Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Mamy bardzo dobrą drużynę” – Marek Cieślak

01/03/2014 0:00:00
Redakcja

W czwartek i piątek na tarnowskim torze trwały prace mające przygotować mościcki owal do pierwszych treningów. Wszystko nadzorował trener brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski 2013 Marek Cieślak.

Tarnowski tor po zimie wygląda już coraz lepiej i niedługo mogą odbyć się na nim pierwsze treningi. – Dzisiaj (piątek – przyp. red.) wykonaliśmy bardzo dużo pracy, jeżeli chodzi o przygotowanie toru. Jest on w tej chwili przygotowywany do ubijania. Wiadomo musi to trochę potrwać, bo drugi łuk jest bardziej suchy, natomiast pierwszy bardziej mokry – powiedział Marek Cieślak.

Trener Jaskółek ma już plany na pierwsze treningi w Tarnowie. – Jedziemy w przyszłym tygodniu do Gorican na dwa, trzy dni, bo tutaj czekamy na dmuchaną bandę. Musimy ją zainstalować i trochę ponaprawiać drewnianą, ponieważ niektóre jej części wymagają wymiany. Jak to zrobimy to wtedy zaczniemy jeździć u nas. Myślę, że będzie to około 12 marca – zdradził.

W przerwie zimowej po rocznej przerwie do zespołu powrócił Greg Hancock. W barwach Jaskółek zadebiutuje również Krzysztof Buczkowski. Zmiany te z pewnością zmienią nieco rozkład par Unii w stosunku do poprzedniego sezonu. Marek Cieślak ma już swoją wizję zestawienia ligowego tarnowskiej ekipy. – Mniej więcej sobie to już wyobrażam. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po pierwszych sparingach – powiedział nie zdradzając szczegółów.

Jeśli chodzi o miejsca w składzie seniorów tutaj Jaskółki dużego pola manewru nie mają, ponieważ podpisano kontrakty z piątką seniorów. Nieco inaczej wygląda to w formacji młodzieżowej. Liderem wśród juniorów powinien być Kacper Gomólski, który póki, co jest pewniakiem do składu. O drugie miejsce powalczy Mateusz Borowicz z tarnowskimi wychowankami podczas przedsezonowych sparingów i treningów. – Czas pokaże. Zobaczymy po pierwszych sparingach, kto się będzie lepiej prezentował. Dużego wyboru, jeśli chodzi o drugiego juniora to nie ma – uciął trener Jaskółek.

Dla Marka Cieślaka będzie to trzeci rok spędzony w Tarnowie. W poprzednich wywalczył z Jaskółami złoty i brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Trener ma nadzieję, że w tym roku jego podopieczni także będą się dobrze spisywać. – Bardzo bym chciał, aby nasza drużyna dobrze jechała. Żeby wszyscy zawodnicy prezentowali, jak to się mówi, swój górny pułap możliwości. Wtedy będzie dobrze. Wiadomo sezon sezonowi jest nierówny. W zeszłym roku liczyliśmy na Martina Vaculika, ale miał kompletnie nieudany rok. Myślę, że w tym roku będzie inaczej. Jeżeli zawodnicy będą jechać to, co potrafią, a przecież stać ich na to, to mamy bardzo dobrą drużynę – zakończył trener Unii Tarnów.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST