Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Trudne zadanie Jaskółek w Gorzowie – zapowiedź

19/06/2015 5:58:01
Redakcja

W niedzielę żużlowcy Unii Tarnów wybierają się na spotkanie ligowe do Gorzowa Wielkopolskiego. Zawodnicy Jaskółek chcą nie tylko obronić dziesięciopunktową przewagę i zgarnąć punkt bonusowy, ale również wygrać z zawodnikami Stanisława Chomskiego.

Gospodarze do meczu przystąpią z bardzo bojowym nastawieniu. Po bardzo słabym początku sezonu i zmianach w sztabie szkoleniowym Stali żużlowcy Mistrzów Polski chcą wziąć się za odrabianie strat, mając jeszcze nadzieję na awans do Play-Off. Mecz z Jaskółkami może te plany jednak zredukować i ekipa MONEYmakesMONEY.pl Stali będzie walczyć już tylko o utrzymanie. Z kolei tarnowianie mają w tym sezonie nieco pecha do spotkań na własnym torze. Z zaplanowanych czterech Jaskółki odjechały tylko dwa mecze w Mościcach, co jest najmniejszą liczbą spotkań przed własną publicznością w całej PGE Ekstralidze. Pomimo tego drużyna Pawła Barana i Mirosława Cierniaka ma na swoim koncie trzy zwycięstwa i plasuje się na piątym miejscu w tabeli.

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie Jaskółki pewnie pokonały Stal na ich domowym torze. Teraz będzie jednak znacznie trudniej. Wciąż niepewny jest występ w niedzielę Leona Madsena. Duńczyk na tyle mocno poobijał się w Danii (wstrząśnienie mózgu), że nadal nie może dojść do pełni dyspozycji. Decyzja o Jego ewentualnym starcie może zapaść dopiero w ostatniej chwili.

Trener Paweł Baran nie musi się z kolei obawiać o dyspozycję Martina Vaculika, który gdzie się nie pojawi jest bardzo skuteczny. Słowak potwierdza to zarówno w lidze polskiej jak i szwedzkiej. Drugim pewnym ogniwem Jaskółek jest Kenneth Bjerre, który w kilku ostatnich spotkaniach PGE Ekstraligi nie schodzi poniżej granicy dziesięciu oczek.

Po słabym początku sezonu powoli rozkręca się Janusz Kołodziej. Kapitan Unii Tarnów w piątek wystąpi wraz z Ernestem Kozą w półfinale IMP w Krakowie, co pokaże w jakim stopniu odzyskał formę z zeszłego sezonu.

Wiele będzie zależeć od wspomnianego Ernesta Kozy, który zanotował w ostatnich występach znaczny progres formy oraz Artura Mroczki. Ten ostatni przez dwa sezony startował w drużynie z Gorzowa i geometrię toru zna dosyć dobrze. Skład tarnowian uzupełni Damian Dąbrowski lub Arkadiusz Madej. W przypadku absencji Leona Madsena zapewne Paweł Baran desygnuje do boju obu zawodników.

Liderem MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów jest Bartosz Zmarzlik, który startując jako młodzieżowiec jest prawdziwym Jokerem. Wychowanek Stali może w każdej chwili zastąpić słabo spisującego się seniora, odmieniając losy meczu. Znacznie słabiej w porównaniu do poprzedniego sezonu spisują się pozostali zawodnicy. Zawodzi przede wszystkim Krzysztof Kasprzak. Mistrz Polski w ostatnich swoich startach prezentuje się już jednak znacznie lepiej. Być może przerwa ligowa pozwoliła mu na odpoczynek oraz pracę nad silnikami.

Nierówni są Niels Kristian Iversen i Matej Zagar. Obaj przyzwyczaili swoich Kibiców do znacznie lepszej jazdy. Na domowym torze są jednak trudnymi przeciwnikami. Słabo spisuje się również Linus Sundstroem. Młody Szwed dobrze wypadł jednak w niedawno zakończonym Drużynowym Pucharze Świata, który reprezentacja kraju Trzech Koron niespodziewanie wygrała. Stali brakuje wsparcia punktowego ze strony Tomasza Gapińskiego i Piotra Świderskiego, którzy w większości biegów są tylko tłem na rywalizujących zawodników. Sporo namieszać może jednak Adrian Cyfer, który notuje stały progres wyników.

Kibice, którzy zjawią się w niedzielne popołudnie na Jancarzu lub wybiorą transmisję telewizyjną na pewno się nie zawiodą. Szykuje się znakomite widowisko. Pojedynki Martina Vaculika i Janusza Kołodzieja z Bartoszem Zmarzlikiem czy Nielsem Krisitianem Iversenem zapowiadają się emocjonująco. Gospodarze z pewnością będą chcieli wrócić do gry o pierwszą czwórkę, a tarnowianie przynajmniej uratować bonus. Kluczowa dla przebiegu spotkania może być obecność Leona Madsena. W przypadku braku Duńczyka Tarnowianie znajdą się w bardzo trudnej sytuacji. Warto jednak zaznaczyć, że ewentualna porażka nie zamyka drogi Jaskółek do Play-Off. Gospodarze nie mogą już jednak sobie pozwolić na wpadkę i to na nich będzie ciążyć większa presja, co będą chcieli wykorzystać podopieczni Pawła Barana.

Początek niedzielnego meczu o 19:30. Bezpośrednią transmisję z Gorzowa przeprowadzi nSport+ HD.

Awizowane składy:

Unia Tarnów
1. Martin Vaculik
2. Artur Mroczka
3. Kenneth Bjerre
4. Leon Madsen
5. Janusz Kołodziej
6. Ernest Koza

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów
9. Niels Kristian Iversen
10. Linus Sundstroem
11. Matej Zagar
12. Piotr Świderski
13. Krzysztof Kasprzak
15. Adrian Cyfer

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST