Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Pamiętamy…

01/11/2016 10:09:33
Redakcja

Początkiem listopada podczas Święta Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego wspominamy naszych bliskich, którzy zakończyli już swoją drogę na ziemi. Warto w tym czasie wspomnieć także o ludziach związanych z tarnowskim sportem żużlowym, którzy odeszli od nas już na zawsze. W tym roku w sposób szczególny wspominać będziemy zmarłego tragicznie Krystiana Rempałę.

Krystian Rempała – zawodnik Unii Tarnów w sezonie 2016. Zmarł 28 maja 2016, sześć dni po dramatycznym wypadku podczas meczu ligowego w Rybniku. Wspomnienie Krystiana Rempały: https://unia.tarnow.pl/gdybym-mogl-cofnac-czas-wspomnienie-krystiana-rempaly

Szczepan Bukowski – przez wiele związany z Unią Tarnów jako działacz sportowy oraz prezes Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów. Jeden z twórców złotej drużyny z lat 2004-2005. Członek Głównej Komisji Sportu Żużlowego, menedżer reprezentacji Polski. Odszedł 10 sierpnia 2007 roku.

Zygmunt Pytko – pierwszy tarnowski Indywidualny Mistrz Polski, całą swoją karierę spędził w Unii Tarnów. Odszedł 16 marca 1996 roku.

Benedykt Bogdanowicz – jeden z pierwszych zawodników, którzy startowali z Jaskółką na plastronie. Odszedł 14 lutego 2012 roku.

Stanisław Chorabik – wielokrotny reprezentant klubu z Tarnowa, a po zakończeniu kariery zawodniczej jego trener. Za swoją działalność został uhonorowany Dukatem Miasta Tarnowa. Odszedł 26 listopada 2010 roku.

Florian Kapała – jeden z najlepszych polskich zawodników w historii. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Z Unią Tarnów związany był jak trener zarówno pierwszej drużyny jak i szkółki żużlowej. Odszedł 19 listopada 2007 roku.

Ryszard Chrupek – zawodnik Unii Tarnów. Zginał tragicznie 6 maja 1979 roku w wyniku obrażeń odniesionych podczas treningu na torze w Tarnowie.

Janusz Kapustka – zawodnik Unii Tarnów, całą karierę spędził w klubie z Tarnowa. Odszedł 6 marca 2002 roku.

Simon Wigg – Indywidualny Wicemistrz Świata, pięciokrotny Mistrz Świata w zawodach na długim torze. W lidze polskiej debiutował w barwach Unii Tarnów i szybko stał się ulubieńcem publiczności. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby 15 listopada 2000 roku.

Nie sposób wymienić wszystkich zmarłych związanych z tarnowskim sportem żużlowym, ale warto poświęcić w tych dniach kilka chwil i wspomnieć pamięcią zarówno tych, którzy byli związani z Unią Tarnów, jak również wielu osób, którzy poświęcili swoje życie dla dobra całej dyscypliny.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST