Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Patrick Hougaard w Unii Tarnów!

17/05/2013 0:00:00
Redakcja

W dniu dzisiejszym zawodnikiem Unii Tarnów został Patrick Hougaard. Dla młodego Duńczyka będzie to powrót do Tarnowa, gdzie startował przez trzy sezony w latach 2008 – 2010.

Patrick Hougaard jest jednym z najbardziej zdolnych Duńczyków młodego pokolenia. Zawodnik pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Dwudziestoczteroletni Duńczyk to brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów z 2009 roku. Rok później w cyklu turniejów, który miał wyłonić najlepszego żużlowca globu w kategorii juniorów był czwarty. Z młodzieżową reprezentacją Danii wywalczył także kilka medali Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. W 2006 roku wywalczył brąz, w 2008 i 2009 srebro, a w 2010 Duńczycy byli najlepszą juniorską drużyną świata, przy dużym wkładzie zawodnika Unii Tarnów. Jako junior zdobywał także tytuł Mistrza Danii Juniorów w sezonach 2007 i 2009.

W polskiej lidze debiutował już w wieku siedemnastu lat w Unii Leszno, której barw bronił przez dwa sezony. Z Bykiem na plastronie w meczach ligowych pojawił się jednak tylko czterokrotnie i przeniósł się do Tarnowa, gdzie spędził trzy sezony. W pierwszych dwóch latach startów w Tarnowie był podstawowym juniorem Jaskółek. Kibice zapewne pamiętają go ze wspaniałego występu w meczu z drużyną z Wrocławia na tarnowskim torze w 2008 roku, kiedy po ładnych zawodach Jaskółki wygrały z drużyną z Dolnego Śląska, a Patrick Hougaard zdobył komplet punktów zostawiając w pokonanym polu m.in. Jasona Crumpa.

W pierwszym sezonie startów w Unii wykręcił średnią nieco powyżej jednego punktu na bieg. W kolejnym sezonie spisywał się już znacznie lepiej i w piętnastu spotkaniach wykręcił średnią 1,7 pkt/bieg, poprzez co ewidentnie przyczynił się do powrotu tarnowskiej ekipy do najlepszych drużyn w Polsce. Po awansie do Ekstraligi o miejsce w składzie musiał rywalizować z Martinem Vaculikiem. Startując głównie z pozycji seniorskiej wystartował w zaledwie sześciu spotkaniach wykręcając średnią nieco poniżej jednego punktu na bieg.

W sezonie 2011 podpisał kontrakt z klubem z Częstochowy skąd został wypożyczony do Grudziądza, gdzie startował przez rok, legitymując się w jedenastu spotkania średnią na poziomie 1,5 pkt na bieg. W poprzednim sezonie był zawodnikiem Orła Łódź.

W obecnym sezonie nowy zawodnik startuje z powodzeniem w już w trzech ligach. W macierzystej lidze reprezentuje drużynę Holsted Speedway Klub, w lidze brytyjskiej zdobywa punkty dla zespołu panter z Peterborough, a w Szwecji ekipę Dackarny Malilla.

W tym sezonie jego średnia KSM w Enea Ekstralidze będzie wynosić 6,5.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST