Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Rene Bach: “W najbliższym sezonie chcę być jednym z najlepszych zawodników drugiej ligi”

21/11/2022 12:52:31
Redakcja

– Przemysław Frączek: Cześć Rene, witaj w Tarnowie. To będzie Twój pierwszy sezon dla Jaskółek. Jak się z tym czujesz?
– Rene Bach: Naprawdę bardzo się cieszę, że będę częścią tej drużyny w 2023 roku. Już nie mogę doczekać się spotkania z fanami i wszystkimi, którzy są związani z klubem.

– PF: Jesteś kolejnym zawodnikiem z Danii. Czy dla Ciebie jest to istotne, że Twoi rodacy będą w drużynie? Rozmawiałeś z nimi przed podpisaniem kontraktu?
– RB: Z Kennethem Hansenem jeździłem wcześniej w Danii i w Anglii. Tak, rozmawiałem z nim o Unii Tarnów i mówił mi same dobre rzeczy o Waszym klubie. To szybciej pozwoliło mi podjąć decyzję o podpisaniu kontraktu. Zawsze fajnie mieć swoich rodaków w drużynie, ale ostatecznie nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, czy Twoimi kolegami z drużyny są Duńczycy, Polacy czy inni zawodnicy, ponieważ wszyscy razem pracujemy na osiągnięcie zakładanych celów.

– PF: W ostatnim sezonie miałeś poważną kontuzję. Powiedz jak czujesz się teraz?
– RB: To prawda. Miniony sezon zaczął się dla mnie bardzo dobrze zarówno w Daugavpils jak i w Holsted. Następnie doznałem kontuzji, która totalnie zaprzepaściła mi sezon. Byłem bardzo zawiedziony. Teraz czuję się dobrze. Praktycznie wróciłem już w 100% do formy. Zacząłem już przygotowania i zrobię wszystko żeby być idealnie przygotowanym przed startem nowego sezonu.

– PF: Jak wspomniałeś, przed kontuzją byłeś silnym punktem swoich drużyn. Jakie zatem jest Twoje nastawianie przed nowym sezonem?
– RB: Przez ostatnie trzy lata w drugiej lidze poprawiałem moją średnią z każdym kolejnym sezonem. W najbliższym sezonie chcę być jednym z najlepszych zawodników drugiej ligi i głęboko wierzę, że jestem w stanie to osiągnąć.

– PF: A co sądzisz o poziomie sportowym w drugiej lidze? Wiele osób mówi, że obecnie jest to taki poziom jak jeszcze kilka lat temu w pierwszej lidze. Zgadzasz się z tym?
– RB: Moje osobiste zdanie jest takie, że ostatnie cztery sezony to ogromny rozwój sportowy tej ligi. Poziom sportowy jest teraz naprawdę wysoki, a kilka klubów ma tak mocne drużyny, że one mogłyby wygrać kilka meczów nawet w pierwszej lidze.

– PF: Co możesz mi powiedzieć o żużlu w Danii. Z jednej strony macie bardzo dużo młodych, utalentowanych zawodników, a z drugiej strony liga duńska wciąż nie potrafi być atrakcyjna dla najlepszych zawodników. Dlaczego?
– RB: Nie lubię tego mówić, ale myślę, że chodzi po prostu o pieniądze. Najlepsi zawodnicy z Ekstraligi nie chcą ryzykować jazdy w Danii i narażać się na kontuzję, która potem może wykluczyć ich z rywalizacji w Polsce. Ja rozumiem ten punkt widzenia ze strony zawodników, ale z drugiej strony to trochę smutne, bo każdy chciałbym oglądać czołowych zawodników w swoich ligach.

– PF: Jakie tory Ty preferujesz najbardziej? Przyczepne i dużo luźniej nawierzchni czy raczej te twarde i śliskie?
– RB: Zawsze lubiłem te przyczepne, ponieważ dużo jeździłem w Anglii. Przez ostatnie sezony tory ogólnie zaczęto robić bardziej twarde i śliskie i dziś na nich też potrafię się ścigać i mieć z tego przyjemność.

– PF: Jesteś nowym zawodnikiem w drużynie. Może chcesz się jakoś przywitać z kibicami?
– RB: Nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy sezon i wszystkich Was zobaczę. Zrobię wszystko, żebyśmy wspólnie mieli dobry sezon w Tarnowie.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST