Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Tor był bardzo dobrze przygotowany” – Kacper Gomólski

11/03/2014 0:00:00
Redakcja

We wtorek w Tarnowie odbył się pierwszy w tym sezonie trening na torze, w którym uczestniczyli praktycznie wszyscy zawodnicy Jaskółek. W zajęciach uczestniczył również brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Dla Kacpra Gomólskiego nadchodzący sezon będzie już trzecim rokiem w barwach tarnowskiej Unii. Młodszy z braci Gomólskich bardzo dobrze radzi sobie na owalu przy ulicy Zbylitowskiej w wyniku, czego godnie reprezentował barwy Unii w minionym sezonie.

Kacper wraz ze swoimi kolegami z drużyny we wtorkowe popołudnie stawił się na pierwszym treningu w Jaskółczym Gnieździe, z którego jest bardzo zadowolony. – Po pierwszym treningu w Tarnowie czuje się bardzo dobrze. Tor był bardzo dobrze przygotowany, więc teraz tylko jeździć na nim i wjeżdżać się w niego – mówi Ginger.

W ubiegłym roku aura nie sprzyjała żużlowcom w całej Polsce. Zupełnie inaczej jest w tym roku, gdzie zawodnicy już początkiem marca mogli wyjechać na niektóre obiekty. Zdaniem Kacpra nie ma to żadnego wpływu na jazdę w sezonie. – Myślę, że nie ma to wpływu. Jesteśmy na tyle doświadczonymi zawodnikami, że nie trzeba nam dużej ilości treningów wystarczą dwa, trzy wyjazdy i już łapiemy bakcyla – skomentował

Trening w Tarnowie nie jest dla Kacpra pierwszym wyjazdem na tor w tym roku. – Dla mnie jest to już czwarty trening: dwa w Pile, jeden w Ostrowie i dzisiaj kolejny. W planach mamy przygotowane jeszcze treningi na najbliższe dwa dni tutaj w Tarnowie, więc jazdy jest sporo – stwierdza.

Już za niespełna dwa tygodnie Unia Tarnów na ostrowskim torze zmierzy się w treningu punktowanym z tamtejsza drużyną. Kacper jak na razie nie skupia się na rywalu, bo jego priorytetem na najbliższy czas jest dobre przygotowanie sprzętu. – Do sparingu pozostało jeszcze trochę czasu. Ja chciałbym te najbliższe dni poświęcić na przetestowanie nowych silników, na których tutaj jeszcze nie jeździłem. Jakoś chcemy to wszystko poukładać tak, żeby wyniki byłe o wiele lepsze niż w zeszłym roku – kończy Kacper Gomólski

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST