Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Piotr Pióro: “Zrobiłem w tym meczu tyle, ile mogłem”

31/05/2022 15:17:00
Redakcja

– Spotkanie w Rawiczu było pierwszym, w którym w tym sezonie pojawiłeś się w składzie Unii Tarnów. Debiut zanotowałeś zatem w piątym ligowym meczu drużyny Jaskółek.
– Myślę, że ten debiut miał miejsce dosyć późno. Od początku sezonu nie odstawałem wcale od chłopaków z drużyny i po prostu długo na niego czekałem. Wcześniej nie dostałem szansy od sztabu szkoleniowego. W Rawiczu jednak w końcu się tego doczekałem. Brakuje mi jazdy w zawodach, a pamiętajmy, że treningi to nie to samo. Zawody pokazują, że potrafię też jeździć, tylko jednak pojawia się jeszcze dużo błędów, które muszę wyeliminować i będzie o wiele lepiej.

– W Rawiczu startowałeś po raz pierwszy, podobnie jak Twój szwedzki imiennik Peter Ljung. Obaj wyjechaliście na próbę toru. Czy to coś dało przed meczem? Początek miałeś bowiem dosyć dobry – zdobyłeś sześć punktów w czterech biegach. Końcówka była słabsza, ale można chyba powiedzieć, że w pierwszej fazie zawodów dobrze się to układało?
– Na pewno ta próba toru dała nam informacje, w którą stronę powinniśmy pójść z ustawieniami. Jak już jednak mówiłem wcześniej, popełniłem dużo błędów. Tak naprawdę moje starty nie były takie złe. Ten tor później trochę się zmienił i musieliśmy  również dokonać zmian przy sprzęcie. W Rawiczu jest bardzo trudny teren. Myślę, że jak na zawodnika drugiej linii, zrobiłem w tym meczu tyle, ile mogłem. Uważam, że jeśli udałoby mi się wyeliminować te błędy, to na moim koncie byłoby więcej „oczek”.

– Czego w takim razie zabrakło w tych ostatnich biegach? W nich już raczej nie nawiązałeś walki z rywalami.
– Zmienialiśmy dosyć dużo, bo chcieliśmy uzyskać jeszcze większą prędkość na tym torze. Poszliśmy jednak z ustawieniami  trochę w złą stronę. Dodatkowo w tych dwóch ostatnich biegach gdzieniegdzie pojawiły się również moje błędy.

– Kolejny mecz ligowy Unia odjedzie już w sobotę w Tarnowie. Rywal będzie ten sam, bo na rewanż przyjedzie właśnie rawicki Kolejarz. „Jaskółki” wróciły jednak z bagażem 26 punktów, więc sprawa punktu bonusowego wygląda na bardzo trudną. Trzeba chyba jednak zacisnąć zęby i przed własną publicznością walczyć przede wszystkim o zwycięstwo, to za dwa punkty?
– Dokładnie tak. Będziemy na pewno trenować i w następnym meczu z Kolejarzem Rawicz powalczymy mocno o jak najlepszy rezultat.

– Patryk Rolnicki nie będzie jeszcze raczej gotowy na ten pojedynek. Otrzymałeś już jakąś informację, czy pojawisz się w składzie w kolejnym spotkaniu?
– Tego nie wiem. O to chyba trzeba byłoby zapytać trenerów i sztab szkoleniowy. Te decyzje należą do nich, zatem nie jestem za bardzo w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

– Czy czujesz się zatem gotowy do występu w kolejnym spotkaniu, tym razem przed własną publicznością?
– Mogę zapewnić, że do startu w meczach ligowych czuję się gotowy od początku sezonu i od pierwszej kolejki.

– Patrząc na dwa spotkania wyjazdowe, to w Rawiczu Unia poniosła kolejną wysoką porażkę, po tej w Daugavpils (31:59 – przyp.). Czy udział w fazie play-off zaczyna się powoli za bardzo oddalać, czy jest według Ciebie jeszcze szansa je „wyciągnąć” i wywalczyć miejsce w pierwszej czwórce?
– W pierwszym wyjazdowym meczu nie startowałem, zatem za bardzo na ten temat nie mogę się wypowiadać. A jeśli chodzi o dalszą walkę o play-offy, to sport jest nieprzewidywalny, a tym bardziej żużel. Na pewno byłby to dla nas swego rodzaju „Mount Everest”, ale na niego ludzie również się wspinają (uśmiech).

Rozmawiał: Stanisław Wrona

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST