Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Super atmosfera w drużynie” – Martin Vaculik

16/04/2014 0:00:00
Redakcja


Grupa Azoty Unia Tarnów
pokonała w wyjazdowym spotkaniu I kolejki Enea Ekstraligi SPAR Falubaz Zielona Góra. Liderem Jaskółek był Martin Vaculik, który potwierdził tym samym wysoką dyspozycję ze sparingów i przedsezonowych treningów.

Słowak nie ukrywa radości ze zwycięstwa swojej drużyny. Jego zdaniem cała tarnowska ekipa jest bardzo dobrze przygotowana do rozgrywek ligowych. Jednocześnie uważa, że nie należy odbierać tej wygranej jako sensacji. Dla mnie to nie jest sensacja. Cała drużyna jest świetnie przygotowana do sezonu, co pokazały treningi i sparingi. Mieliśmy trochę pecha przed sezonem, a i w meczu Artem i Janusz stracili po jednym z silniku. Mimo to każdy dał z siebie wszystko. Już przed sezonem mówiłem, że punkty leżą na torze i nie można ich wcześniej rozdawać. To jest Ekstraliga, najsilniejsza liga żużlowa świata, a drużyny są wyrównane. Bardzo cieszymy się z wygranej. Szczerze mówiąc myślałem, że to będzie mecz na styku i wierzyłem, że to nam uda się wygrać – powiedział Martin Vaculik.

Indywidualny Mistrz Europy został wybrany zawodnikiem meczu, co po nie najlepszym poprzednim sezonie na polskich torach jest dobrym prognostykiem u progu sezonu. – Bardzo się cieszę i dużo to dla mnie znaczy. Chciałbym podziękować kibicom, że na mnie głosowali! Jechało mi się super i sprzęt zdał egzamin w prawdziwym meczu ligowym. Cieszę się z jazdy i zrobię wszystko, żeby w przyszłych spotkaniach pokazać się z jak najlepszej strony – zakomunikował sympatyczny Słowak.

W jednym z wywiadów w sezonie 2012 Martin Vaculik wspomniał o zasłudze diety marchewkowej w osiągnięciu dobrej formy. – Marchewki są zdrowe i smaczne i nadal stanowią część mojej diety. Ale prawda jest taka, że mam zupełnie nową dietę ułożoną przez lekarza dietetyka. Stosuję się do niej już od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Niższa waga, większa moc i żadnych suplementów – zdradził.

Słowak w sobotnim spotkaniu był niezwykle szybki i bardzo trudno było go dogonić na dystansie. – Zawsze lubiłem tor w Zielonej Górze. W sobotę był świetnie przygotowany. Udało mi się znaleźć dobre ustawienia. Silniki sprawują się bardzo dobrze, a ja po prostu cieszę się z jazdy. Nastawienie jest równie ważne jak sprzęt – powiedział.

W Lany Poniedziałek Jaskółki zmierzą się na torze w Mościcach z ekipą Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowiec Grupy Azoty Unii Tarnów ma nadzieję, że uda mu się odjechać kilka treningów przed tym spotkaniem. – Mamy najprawdopodobniej treningi w czwartek i piątek w Tarnowie. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli trochę pojeździć – mówi.

Tarnowscy Kibice mają nadzieję, że takiego Martina Vaculika jak podczas meczu w Zielonej Górze będą oglądać przez cały sezon. – No cóż, mniej presji, więcej spokoju i koncentracji. Nie myślę o całym sezonie, skupiam się na najbliższym meczu. Dobry sprzęt, świetny team i pozytywne nastawienie do jazdy. Powinno być dobrze. Ponadto bardzo ważna jest atmosfera w drużynie, a to wygląda super – zakończył zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST