Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Peter Ljung: „Tarnów był dla mnie numerem jeden”

21/11/2016 12:46:05
Redakcja

Naszą drużynę na sezon 2017 uzupełnił Peter Ljung. Szwed jest z pewnością znany większości tarnowskich kibiców. W rozmowie z nami opowiedział między innymi o swojej poprzedniej przygodzie w Unii oraz o celach na 2017 rok.

 

– Przemysław Frączek: Peter, jako ostatni zawodnik zdecydowałeś się dołączyć do drużyny Unii Tarnów na sezon 2017. Dlaczego wybrałeś akurat nasz klub? Miałeś jakieś inne oferty?
– Peter Ljung:
  Startowałem już w Tarnowie. Bardzo podoba mi się to miejsce, lubię ścigać się na tym torze. Wybrałem tą ofertę również dlatego, że od lat klub ma dobrą opinię i jest prowadzony profesjonalnie w każdym aspekcie, a to bardzo ważne dla zawodnika. Oczywiście miałem inne oferty, ale Tarnów był dla mnie numerem jeden.

– PF: Wspominasz o swojej przygodzie z Unią. Jeździłeś tu w latach 2007-2008. To był dobry czas w Twojej karierze?
– PL:
To był świetny czas. Jedyne złe wspomnienie to mój wypadek i złamana noga. Gdyby nie to, wszystko byłoby świetnie. Znalazłem tu dobre miejsce i czułem się naprawdę jak w domu.

– PF: Pamiętasz specyfikę tego toru z tamtych czasów czy będziesz się go musiał nauczyć od nowa?
– PL:
Pamiętam bardzo wiele szczegółów z tamtego czasu. Jeździłem tutaj także w 2014 roku w meczu sparingowym. Wygrałem dwa wyścigi pokonując Leona Madsena i Janusza Kołodzieja, więc myślę, że bez problemów poradzę sobie z tym torem.

– PF: W minionym sezonie nie mogłeś pokazać pełni możliwości. Startowałeś tylko w kliku meczach i to głównie wyjazdowych. Teraz powinno być inaczej. Uważasz, że możesz być liderem tej drużyny?
– PL:
Rzeczywiście ten sezon był bardzo dziwny. W Szwecji było super. W Dackarnie wspólnie a Patrykiem Dudkiem byłem liderem, a w Polsce w zasadzie nawet się nie rozjeździłem. Jestem pewien, że wspólnie z Kennethem mogę być liderem tej drużyny.

– PF: Na czym zamierzasz skupić się w sezonie 2017?
– PL:
Moim celem jest zdobyć tyle punktów dla Unii ile się ode mnie oczekuje. Jeśli będę wykonywał dobrą pracę dla klubu to wszyscy będą zadowoleni – także ja.

– PF: Wiadomo już jakim składem będzie dysponować Unia. Znasz osobiście większość zawodników? Uważasz, że to jest drużyna, którą stać na awans do Ekstraligi?
– PL:
Znam się z większością chłopaków. Moim zdaniem ta drużyna wygląda naprawdę dobrze. Jeśli tylko kontuzje nie pokrzyżują nam planów, to jestem pewien, że powalczymy o czołowe lokaty.

– PF: Jakie są Twoje plany w związku ze startami w innych ligach niż liga polska?
– PL:
Poza Polską zamierzam startować we wtorki w Elitserien i w czwartki w Allsvenskan. To wszystko. Chcę mieć też czas na treningi w razie potrzeby. Ja nie potrzebuję dużej ilości startów żeby jeździć lepiej. Potrzebuję za to świeżości i odpoczynku. Taki system sprawi, że zarówno ja jak i moje motocykle zawsze będziemy gotowi do walki.

– PF: Kilka słów do tarnowskich kibiców?
– PL:
Cudownie będzie znowu jeździć dla Was. Coś Wam powiem… najlepsze jeszcze przede mną. Wierzcie we mnie, a ja dam z siebie 110% możliwości.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST