Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

“Organizacyjnie był to jeden z najlepszych turniejów ostatnich lat” – Piotr Szymański

08/10/2013 0:00:00
Redakcja

Niedzielny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski zakończył się zwycięstwem zawodnika Unii TarnówJanusza Kołodzieja. Na podium stanęli również Krzysztof Kasprzak i Maciej Janowski.

Piotr Szymański bardzo wysoko ocenił poziom tarnowskiego finału. – Poziom zawodów oceniam wysoko i to nie tylko moja opinia, ale wielu innych osób, z którymi rozmawiałem po finale. Uważam też, że decyzja o nowej formule finału dodała mu blasku. Wiem, że wywołała ona pewne kontrowersje, ale chyba opłacało się zaryzykować, bo dzięki niej mieliśmy dodatkowe emocje, a szansę na tytuł po turnieju zasadniczym zachowało jeszcze sześciu zawodników. Rywalizacja trwała więc do samego końca, z korzyścią dla atrakcyjności zawodów – powiedział.

Przewodniczący GKSŻ był bardzo zadowolony z organizacji zawodów, podkreślając zasługę tarnowskiego klubu oraz Grupy Azoty. – Tor, który przygotował Marek Cieślak, był w idealnym stanie, kapitalny do walki na całym dystansie, co potwierdzili zawodnicy swoją jazdą. Nawet ci, którzy nie zdobywali punktów walczyli w kontakcie z rywalami do samej mety. To się podobało. Znajomi wysyłali do mnie smsy, pisząc, że zawody stoją na naprawdę wysokim poziomie. Myślę, że klub Unia Tarnów stanął pod względem organizacji tych zawodów na wysokości zadania. Chciałem przy tej okazji podziękować nie tylko klubowi, ale także Grupie Azoty, jako głównemu sponsorowi zawodów. Podsumowując, organizacja i otoczka zawodów nie była gorsza niż podczas turniejów Grand Prix – podkreślił.

Według Piotra Szymańskiego tarnowski finał organizacyjnie był jednym z najlepszych turniejów w ostatnich latach.– Turniej był dobrze rozpropagowany poprzez informacje w mediach, a przede wszystkim transmisję w NC + i TVN Turbo. Organizacyjnie był to jeden z najlepszych turniejów ostatnich lat. Wysoko zawiesiliśmy sobie poprzeczkę, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, aby przyszłoroczny finał był jeszcze ciekawszy – dodał.

Przewodniczący GKSŻ uważa, że zmienione nieco zasady rozgrywania finału Indywidualnych Mistrzostw Polski znacząco uatrakcyjniły te zawody. – Podjęliśmy dobrą decyzję, zmieniając parę zasad przy organizacji IMP. Tak samo jak w przypadku Grand Prix w Toruniu, gdzie zarzucano nam to, że przyznaliśmy dziką kartę Adrianowi Miedzińskiemu. Zwycięstwo tego zawodnika pokazuje jednak, że Związek podjął dobrą decyzję. Myślę, że te dwa turnieje – Grand Prix w Toruniu i finał IMP dzień później w Tarnowie były świetną promocją sportu żużlowego i zatarły nieco wrażenie po nieprzyjemnych wydarzeniach z rewanżu w finale Ekstraligi – podsumował Piotr Szymański.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST