Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Porażka Jaskółek we Wrocławiu!

24/05/2015 18:50:52
Redakcja

Unia Tarnów po ciekawym i wyrównanym do 11 biegu spotkaniu przegrała 52:38 z Betard Spartą Wrocław w meczu wyjazdowym. W drużynie Jaskółek najwięcej punktów zdobył Kenneth Bjerre. Wśród gospodarzy klasą samą dla siebie był wczorajszy zwycięzca z Grand Prix w Pradze Tai Woffinden, który był niepokonany.

Przed spotkaniem faworytem byli gospodarze, jednak tarnowianie nie mieli zamiaru łatwo się poddać. Początek meczu należał jednak do gospodarzy, którzy już w pierwszym biegu prowadzili podwójnie. Na szczęście bardzo dobrze dysponowany dziś we Wrocławiu Kenneth Bjerre zdołał przedzielić parę gospodarzy i bieg zakończył się wynikiem 4:2. Podobnie było w kolejnym biegu. W trzeciej odsłonie charakter pokazały Jaskółki. Świetnie ze startu wystrzelił chory Leon Madsen, a za Jego plecami przez cztery okrążenia z parą gospodarzy walczył Janusz Kołodziej. Kapitan Unii Tarnów najpierw poradził sobie z Michaelem Jepsenem Jensenem, a na samej kresce minął Tomasza Jędrzejaka. Po tym wyścigu w programach widniał remis. W ostatnim biegu pierwszej serii niespodziewanie triumfował Maksym Drabik, który po wygranym starcie i dobrze rozegranym pierwszym łuku pognał do mety po trzy oczka. Za Jego plecami spokojne dwa punkty dowiózł Martin Vaculik przed Maciejem Janowskim.

W piątym starciu pewne trzy oczka wywalczył Kenneth Bjerre. Niestety bezbarwny we Wrocławiu Artur Mroczka nie nawiązał walki z miejscowymi i minął linię mety na czwartym miejscu. W kolejnym biegu gospodarze dorzucili do przewagi kolejne dwa oczka. Niespodziewanie punktów w tym biegu nie wywalczył Janusz Kołodziej, który na trasie przegrał z Adrianem Gałą. Podobnym wynikiem zakończył się również kolejny wyścig. Bezapelacyjnie zwyciężył Tai Woffinden, który na trasie minął Martina Vaculika. Po tej porażce gospodarze prowadzili już różnicą sześciu oczek.

Paweł Baran po przerwie skorzystał z rezerwy taktycznej, którą Jaskółki w pełni wykorzystały. Za słabo spisującego się Artura Mroczkę desygnował do walki Martina Vaculika. Słowak wraz z Kennethem Bjerre pokonali Macieja Janowskiego i tarnowianie zmniejszyli stratę tylko do dwóch punktów. W następnym starcie padł remis za sprawą świetnego Tai Woffindena. Niestety bieg dziesiąty gospodarze podwójnie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Wrocławianie dobrze wystartowali i bez problemu dowieźli za swoimi plecami Martina Vaculika.

Po przerwie trener Jaskółek ponownie skorzystał z rezerwy taktycznej posyłając Kennetha Bjerre za Artura Mroczkę. Ten wspólnie z Leonem Madsenem wygrali podwójnie, ponownie niwelując straty do dwóch oczek. Nieco pomógł im w tym Maciej Janowski, który początkowo jechał na drugiej pozycji, jednak na jednym z okrążeń zanotował defekt motocykla.

Dramatycznie wyglądał początek dwunastego biegu w którym startujący z pierwszego pola Adrian Gała wypchnął resztę zawodników. W tego efekcie motocyklami szczepili się Tomasz Jędrzejak i Kenneth Bjerre. Obaj z impetem uderzyli w bandę, a na tor wyjechała karetka. Na szczęście obu zawodnikom nic poważnego się nie stało i wystartowali w powtórce biegu. W niej dużo lepiej spod taśmy ruszyli gospodarze, który pewnie dowieźli pięć punktów do mety. Poobijany Kenneth Bjerre nie był wstanie nawiązać wali ze Spartanami.

Losy spotkania rozstrzygnąły się w kolejnych dwóch biegach. W nich niestety ponownie podwójnie triumfowali gospodarze. Ostatni wyścig zakończony remisem jedynie ustalił wynik meczu na 52:38, co sprawia, że Jaskółkom ciężko będzie powalczyć o punkt bonusowy w rewanżu.

W drużynie tarnowskiej poza Duńczykami i Martinem Vaculikiem pozostała część drużyny pojechała słabiej. Zawiedli zwłaszcza Janusz Kołodziej i Artur Mroczka od których można wymagać nieco lepszych zdobyczy punktowych. Po raz kolejny zabrakło punktów ze strony młodzieżowców.

W drużynie Betardu Sparty poza Vaclavem Milikiem pozostała część drużyny pojechała na bardzo równym poziomie. Wyróżnić należy naturalnie Taia Woffindena, który jak na lidera przystało był niepokonany. Dużym atutem gospodarzy byli również juniorzy, którzy do wyniku drużyny dołożyli sporo punktów.

Unia Tarnów – 38
1. Kenneth Bjerre – 12+2 (2,3,2*,3,1,1*)
2. Artur Mroczka – 0 (0,0,-,-)
3. Leon Madsen – 8+2 (3,2,1*,2*,d)
4. Janusz Kołodziej – 5+1 (2*,0,2,0,1)
5. Martin Vaculik – 11 (2,2,3,1,1,2)
6. Ernest Koza – 2 (2,0,0)
7. Arkadiusz Madej – 0 (0,0,0)

Betard Sparta Wrocław – 52
9. Tai Woffinden – 14+1 (3,3,3,2*,3)
10. Vaclav Milik – 2 (1,1,0,-)
11. Tomasz Jędrzejak – 8+1 (1,2,3,2*,0)
12. Michael Jepsen Jensen – 9+2 (0,1*,2*,3,3)
13. Maciej Janowski – 7+1 (1,3,1,d,2*)
14. Adrian Gała – 5 (1,1,3)
15. Maksym Drabik – 7 (3,3,0,1)

Bieg po biegu:
1. Woffinden, Bjerre, Milik, Mroczka 4:2
2. Drabik, Koza, Gała, Madej 4:2 (8:4)
3. Madsen, Kołodziej, Jędrzejak, Jensen 1:5 (9:9)
4. Drabik, Vaculik, Janowski, Madej 4:2 (13:11)
5. Bjerre, Jędrzejak, Jensen, Mroczka 3:3 (16:14)
6. Janowski, Madsen, Gała, Kołodziej 4:2 (20:16)
7. Woffinden, Vaculik, Milik, Koza 4:2 (24:18)
8. Vaculik, Bjerre, Janowski, Drabik 1:5 (25:23)
9. Woffinden, Kołodziej, Madsen, Milik 3:3 (28:26)
10. Jędrzejak, Jensen, Vaculik, Madej 5:1 (33:27)
11. Bjerre, Madsen, Drabik, Janowski (d2) 1:5 (34:32)
12. Gała, Jędrzejak, Bjerre, Koza 5:1 (39:33)
13. Jensen, Woffinden, Vaculik, Kołodziej 5:1 (44:34)
14. Jensen, Janowski, Kołodziej, Madsen (d4) 5:1 (49:35)
15. Woffinden, Vaculik, Bjerre, Jędrzejak 3:3 (52:38)

wyniki za: SportoweFakty.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST