Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Pora na wakacje” – Leon Madsen

11/10/2013 0:00:00
Redakcja


Leon Madsen
był w tym sezonie drugim rezerwowym cyklu Grand Prix. Żużlowiec Unii Tarnów wystartował w kilku turniejach zastępując kontuzjowanych zawodników.

Duńczyk w kończącym tegoroczny cykl Grand Prix w Toruniu zdobył siedem punktów. – Nie jest perfekcyjnie, ale w porządku. Myślę, że zebrałem sporo doświadczenia. Jeśli zakwalifikuję się kolejny raz do Grand Prix, to wrócę znacznie silniejszy i będę jeszcze bardziej doświadczony. Teraz wiem, o co w tym wszystkim chodzi – powiedział.

Zawodnik Jaskółek wie nad czym musi popracować, aby osiągać lepsze wyniki. – Muszę popracować nad moimi startami, gdyż w GP jest ślisko pod taśmą i to był mój podstawowy problem – przyznał.

Duńczyk doszukuje się w swojej tegorocznej postawie w Grand Prix kilku pozytywów. – Miałem prędkość i mogłem wyprzedzać. Mijałem Nicki Pedersena w Sztokholmie i Nielsa Kristiana Iversena w Toruniu – zauważył.

Leon przyznaje, że podczas Grand Prix Polski w Toruniu miał nieco pecha. – Miałem trochę pecha w ostatnim swoim biegu. Byłem na bezpiecznym drugim miejscu i wtedy Nicki upadł. Nie wiem, czy bym dojechał, jednakże to dobry obraz mojego całego sezonu. Nie miałem zbyt wiele szczęścia. Teraz chcę zamknąć sezon. Trzynastka to może nie jest mój szczęśliwy numer, ale chcę wrócić silniejszy w kolejnym roku – podsumował.

W tegorocznym sezonie Duńczyk kilkakrotnie zmagał się z problemami zdrowotnymi. Przyznaje jednak, że już wszystko jest dobrze. – Miałem spore problemy ze zdrowiem. Za wcześnie wystartowałem po kontuzji z gorączką, ale mimo chorób chciałem dać z siebie wszystko i dokończyć sezon. Myślę, że wszystko jest w porządku – uważa.

Leon Madsen jest zadowolony z brązowego medalu, który wywalczył wraz z drużyną Unii Tarnów. Ma nadzieję, że to nie jego ostatni sukces w barwach Jaskółek. – Jestem bardzo szczęśliwy z brązowego medalu. Dla mnie to był jeden z najważniejszych celów. Na pewno wielu ludzi także cieszy się z tego krążka. Wierzę, że w przyszłości będzie jeszcze więcej tych medali dla mnie, również z Unią Tarnów – powiedział.

Tegoroczny sezon powoli dobiega końca. Leon ma nadzieję udać się na zasłużone wakacje. – Kompletnie zapomnieć o tym sezonie. Pora na wakacje. Muszę oczyścić umysł i zacząć przygotowywać się na nowo pod kątem mentalnym i fizycznym. Będę silniejszy – zapowiada.

Duńczyk podpisał już kontrakt w Szwecji. – Podpisałem kontrakt z Elit Vetlandą, która w Szwecji jest dla mnie tym, czym Tarnów w Polsce – przyznał na koniec Leon Madsen.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST