Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Nie pozwolimy sobie na brak medalu” – Krzysztof Buczkowski

05/12/2013 0:00:00
Redakcja

Krzysztof Buczkowski to nowy zawodnik tarnowskich Jaskółek, który w ubiegłym sezonie bronił barw Polonii Bydgoszcz. W związku z odejściem Macieja Janowskiego do rodzinnego miasta, Klub w swoich szeregach potrzebował polskiego seniora. Jak już wiemy będziemy nim Krzysztof Buczkowski.

Zapytaliśmy, więc, co skłoniło zawodnika do startów w biało – niebieskich barwach. – Moim priorytetem była jazda w Ekstralidze. Po spadku Polonii Bydgoszcz musiałem poszukać innego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie ukrywam, że to właśnie mój manager – Rafał, odezwał się do Pana Marka Cieślaka i w luźnej rozmowie zapytał czy nie szukają kogoś do Tarnowa. Od tego wszystko się zaczęło. Rozmowy były krótkie, konkretne i rzeczowe. Po odejściu Maćka Janowskiego, Klub potrzebował polskiego seniora tak, więc jestem – mówi Krzysztof Buczkowski.

Popularny Buczek nie ukrywa, że miał propozycję z innych Klubów. – Poważne rozmowy były z Częstochową. Do tego telefony z Wrocławia, Gorzowa i Gdańska. Gdyby przyszło mi jeździć w I lidze to wiadomo, że byłby to Grudziądz – zdradził Krzysztof Buczkowski.

Pomimo tego, że do rozpoczęcia rozgrywek zostało kilka miesięcy, Krzysztof bardzo ambitnie przygotowuje się do następnego sezonu. – Mam już swój sprawdzony cykl przygotowań. Jest to codzienne bieganie plus indywidualne treningi. Dla rozrywki gram ze znajomymi w piłkę halową oraz chodzę na saunę. Chcę się dobrze przygotować do następnego sezonu, abym miał wysoką formę w każdej lidze, w której będę startował, oraz w zawodach indywidualnych, w których nie będę musiał wstydzić się za siebie – stwierdził zawodnik Jaskółek.

Krzysztof nie ukrywa tego, że nie może doczekać się występów w Drużynie Unii Tarnów. Pomimo tego, że jest to jego nowa drużyna tak naprawdę zna każdego zawodnika bardzo dobrze. Grudziądzanin uważa także, że zespół Marka Cieślaka stać na medal. – Z każdym z zawodników startowałem wielokrotnie na torach całej Europy. Z Gregiem jeździłem rok temu w Bydgoszczy, z Artiomem dwa lata temu. Wraz z Kacprem startowałem w Peterborough. Z Januszem znamy się jeszcze za czasów kadry młodzieżowej. Do tego inni obcokrajowcy, oprócz Grega mówią po polsku. Taka polskojęzyczna drużyna bardzo rzadko się zdarza w obecnym czasie. Myślę, że w naszej drużynie jeżdżą sami ambitni zawodnicy i nie pozwolimy sobie na brak medalu – powiedział.

Wielu Kibiców zastanawia się, czy będą mieli okazję spotkać Krzysztofa przed rozpoczęciem sezonu 2014. Co na to nowy zawodnik tarnowskich Jaskółek ? – Z Grudziądza, gdzie mieszkam mam 550 km, także niestety – regularne odwiedzenie Tarnowa byłoby dość trudne i męczące. Z prezesem spotkałem się w Bydgoszczy, bo akurat był w tej okolicy. Jednak zapewniam, że jak tylko będzie potrzeba pojawienia się w Tarnowie to na pewno się zjawie. W sezonie to miasto będzie moim drugim domem – przekonuje Buczek.

Na koniec zawodnik Unii Tarnów pragnął przekazać kilka słów dla tarnowskich sympatyków żużla. – Jest to mój pierwszy wywiad na oficjalna stronę Jaskółek. Pozdrawiam wszystkich Kibiców i do zobaczenia na stadionie! Jutro Mikołaj czyśćcie buty hohoho !!! – zakończył Krzysztof Buczkowski – nowy zawodnik Unii Tarnów

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST