Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Najlepsze zawody w karierze” – Ernest Koza

05/06/2015 20:22:51
Redakcja

Bez wątpienia bohaterem wczorajszego meczu z drużyną KS Toruń był Ernest Koza. Nasz junior pokazał fenomenalną jazdę i w pełni zastąpił kontuzjowanego Leona Madsena. Nic więc dziwnego, że po meczu Ernest był bardzo zadowolony – jestem bardzo szczęśliwy, to były moje najlepsze zawody w karierze. Chciałbym, żeby tak samo dobrze było w kolejnych spotkaniach, przede wszystkim na wyjazdach, ale wiadomo, że różnie to bywa. Trenowaliśmy we wtorek i w środę. Treningi były długie, ale jak widać wyszły dla nas z korzyścią. Wykonaliśmy swoje zadanie, wygraliśmy mecz i jedziemy dalej – powiedział wyraźnie zadowolony Ernest.

Informacja o tym, że Leona prawdopodobnie zabraknie w niedzielę dotarła do zawodników podczas środowego treningu. Ernest wyjaśnia, że jeszcze bardziej zmotywowało to całą drużynę do ciężkiej pracy – tak naprawdę to każdy wziął się jeszcze bardziej w garść, żeby go dobrze zastąpić i żeby ten wygrać. Na szczęście się to udało – wyjaśnił nasz junior.

Po 4 startach Koza miał na swoim koncie komplet punktów, biorąc pod uwagę punkty bonusowe. Jak sam przyznaje, pojawiły się myśli, że mógłby po praz pierwszy w swojej karierze zdobyć dla Unii komplet punktów – różne myśli przechodzą przez głowę w takich chwilach. Niestety start mi nie wyszedł, a na trasie nie potrafiłem już nic z tym zrobić – zdradził młodzieżowiec.

Wielu kibiców z pewnością zauważyło, że Ernest jest znakomicie spasowany z naszym torem. Nieco słabiej wygląda to na wyjazdach. Jak się okazuje, „Enek” startuje na tych samych silnikach – ja zarówno w meczach domowych jak i na wyjazdach startuję na tych samych silnikach. Tutaj jestem dość dobrze spasowany, ale nie dysponuję jeszcze tak dużym zapleczem sprzętowym, żebym sobie mógł te silniki tak często zmieniać, ale jest dobrze – powiedział Ernest.

Na koniec zdobywca tytułu ridera kolejki zdradził jak będzie wyglądał czas przed kolejnym meczem – w sobotę mam zawody w Opolu, a w przyszłym tygodniu będziemy trenować równie ostro jak teraz, żeby mecz z Grudziądzem znowu wygrać. Grudziądz jeździ na podobnym torze, dlatego znów musimy się mocno postarać żeby odnieść zwycięstwo – zakończył nasz bohater.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST