Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Paweł Miesiąc: “Nie lubię przyjeżdżać z tyłu”

18/08/2023 12:09:40
Redakcja

– Od kilku spotkań mocno pniecie się w górę tabeli, żeby na koniec rundy zasadniczej znaleźć się w fazie play-off. Dziś zwycięstwo z drużyną Kolejarza Opole, które już niemal na pewno przesądza o tym awansie, czyli wasz cel coraz bliżej osiągnięcia.

– Zgadza się, taki jest plan. Było ciężko, bo w pewnym momencie drużyna była na ostatnim miejscu w tabeli. Do tego co jest teraz każdy dołożył swoją cegiełkę. Nie tylko zawodnicy, ale także sponsorzy z Głównym Partnerem Grupą Azoty na czele, kibice i cały sztab. Faza play-off to jednak coś zupełnie innego. Mam nadzieję, że już po ostatecznym przypieczętowaniu tego awansu wszystko dalej będzie układało się po naszej myśli.

– Twoja jazda z meczu na mecz jest coraz lepsza. Dziś już nie dałeś szans żadnemu rywalowi. Komplet punktów na torze i możesz być z siebie chyba tylko i wyłącznie zadowolony?

– Oczywiście, ale trochę się też napracowaliśmy. Po pierwsze dlatego, że jest gorąc, a po drugie było jednak kilka nerwowych momentów. Ostatecznie wszystko się udało i jestem z siebie bardzo zadowolony. Pola startowe były różne i czasem ciężko było dobrze wyjechać ze startu. Cieszę się, że trafiłem dobrze w drugiej części zawodów, bo zastosowaliśmy pewną zmianę i to zaskutkowało, a tego mi brakowało w poprzednich meczach.

– Część Twoich punktów zawsze jest wywalczona po ostrej walce na torze. Widać po trybunach, że kibiców taki sposób zdobywania punktów jeszcze bardziej elektryzuje, są emocje.

– Dla kibiców to idealna sprawa, dla mnie niekoniecznie, bo naprawdę mocno się namęczyłem w tych biegach. Z tyłu się bardzo ciężko jedzie. Jest szpryca, są inni zawodnicy, czasami nie wiadomo co robić. Byłem jednak mocno zmotywowany, bo nie lubię przyjeżdżać z tyłu i robiłem wszystko, żeby wyprzedzić rywali.

– Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale dziś stałeś się wręcz bohaterem trybun i teraz powiedz mi jak Ty do tego podchodzisz. Pochodzisz z Rzeszowa, a wiadomo, że mecze między Tarnowem a Rzeszowem zawsze były ostre, bo to w końcu derby południa, a tymczasem na trybunach w Tarnowie największy aplauz zbiera zawodnik z Rzeszowa.

– Ostatecznie to jest tylko sport. Każdy jeździ tam gdzie jest chciany, gdzie ma warunki. Mi udało dostać się do drużyny z Tarnowa i bardzo się cieszę i jestem wdzięczny, że dali mi tą szansę, bo też siedziałem w domu, a bardzo chciałem gdzieś podpisać kontrakt i się ścigać. Miałem wielki głód jazdy i cieszę się, że teraz jestem w Tarnowie i jeżdżę dla tych kibiców i dla sponsorów jacy są tutaj.

– Pewne jest to, że na następny mecz jedziecie do Rzeszowa. I znów pytanie odnośnie Ciebie, czy dla Ciebie będzie jakieś szczególne spotkanie, czy po prostu kolejny dzień w pracy?

– Nie ma co się oszukiwać, na pewno będzie to w jakimś stopniu szczególny mecz. Będę chciał jednak podejść do tego spokojnie i zrobić swoją robotę. Mam nadzieję, że jako drużyna zrobimy wszyscy dobrą robotę i wyciągniemy wnioski gdyby przyszło zmierzyć się właśnie z Rzeszowem w kolejnej fazie.

Rozmawiał: Przemysław Frączek

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST