Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Szymon Bańdur: “Dobrze mi się jeździ w Tarnowie. Lubię to!”

14/08/2023 13:46:26
Redakcja

– Wygraliście dziś jeden z najważniejszych meczów w sezonie i jesteście o mały kroczek od fazy play-off, a co zatem idzie główny cel na obecny sezon został niemal osiągnięty. Dla Ciebie to dopiero drugie spotkanie w barwach Grupy Azoty Unii Tarnów, ale widzę, że radość nie jest wcale mniejsza.
– Tak, bardzo mocno trenowaliśmy przed tym meczem, żeby osiągnąć ten cel. Bardzo chcemy być w play-offach, chcemy awansować do 1 ligi. Tarnów powinien być wyżej, powinien być minimum w 1 lidze i bardzo się cieszę, że dziś udało się zwyciężyć.

– Twój występ wygląda naprawdę dobrze. Dwie trójki, w sumie sześć punktów. Nie wyszedł Ci tylko ten ostatni start, ale myślę, że możesz być z siebie zadowolony?
– Jestem z siebie bardzo zadowolony. Dwie trójki, dwa wygrane biegi w Tarnowie, przy swoich kibicach to jest naprawdę mega duma i bardzo się z tego cieszę. W tym trzecim starcie trochę przestrzeliliśmy ustawienia, ale wyciągamy wnioski i w następnym meczu będzie lepiej.

– Wspomniałeś o tarnowskich kibicach. Ty pochodzisz stąd, uczyłeś się w szkółce Janusza Kołodzieja. Teraz start przed własną publicznością, to musi być na pewno miłe…
– Tak, bardzo się cieszę, jestem z tego powodu dumny. Fajnie mi się jeździ w Tarnowie. Lubię to!

– Ty jesteś obecnie na wypożyczeniu, ale myślę, że to dobra sprawa, że oba kluby, ten z Tarnowa i Krosna się dogadały, a Ty możesz w młodym wieku łapać kolejne doświadczenie, uczyć się jazdy na kolejnych torach.
– W składzie Krosna był ścisk, a dobrze wszyscy wiedzą, że Ekstraliga nie wybacza błędów. Ja jestem młody i siłą rzeczy jeszcze je popełniam. Cieszę się, że udało się mnie wypożyczyć do 2 ligi, bo mogę zdobyć tutaj dużo doświadczenia, ale też takiej agresywniejszej jazdy, bo liga to nie zawody młodzieżowe.

– Jakie dalsze plany jeśli chodzi o starty?
– Teraz oczywiście jedziemy do Rzeszowa z nastawieniem na zwycięstwo, żeby być w tych play-offach. Jeśli chodzi o przyszłość, to mam ważny 3-letni kontrakt w Krośnie, więc zobaczymy jak będzie.

– Jeśli okazałoby się, że w Krośnie dalej będzie spora konkurencja, to pokazałeś się już w Tarnowie i może znów trafisz do naszej drużyny?
– Dokładnie. Dla mnie najważniejsze jest żeby dużo jeździć, zdobywać doświadczenie i ciągle się rozwijać.

Rozmawiał: Przemysław Frączek

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST