Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Rene Bach: “W najbliższym sezonie chcę być jednym z najlepszych zawodników drugiej ligi”

21/11/2022 12:52:31
Redakcja

– Przemysław Frączek: Cześć Rene, witaj w Tarnowie. To będzie Twój pierwszy sezon dla Jaskółek. Jak się z tym czujesz?
– Rene Bach: Naprawdę bardzo się cieszę, że będę częścią tej drużyny w 2023 roku. Już nie mogę doczekać się spotkania z fanami i wszystkimi, którzy są związani z klubem.

– PF: Jesteś kolejnym zawodnikiem z Danii. Czy dla Ciebie jest to istotne, że Twoi rodacy będą w drużynie? Rozmawiałeś z nimi przed podpisaniem kontraktu?
– RB: Z Kennethem Hansenem jeździłem wcześniej w Danii i w Anglii. Tak, rozmawiałem z nim o Unii Tarnów i mówił mi same dobre rzeczy o Waszym klubie. To szybciej pozwoliło mi podjąć decyzję o podpisaniu kontraktu. Zawsze fajnie mieć swoich rodaków w drużynie, ale ostatecznie nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, czy Twoimi kolegami z drużyny są Duńczycy, Polacy czy inni zawodnicy, ponieważ wszyscy razem pracujemy na osiągnięcie zakładanych celów.

– PF: W ostatnim sezonie miałeś poważną kontuzję. Powiedz jak czujesz się teraz?
– RB: To prawda. Miniony sezon zaczął się dla mnie bardzo dobrze zarówno w Daugavpils jak i w Holsted. Następnie doznałem kontuzji, która totalnie zaprzepaściła mi sezon. Byłem bardzo zawiedziony. Teraz czuję się dobrze. Praktycznie wróciłem już w 100% do formy. Zacząłem już przygotowania i zrobię wszystko żeby być idealnie przygotowanym przed startem nowego sezonu.

– PF: Jak wspomniałeś, przed kontuzją byłeś silnym punktem swoich drużyn. Jakie zatem jest Twoje nastawianie przed nowym sezonem?
– RB: Przez ostatnie trzy lata w drugiej lidze poprawiałem moją średnią z każdym kolejnym sezonem. W najbliższym sezonie chcę być jednym z najlepszych zawodników drugiej ligi i głęboko wierzę, że jestem w stanie to osiągnąć.

– PF: A co sądzisz o poziomie sportowym w drugiej lidze? Wiele osób mówi, że obecnie jest to taki poziom jak jeszcze kilka lat temu w pierwszej lidze. Zgadzasz się z tym?
– RB: Moje osobiste zdanie jest takie, że ostatnie cztery sezony to ogromny rozwój sportowy tej ligi. Poziom sportowy jest teraz naprawdę wysoki, a kilka klubów ma tak mocne drużyny, że one mogłyby wygrać kilka meczów nawet w pierwszej lidze.

– PF: Co możesz mi powiedzieć o żużlu w Danii. Z jednej strony macie bardzo dużo młodych, utalentowanych zawodników, a z drugiej strony liga duńska wciąż nie potrafi być atrakcyjna dla najlepszych zawodników. Dlaczego?
– RB: Nie lubię tego mówić, ale myślę, że chodzi po prostu o pieniądze. Najlepsi zawodnicy z Ekstraligi nie chcą ryzykować jazdy w Danii i narażać się na kontuzję, która potem może wykluczyć ich z rywalizacji w Polsce. Ja rozumiem ten punkt widzenia ze strony zawodników, ale z drugiej strony to trochę smutne, bo każdy chciałbym oglądać czołowych zawodników w swoich ligach.

– PF: Jakie tory Ty preferujesz najbardziej? Przyczepne i dużo luźniej nawierzchni czy raczej te twarde i śliskie?
– RB: Zawsze lubiłem te przyczepne, ponieważ dużo jeździłem w Anglii. Przez ostatnie sezony tory ogólnie zaczęto robić bardziej twarde i śliskie i dziś na nich też potrafię się ścigać i mieć z tego przyjemność.

– PF: Jesteś nowym zawodnikiem w drużynie. Może chcesz się jakoś przywitać z kibicami?
– RB: Nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy sezon i wszystkich Was zobaczę. Zrobię wszystko, żebyśmy wspólnie mieli dobry sezon w Tarnowie.

 

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST