Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Świetny występ Janusza Kołodzieja w Rajdzie Barbórki

07/12/2013 0:00:00
Redakcja

Fantastycznie spisywał się podczas dzisiejszych zmagań w Rajdzie Barbórka Janusz Kołodziej. Kapitan Jaskółek po rozegraniu 6 odcinków specjalnych zajął 21. miejsce i awansował do prestiżowego oesu Karowa.

Dla wychowanka Unii Tarnów występ w 51. Rajdzie Barbórka to absolutny debiut w rajdach samochodowych. – Samochody sportowe, wyścigi rajdowe czy symulatory to wielkie hobby Janusza. Czasami odnoszę wrażenie, że lepiej bawi się przy tym bawi niż jeżdżąc na żużlu – powiedział Krzysztof Cegielski.

Janusz Kołodziej pilotowany przez Patryka Śmietanę rozkręcał się w miarę trwania zmagań. – Po pierwszym odcinku specjalnym był dopiero 53, ale później z każdym oesem piął się w górę klasyfikacji generalnej. Po ukończeniu szóstego odcinka specjalnego Janusz awansował na 21 miejsce. To jest niesamowity wynik, zważywszy, że na starcie pojawiły się bodajże 93 załogi. Janusz w debiucie pozostawił w tyle dużo bardziej doświadczonych kierowców, startujących w lepszych samochodach – podkreślił Krzysztof Cegielski.

Indywidualny Mistrz Polski na żużlu nie miał wcześniej zbyt wielu okazji by potrenować przed Rajdem Barbórka, co dodatkowo podkreśla Jego dobry występ. – Wynik ten jest niesamowity zważywszy na to, że Janusz siedział kilka razy w tym samochodzie, a o trenowaniu przed rajdem praktycznie nie było mowy. Zaczął bardzo spokojnie, ale z odcinka na odcinek uzyskiwał coraz lepsze czasy. Dzięki temu zajął wysokie, bo 21 miejsce i znalazł się w trzydziestce, która wystartuje w prestiżowym oesie Karowa. I tak by miał w nim miejsce z uwagi na to, że jechał w Rajdzie Barbórka, jako mistrz Polski na żużlu, ale swoją świetną jazdą pokazał, że nie jest w tej imprezie celebrytą, ale pełnoprawnym uczestnikiem – powiedział menadżer zawodnika Unii Tarnów.

Warunki podczas dzisiejszego Rajdu Barbórki do najłatwiejszych nie należały. Według Krzysztofa Cegielskiego warunki te paradoksalnie pomogły Januszowi Kołodziejowi. – Znając jego znakomite opanowanie wszelkich pojazdów, Janusz wykorzystał trudne warunki atmosferyczne na trasie rajdu. Spisał się naprawdę wyśmienicie i ma satysfakcję, że rajd za nim ukończyło wielu uznanych i doświadczonych kierowców – zakończył menedżer żużlowca Jaskółek.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST