Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Patryk Rolnicki: „Chłopaki co bieg musieli masować mi ręce”

10/04/2022 12:12:55
Redakcja

Bardzo dobry debiut w sezonie 2022 zanotował Patryk Rolnicki, który zwyciężył aż w trzech wyścigach. Z punktów jest zadowolony, ale podkreśla, że warunki torowe były bardzo ciężkie – „Na pewno nie marzyłem o jeździe na takim torze, jaki dzisiaj był. Nie wiem czy to było widać z trybun, ale warunki naprawdę były ciężkie. Mi co bieg chłopaki musieli masować ręce, bo trzeba było tak mocno trzymać motocykl. A debiut w tym roku wyszedł mi fajnie, bo nie czułem się też tak do końca jeszcze przygotowany. Nie pod względem sprzętowym czy fizycznym, tylko pod względem rozjeżdżenia, bo jednak mało jeździłem i nie czułem się zbyt pewnie na pierwszych treningach, ale myślę że ostatecznie wyszło mi to nie najgorzej” – powiedział po meczu Patryk.

Przyczyn słabszych biegów Patryk upatruje w słabszych startach i torze, na którym ciężko było wyprzedzać –  „Te moje słabsze biegi, zerówka i jedynka, wzięły się stąd, że nie wyjechałem dobrze, że startu, a jednak na trasie ciężko było coś zrobić, bo warunki były kiepskie” – dodał.

Jazda na ciężkim torze możliwa jest dzięki dobremu przygotowaniu fizycznemu, ale spory udział miał w tym także trener Stanisław Burza„Tak, na pewno procentuje to przygotowanie fizyczne i procentuje też to, że trenerowi Staszkowi Burzy zawracałem tyłek w nocy, żeby przygotował mi dobry silnik na takie zawody. Udało się, fajnie, że wygraliśmy, że drużyna dobrze pojechała” – powiedział Rolnicki.

Bardzo ważnym elementem było to, że cała drużyna bardzo dobrze wyjeżdżała spod taśmy – „Tak, w moim przypadku na pięć startów cztery były wygrane. Także to jest plus. Z tego czwartego pola nie mogłem się zebrać, bo tor się już trochę rozjechał. Zawodnicy często przez to pole przejeżdżają i ono nie było już takie przyczepne jak inne. Start przegrałem, przywiozłem zero, ale trzeba wyciągnąć wnioski i będzie dobrze – wyjaśnił.

Na koniec Patryk wypowiedział się też o swego rodzaju nowości na torach, czyli o startach na komputer – „Jak dla mnie to te starty trwają trochę za długo. Mamy limitery i nawet jak nakręcę na pół gazu, to i tak ten limiter zadziała, bo silnik przez ten czas rozkręci się do takich wysokich obrotów. Moim zdaniem to jest za długo, bo to tylko niszczy silnik od środka, sprzęgło, ale cóż, skoro tak jest to my musimy się do tego po prostu przystosować” – zakończył Patryk Rolnicki.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST