Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

O kolejne zwycięstwo w Gorzowie – zapowiedź Grand Prix

08/29 0:00:00
Redakcja

W sobotni wieczór zostanie rozegrana kolejna runda Grand Prix. Tym razem zawodnicy zmierzą się na polskim torze w Gorzowie Wielkopolskim. Po nieudanej próbie rozegrania zawodów w Rydze wszyscy mają nadzieję, że Grand Prix Polski przebiegnie bez problemów, oraz, że w końcu zawody będą ciekawe i emocjonujące.

Gorzów jest szczęśliwym miejscem dla zawodników Unii Tarnów. W swoim debiucie zwyciężył tu Martin Vaculik. Na pierwszym stopniu podium stawał także Greg Hancock. Amerykanin jest bardzo zmotywowany do dobrej jazdy ponieważ prowadzi w klasyfikacji feralnej i ma spore szanse na wywalczenie kolejnego tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. Jego przewaga można wzrosnąć znacząco, ponieważ w Gorzowie nie wystąpi będący tuż za jego plecami Tai Woffinden. Brytyjczyk doznał złamania ręki i sobotnie zawody musi odpuścić.

Na torze zobaczymy za to Nickiego Pedersena. Duńczyk doznał kontuzji barku podczas zawodów o IMME, jednak od początku zapowiadał, że będzie chciał powrócić na Grand Prix. Pytanie tylko w jakiej dyspozycji będzie podczas zaciętej walki na torze. Jeśli jesteśmy przy absencjach, to w Gorzowie zabraknie również Darcyego Warda. Australijczyk nie przeszedł badania na obecność alkoholu przed zawodami w Daugavpils i został zawieszony w prawach zawodnika. Zastąpi go Michael Japsen Jensen.

Do grona ścisłych faworytów zaliczany jest Krzysztof Kasprzak. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ Polak imponuje formą w każdych zawodach na każdym torze. Poza dobrymi startami prezentuje mądrą i skuteczną jazdę na dystansie. W sobotę także tor będzie jego sprzymierzeńcem. Kasprzak jest bowiem zawodnikiem miejscowej Stali. Aż 4 zawodników z tej drużyny wystąpi w Grand Prix. Oprócz Kasprzaka stałymi uczestnikami są także Matej Zagar oraz Niels Kristian Iversen, a dziką kartę od organizatorów otrzymał Bartosz Zmarzlik. Junior z Gorzowa nie będzie jednak debiutował, ponieważ miał okazję startować już w cyklu Grand Prix.

Początek zmagań zaplanowany jest na godzinę 19.00. Transmisja telewizyjna rozpocznie się pół godziny wcześniej w Canal Plus Family.

Lista startowa:
1. Chris Holder (Australia)
2. Niels Kristian Iversen (Dania)
3. Andreas Jonsson (Szwecja)
4. Bartosz Zmarzlik (Polska)
5. Martin Smolinski (Niemcy)
6. Nicki Pedersen (Dania)
7. Kenneth Bjerre (Dania)
8. Greg Hancock (USA)
9. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
10. Chris Harris (Wielka Brytania)
11. Troy Batchelor (Australia)
12. Matej Zagar (Słowenia)
13. Krzysztof Kasprzak (Polska)
14. Fredrik Lindgren (Szwecja)
15. Jarosław Hampel (Polska)
16. Michael Jepsen Jensen (Dania)

Rezerwowi:
17. Adrian Cyfer (Polska)
18. Łukasz Kaczmarek (Polska)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-starttyskie

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintbolarusarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLottoToskana
Frukt
Extreme Hobby
Tarnów
ngine
mis-serwis-techniczny

eska

Wykonanie strony Internetowej z przez