Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

ŚWIĘTO ŻUŻLA W TORUNIU – ZAPOWIEDĹš TURNIEJU EUROSPORT SPEEDWAY BEST PAIRS

08/06/2013 0:00:00
Redakcja


Po 20 latach przerwy do kalendarza powraca międzynarodowa rywalizacja żużlowych par. Tym razem duety z siedmiu państw zmagać się będą w turnieju Eurosport Speedway Best Pairs, który odbędzie się 8 czerwca na Motoarenie w Toruniu. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 19
.

Organizatorzy od miesięcy przygotowywali się do tego wydarzenia i mają nadzieję, że reaktywacja parowego ścigania wypadnie pomyślnie, a trybuny nowoczesnego obiektu w grodzie Kopernika wypełnią się do ostatniego miejsca.

Największe gwiazdy, fantastyczny stadion i debiut transmisji live z zawodów żużlowych na kanale Eurosport. To będzie wielkie święto speedwaya w Toruniu – mówią przedstawiciele firmy One Sport.

W całym przedsięwzięciu bardzo istotną rolę odgrywa fakt, że zawody będą pokazywane na żywo aż w 71 krajach, dzięki transmisji w Eurosporcie.

Jeszcze nigdy zawody żużlowe nie miały takiej ekspozycji medialnej na poziomie międzynarodowym. To doskonała promocja zarówno speedwaya jak i Torunia, pięknego miasta-gospodarza tych wyjątkowych zawodów – powiedział Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający polskiego oddziału Eurosportu.

Zdaniem ekspertów i wielu kibiców czerwcowy turniej ma dwóch faworytów do zwycięstwa. Mowa o zespołach z Polski i Rosji. Za tymi pierwszymi przemawia znajomość toruńskiego toru oraz wsparcie publiczności, natomiast ci drudzy liczą, że forma z polskiej ligi i zawodów indywidualnych przełoży się w ich przypadku na turniej Eurosport Speedway Best Pairs i uda się im pokonać gospodarzy.

Myślę, że przyszedł ten czas, by wygrywać. Turniej Eurosport Speedway Best Pairs, mistrzostwa Europy i świata to dla mnie najważniejsze wydarzenia w tym sezonie i będę chciał w nich pojechać z jak najlepszych skutkiem. Czuję się mocny i chcę to udowodnić na torze – zapewnia Emil Sajfutdinow, któremu partnerować będą bracia Grigorij i Artiom Łagutowie. Biało-czerwoni odpowiadają na tę deklarację i swoistą pewność siebie u rywala.

Jesteśmy jak Polacy idący na wojnę – potrafimy się zjednoczyć. Na tym polega sztuka zawodów parowych czy drużynowych. Pomagamy sobie i cały czas współpracujemy – dodaje Tomasz Gollob, który u swego boku będzie mieć Jarosława Hampela i rezerwowego Adriana Miedzińskiego.

Bardzo wysoko stoją też cały czas akcje Duńczyków, Szwedów i Australijczyków. W przypadku tych ostatnich decydująca może okazać się osoba Darcy’ego Warda. To, czy jeździec Unibaksu Toruń wystąpi w zawodach okaże się dopiero w sobotę po konsultacjach z lekarzem i analizie jego stanu zdrowia. Chris Holder i Davey Watt będą mieć chrapkę na podium nawet, gdyby Ward nie mógł wystartować. Decyzje kadrowe podejmować będzie menadżer “Kangurów” Travis McGowan. Zestawienie podopiecznych Bosse Wirebranda prezentuje się okazale, choć aktualna dyspozycja Antonia Lindbaecka pozostawia wiele do życzenia. Z tego względu Andreasowi Jonssonowi będzie mógł w ramach ewentualnego zastępstwa za “Toninha” partnerować Peter Ljung. Wciąż nie wiadomo, jak naprawdę czuje się Nicki Pedersen, który doznał złamania ręki, dlatego forma Duńczyków to prawdziwy znak zapytania. Oprócz “Powera” w składzie Andersa Sechera znaleźli się też Michael Jepsen Jensen i Hans Andersen.

Nieco mniejszą siłą rażenia wydają się dysponować Amerykanie i Czesi. Tak wygląda to jedynie na papierze, bo w rzeczywistości jedni albo drudzy mogą odegrać kluczowe role w sobotnim turnieju. Po stronie Stanów Zjednoczonych nie mogło zabraknąć, rzecz jasna, dwukrotnego mistrza świata Grega Hancocka, a jego kompanem w Toruniu będzie Ryan Fisher. U Czechów z kolei przy nazwiskach Alesa Drymla i Tomasa Suchanka pojawi się gość rodem ze Słowenii – Matej Zagar. To bardzo ciekawa zagrywka naszych południowych sąsiadów.

Przypomnijmy, że w zawodach Eurosport Speedway Best Pairs obowiązywać będzie punktacja 4-3-2-0 i skłania ona do współpracy na torze.

Tego typu punktacja gwarantuje walkę na torze do ostatnich metrów. Nie boimy się słów, że to będą najbardziej widowiskowe zawody sezonu 2013 w światowym żużlu. Tutaj jazda indywidualna nic nie da, liczy się współpraca i kontrolowanie sytuacji na torze – komentują organizatorzy.

Łatwo wywnioskować zatem, że nie będzie tym samym remisów w pojedynczych wyścigach.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zanosi się na iście mistrzowską ucztę przy pięknej pogodzie i doborowej stawce. Sobotni wieczór warto zarezerwować sobie dla speedwaya na najwyższym poziomie i zawitać na toruńską Motoarenę.

Składy zgłoszone do programu zawodów:

Szwecja (menadżer: Bosse Wirebrand)
1. Andreas Jonsson, 2. Antonio Lindbaeck, 15. Peter Ljung

Australia (menadżer: Travis McGowan)
3. Chris Holder, 4. Davey Watt, 16. …

USA (menadżer: Billy Hamill)
5. Greg Hancock, 6. Ryan Fisher, 17. …

Rosja (menadżer: Tomasz Suskiewicz)
7. Emil Sajfutdinow, 8. Grigorij Łaguta, 18. Artem Łaguta

Czechy (menadżer: Milan Spinka)
9. Ales Dryml, 10. Tomas Suchanek, 19. Matej Zagar (gość)

Polska (menadżer: Marek Cieślak)
11. Tomasz Gollob, 12. Jarosław Hampel, 20. Adrian Miedziński

Dania (menadżer: Anders Secher)
13. Nicki Pedersen, 14. Michael Jepsen Jensen, 21. Hans Andersen

Zakończyła się internetowa sprzedaż biletów na turniej Eurosport Speedway Best Pairs. Nie oznacza to jednak, że nie można już kupić wejściówek na jutrzejszą (sobota, 8 czerwca, godzina 19:00) imprezę.

Bilety można nabyć w toruńskiej Galerii Atrium Copernicus mieszczącej się przy ulicy Żółkiewskiego 15. Dziś, w piątek do godziny 21 oraz w dniu zawodów, czyli w sobotę od 9 do 15.

W wejściówki można też zaopatrzyć się w kasach na Motoareniew piątek od 10 do 16, w sobotę od godziny 14.

Organizatorzy przygotowali gwarantowaną pulę biletów, które dostępne będą w kasach Motoareny w dniu zawodów, w sobotę 8 czerwca.

1. Strefa Niebieska
– Normalny: 70 zł

2. Strefa Zielona
– Normalny: 50 zł
– Ulgowy 35 zł (dla kibiców urodzonych w 1995 r. i później oraz dla studentów urodzonych w 1989 r. i później)

3. Strefa Żółta
– Normalny: 50 zł

4. Strefa Czerwona (Trybuna Główna):
– Normalny: 250 zł
– Pakiet VIP: 200 zł (Dostępny tylko wraz z biletem na Trybunę Główną; Voucher do nabycia w siedzibie klubu; voucher wymieniany na opaskę VIP – z dostępem do cateringu oraz torbą z gadżetami i programem – w dniu zawodów)

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.speedwaypairs.com

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST