Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

“Mamy bardzo dobrą drużynę” – Marek Cieślak

01/03/2014 0:00:00
Redakcja

W czwartek i piątek na tarnowskim torze trwały prace mające przygotować mościcki owal do pierwszych treningów. Wszystko nadzorował trener brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski 2013 Marek Cieślak.

Tarnowski tor po zimie wygląda już coraz lepiej i niedługo mogą odbyć się na nim pierwsze treningi. – Dzisiaj (piątek – przyp. red.) wykonaliśmy bardzo dużo pracy, jeżeli chodzi o przygotowanie toru. Jest on w tej chwili przygotowywany do ubijania. Wiadomo musi to trochę potrwać, bo drugi łuk jest bardziej suchy, natomiast pierwszy bardziej mokry – powiedział Marek Cieślak.

Trener Jaskółek ma już plany na pierwsze treningi w Tarnowie. – Jedziemy w przyszłym tygodniu do Gorican na dwa, trzy dni, bo tutaj czekamy na dmuchaną bandę. Musimy ją zainstalować i trochę ponaprawiać drewnianą, ponieważ niektóre jej części wymagają wymiany. Jak to zrobimy to wtedy zaczniemy jeździć u nas. Myślę, że będzie to około 12 marca – zdradził.

W przerwie zimowej po rocznej przerwie do zespołu powrócił Greg Hancock. W barwach Jaskółek zadebiutuje również Krzysztof Buczkowski. Zmiany te z pewnością zmienią nieco rozkład par Unii w stosunku do poprzedniego sezonu. Marek Cieślak ma już swoją wizję zestawienia ligowego tarnowskiej ekipy. – Mniej więcej sobie to już wyobrażam. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po pierwszych sparingach – powiedział nie zdradzając szczegółów.

Jeśli chodzi o miejsca w składzie seniorów tutaj Jaskółki dużego pola manewru nie mają, ponieważ podpisano kontrakty z piątką seniorów. Nieco inaczej wygląda to w formacji młodzieżowej. Liderem wśród juniorów powinien być Kacper Gomólski, który póki, co jest pewniakiem do składu. O drugie miejsce powalczy Mateusz Borowicz z tarnowskimi wychowankami podczas przedsezonowych sparingów i treningów. – Czas pokaże. Zobaczymy po pierwszych sparingach, kto się będzie lepiej prezentował. Dużego wyboru, jeśli chodzi o drugiego juniora to nie ma – uciął trener Jaskółek.

Dla Marka Cieślaka będzie to trzeci rok spędzony w Tarnowie. W poprzednich wywalczył z Jaskółami złoty i brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Trener ma nadzieję, że w tym roku jego podopieczni także będą się dobrze spisywać. – Bardzo bym chciał, aby nasza drużyna dobrze jechała. Żeby wszyscy zawodnicy prezentowali, jak to się mówi, swój górny pułap możliwości. Wtedy będzie dobrze. Wiadomo sezon sezonowi jest nierówny. W zeszłym roku liczyliśmy na Martina Vaculika, ale miał kompletnie nieudany rok. Myślę, że w tym roku będzie inaczej. Jeżeli zawodnicy będą jechać to, co potrafią, a przecież stać ich na to, to mamy bardzo dobrą drużynę – zakończył trener Unii Tarnów.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST