Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„To bardzo fajny pomysł” – Martin Vaculik

12/01/2014 0:00:00
Redakcja


Martin Vaculik
triumfował w ubiegłorocznym cyklu SEC. Słowak z urzędu dostał dziką kartę na tegoroczny turniej Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Zawodnik Unii Tarnów ciepło wypowiedział się o innowacyjnym pomyśle wybierania numerów startowych w cyklu SEC przez samych zawodników. – To bardzo fajny pomysł. Każdy zawodnik ma swój szczęśliwy, ulubiony numer, który chciałby mieć na plecach w czasie jazdy. Może to być taki talizman. Jest to bardzo dobra reklama zarówno żużla, jak i samego zawodnika. Kiedy zapytasz się kibiców o skojarzenia z numerem 46, to bez wahania odpowiedzą – Valentino Rossi. Numer zawodnika, to tak jakby jego drugie imię. Na tym właśnie powinno to polegać, bardzo się cieszę z tego pomysłu – powiedział w rozmowie ze speedwayeuro.com.

Zawodnik Jaskółek wystartuje w cyklu z numerem 1, który został mu przydzielony z urzędu jako Indywidualnemu Mistrzowi Europy. – Numer 1 kojarzy mi się bardzo dobrze. Przede wszystkim z tym, że jesteś najlepszy, zajmujesz pierwsze miejsce. To bardzo szczególny numer dla każdego sportowca. Jestem bardzo zadowolony z „jedynki”, więc nie mam zamiaru jej zmieniać. Gdybym musiał wybrać inny numer, to pewnie byłoby to 777, ale tak jak powiedziałem, zostaję przy numerze 1. – wyjaśnił.

W nowym sezonie w każdym turnieju aktualny lider klasyfikacji generalnej będzie startował w żółtym plastronie. Martin ma nadzieję, że uda mu się zatrzymać ten plastron do końca. – Chciałbym zatrzymać ten żółty plastron do samego końca, jednak to jest tylko sport i na pewno nie mogę obiecać, że tak właśnie będzie. Zeszły sezon w SEC był dla mnie bardzo udany i zrobię wszystko, żeby tak było również w 2014. Bardzo chciałbym jeździć w plastronie lidera od początku do końca, ale jak będzie, to zobaczymy dopiero w trakcie sezonu – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST