Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Mogę być dumny z całej drużyny” – Marek Cieślak

27/03/2014 0:00:00
Redakcja

We wczorajszym sparingu w Ostrowie Wielkopolskim Grupa Azoty Unia Tarnów odniosła bardzo wysokie zwycięstwo. W poszczególnych biegach było jednak trochę walki. Jednak nie wynik był tutaj najważniejszy, a sprawdzenie się z rywalami oraz przetestowanie odpowiednich ustawień sprzętu.

W opinii trenera Jaskółek środowe spotkanie było dobrym przetarciem przed sezonem, a konkretne wnioski będzie można wyciągnąć po spotkaniu w Lesznie. – Ten sparing był nam potrzebny. Uważałem, że trzeba zacząć z trochę niższej półki, żeby później pójść piętro wyżej. Cel środowego treningu punktowanego w Ostrowie został więc zrealizowany. Moi zawodnicy na tym torze, który był w miarę łatwy i twardy, dopiero się rozkręcają. W czwartek będziemy mieli konkretniejszy sparing – powiedział Marek Cieślak.

Jak na razie szkoleniowiec Grupy Azoty Unii jest spokojny o formę swoich podopiecznych. – Już na treningach widziałem, że moi zawodnicy jeżdżą dobrze. Jestem naprawdę zadowolony z ich postawy. Mogę być dumny z całej drużyny. Wszyscy starają się wygrywać. Myślę, że sprawimy wiele niespodzianek w tym sezonie – ocenił.

Spośród wszystkich zawodników Jaskółek najsłabiej wypadł GregHancock. Postawą Amerykanina nie jest jednak zmartwiony MarekCieślak. – Greg? To jest stary lis. Proszę nie patrzeć na to, czy on na sparingu wygrał czy przegrał. Widziałem Grega na sparingu, kiedy pracowałem w Zielonej Górze. Zrobił 2 punkty i martwiłem się, co to będzie w lidze. Pojechaliśmy do Tarnowa, gdzie Greg zdobył 14 „oczek”. Dla niego sparing i liga to zupełnie inna bajka – powiedział.

W Ostrowie z bardzo dobrej strony pokazał się Martin Vaculik. Słowak tylko w jednym biegu przyjechał za zawodnikiem gospodarzy. – Wygraliśmy wysoko, ale wcale nie oznacza to, że gospodarze czy druga liga jest słaba. Też kiedyś jeździłem w drugiej lidze i wiem, że wszędzie są dobrzy zawodnicy, którzy przy odpowiednim spasowaniu do swojego domowego toru, mogą wygrać z każdym, nawet z ekstraligowcami. Podczas środowego treningu punktowanego widać było, że jesteśmy trochę bardziej rozjeżdżeni niż gospodarze. Może silniki mamy trochę inaczej przygotowane. W Ostrowie są zawodnicy, którzy kiedyś jeździli w ekstralidze i może kiedyś jeszcze tam wrócą. Nie można nikogo lekceważyć – powiedział Indywidualny Mistrz Europy.

Martin Vaculik, który z Jaskółką na plastronie ściga się już piąty sezon, podkreślał dobre przygotowanie toru w Ostrowie. – Bardzo fajnie jeździło się w Ostrowie. To był bardzo dobrze przygotowany przez gospodarzy. Ścigaliśmy się na bezpiecznym i dobrym torze, dzięki czemu kibice obejrzeli kilka ciekawych pojedynków. Żużel na tym polega, by przygotowywać dobry tor do ścigania. Ogólnie, bardzo pozytywnie oceniam sparing w Ostrowie – powiedział.

W Ostrowie wystąpił także GregHancock, dla którego sparingi w tarnowskich barwach są jednym z ostatnich sprawdzianów przed GrandPrix w Nowej Zelandii. To był naprawdę bardzo pożyteczny sparing. Tak naprawdę to dla mnie i mojej drużyny pierwsze tego typu ściganie w tym sezonie. Po długiej zimowej przerwie fajnie jest znów poczuć motocykl. To dobry sprawdzian przed zbliżającym się turniejem Grand Prix – podkreślał Amerykanin.

Środowy sparing był dla Herbiego doskonałą okazją do przetestowania równych ustawień sprzętu. Wynik był sprawą drugorzędną. Dużo trenowałem w Stanach Zjednoczonych. Odbyliśmy już także kilka treningów w Tarnowie. W Ostrowie natomiast pierwszy raz ścigaliśmy się z rywalem. Jak to zwykle bywa w sparingach, skupiliśmy się na testowaniu różnych ustawień sprzętu. Jeździłem na silnikach z zeszłego sezonu, ale to nie ma teraz znaczenia. Chodziło o to, by dobrze sobie pojeździć i obyć się w rywalizacji w czterech – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST