Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Rozwiąże się worek z medalami dla Kangurów?

16/05/2013 0:00:00
Redakcja

Australijczycy trzykrotnie stawali na podium Mistrzostw Świata Par. Za każdym razem do ostatecznego triumfu brakowało im jednak trochę szczęścia. Duety “Kangurów” zajmowały bowiem drugie miejsca nieznacznie ulegając zwycięzcom.

Pierwszy krążek dla ekipy z Antypodów wywalczyła dwójka, w której dzielił i rządził Phil Crump. Kroku starał się mu dotrzymywać John Boulger. 9 punktów tego drugiego okazało się jednak zbyt skromnym dorobkiem, by pokonać niemal bezbłędnych Szwedów. Tym sposobem w 1974 roku na stadionie w Manchesterze srebro zawisło na szyjach żużlowych “Kangurów”.

Na kolejny sukces w ściganiu w parach Australijczycy musieli pracować dziewięć lat. Goeteborg (Szwecja) był gospodarzem finału MŚP w 1983 roku. Wówczas to rozegrała się zabójcza walka pomiędzy duetami z Anglii i Australii. Na finiszu turnieju obie pary dzielił zaledwie punkt! Obronną ręką z tej rywalizacji wyszła dwójka Kenny Carter – Peter Collins i “Kangury” ponownie musiały zadowolić się niższym stopniem “pudła”. W znakomitej formie był tego dnia Billy Sanders (15 punktów), a trochę gorzej radził sobie Gary Guglielmi (9 punktów).

Trzeci i jak dotychczas ostatni medal dla Australii zdobyty został w 1990 roku na niemieckiej ziemi w Landshut. Para z Antypodów tym razem toczyła żużlową bitwę z Duńczykami. Najlepszy na torze był wówczas Todd Wiltshire. Cenne punkty do mety dowoził też Leigh Adams, ale i to nie wystarczyło na Skandynawów. Koniec końców, Duńczycy wywalczyli o 2 punkty więcej i, niejako,żeby tradycji stało się zadość “Kangury” po raz trzeci w historii mistrzostw musiały zadowolić się srebrnymi medalami.

W tym roku rywalizacja najlepszych duetów powróciła do kalendarza “czarnego sportu”. 8 czerwca na Motoarenie rywalizować będzie 7 ekip z różnych państw i, rzecz jasna, w stawce nie zabraknie też pary australijskiej.

Na jej czele stanie Chris Holder. Towarzyszyć aktualnemu Indywidualnemu Mistrzowi Świata ma Darcy Ward, który komplementuje swojego kolegę:

To znakomity partner do tego typu zawodów. Jeździmy w tej samej drużynie w Polsce i Anglii i rozumiemy się na torze.

Obaj żużlowcy na co dzień zdobywają punkty dla Unibaksu Toruń i znajomość miejscowego obiektu może okazać się kluczem do sukcesu. Co prawda Ward jest obecnie kontuzjowany i nie wiadomo jak wyglądać będzie jego stan zdrowia za ponad trzy tygodnie. Należy sobie jednak zdać sprawę, że w Australii nie brakuje świetnych żużlowców, którzy z powodzeniem będą mogli ewentualnie zastąpić 21-latka z Nanango.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju Eurosport Speedway Best Pairs dostępne są na stronie www.speedwaypairs.com. Tam też można zakupić bilety na zawody  – ceny zaczynają się już od 35 złotych!

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST