Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„To był ciężki mecz” – Artem Łaguta

16/08/2013 0:00:00
Redakcja

W przedostatniej ligowej kolejce w Enea Ekstralidze, która została rozegrana w czwartek zdecydowanie lepsi od tarnowian okazali się częstochowianie. Jedynym jasnym punktem w ekipie Marka Cieślaka była Artem Łaguta.

Przed spotkaniem wydawało się, że Jaskółki, które do meczu przystąpiły z osiemnastopunktową przewagą z pierwszego meczu, mają punkt bonusowy w kieszeni. Rzeczywistość okazała się zgoła inna, a bonus ostatecznie nie zdobyła żadna z ekip.

Najlepszym zawodnikiem Jaskółek był Artem Łaguta. Rosjanin nie miał niestety wsparcia w kolegach z zespołu. – To był ciężki mecz. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć bonusu. Pojechałem dobrze, ale koledzy z drużyny nie mogli dopasować się do tego toru. Ja od początku znalazłem dobre ustawienia, dokonaliśmy małych zmian i było bardzo dobrze. Cieszę się ze swojego występu, tylko szkoda, że przegraliśmy – ocenił.

W czwartkowym pojedynku po dwóch stronach barykady stanęli bracia Łagutowie. Artem podkreśla, że jego starszy brat doskonale zna częstochowski tor – „Grisza” jest tutaj bardzo szybki i ciężko go wyprzedzić. Gdyby nie rozwalił mu się silnik w piętnastym biegu, to różnie by mogło być. Rozmawiamy z bratem zarówno po meczu, jak i w jego trakcie. On się pyta mnie, ja jego i tak współpracujemy – przyznał.

Lider Jaskółek karierę w najwyższej klasie rozgrywkowej rozpoczynał właśnie w barwach drużyny częstochowskiej. – Dobrze znam ten tor. Poznałem go w 2011 roku i znam odpowiednie ścieżki na nim. Mam bardzo dobry silnik i praktycznie jedno przełożenie na wszystkie zawody. Tor był bardzo fajnie przygotowany. Było trochę pod koło, zdobyłem 14 punktów i był to mój najlepszy w tym sezonie występ na wyjeździe – zakończył Artem Łaguta.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST