednak bardzo dobrze spasowany co pokazywał w spotkaniach ligowych, czy też na treningach. W konfrontacji z juniorami gości może być jednak bardzo ciężko. Piotr Pawlicki to w tej chwili jeden z najskuteczniejszych zawodników w całej lidze i pokonanie go będzie sporym sukcesem. Drugim juniorem będzie Arkadiusz Madej lub Damian Dąbrowski.

W zespole gości bezapelacyjnym liderem jest Nicki Pedersen. Duńczyk nie zawodzi od początku sezonu. W dobrej dyspozycji jest również starszy z braci PawlickichPrzemysław. To głównie na ich barkach będzie spoczywać ciężar za wynik drużyny. Obaj mają jednak spore wsparcie w pozostałych zawodnikach. Pomimo, że nieco słabiej w Grudziądzu spisał się Emil Sajfutdinow to stać go na dwucyfrowy dorobek punktowy.

Kluczowa będzie zapewne postawa tzw. drugiej linii FOGO Unii. Tworzą ją Grzegorz Zengota i Thomas Jonasson, choć obaj tak naprawdę mogliby być prowadzącymi parę. Jest jeszcze powracający do coraz lepszej dyspozycji Tobiasz Musielak.

Leszno jak na faworyta rozgrywek przystało na wszystkich pozycjach w składzie ma silnych zawodników. Nie inaczej jest na pozycjach juniorskich. O Piotrze Pawlickim dużo mówić nie trzeba. Jego partnerem jest Bartosz Smektała, który coraz śmielej poczyna sobie w PGE Ekstralidze i w wielu spotkaniach przywozi bardziej doświadczonych zawodników za swoimi plecami.

Sporym atutem Jaskółek jest specyfika tarnowskiego toru, którą Paweł Baran będzie chciał ponownie wykorzystać. Z tego powodu sztab szkoleniowy zorganizował w środę i w czwartek małe zgrupowanie na którym pojawią się wszyscy zawodnicy łącznie z Wiktorem Kułakowem.

Piątkowe zawody do łatwych należeć nie będą. Na pewno naszym zawodnikom przyda się doping tarnowskiej publiczności. Zapraszamy na stadion już od 17:30!

FOGO Unia Leszno
1. Nicki Pedersen
2. Thomas Jonasson
3. Przemysław Pawlicki
4. Grzegorz Zengota
5. Emil Sajfutdinow
7. Piotr Pawlicki

Unia Tarnów
9. Martin Vaculik
10. Artur Mroczka
11. Kenneth Bjerre
12. Leon Madsen
13. Janusz Kołodziej
15. Ernest Koza

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST