Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Krzysztof Lechowicz nowym Prezesem Zarządu!

17/08/2021 12:42:20
Redakcja

W ostatnich dniach Rada Nadzorcza Unii Tarnów ŻSSA zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na Prezesa Zarządu Unii Tarnów. Od poniedziałku 16 sierpnia br. funkcję tę pełni Krzysztof Lechowicz.

Prezes Jaskółek to 46-letni absolwent Politechniki Rzeszowskiej. W ramach pracy zawodowej pracował w dwóch prywatnych firmach, gdzie pełnił funkcję m.in. kierownika produkcji oraz menadżera. Ponadto w służbach mundurowych odpowiadał za kadry oraz pełnił kilka lat funkcję rzecznika prasowego. Jest pasjonatem muzyki i sportu w szerokim tego słowa znaczeniu. Z tarnowskim żużlem związany jest od ponad trzydziestu lat, przede wszystkim jako kibic, ale również jako jeden z twórców fanclubu w 1999 roku. Był organizatorem wielu wyjazdów, spotkań w legendarnej restauracji Speedway Pizza przy ul. Krakowskiej i Klubie Gwiazda. Działał też przy organizacji meczów i bieżącej działalności klubu w larach 1999-2001.


Krzysztof Lechowicz
stawia sobie ambitne cele na najbliższe miesiące. –  Dziękując Radzie Nadzorczej za udzielony mi kredyt zaufania, chciałbym odbudować klub tak, aby ludzie zaczęli go na nowo kochać i ponownie tłumnie odwiedzać stadion w Mościcach. Przede wszystkim należy odbudować wizerunek klubu. Mam wielki sentyment do niego i chciałbym, aby #NowaUnia była #PowrotemDoKorzeni. Bardzo ważna będzie dla mnie współpraca z lokalnymi samorządami, którą chciałbym odbudować. Ponadto jest potrzeba skonsolidowania lokalnych sponsorów, którzy z tarnowskim żużlem są od lat. Oczywiście bardzo istotna jest dla mnie dalsza współpraca z Głównym Partnerem klubu Grupą Azoty – zapowiedział.

Dla nowego Prezesa bardzo ważny będzie kontakt z tarnowskimi Kibicami. – Po drugie, odbudowa współpracy na linii klub – kibice. Kibice są dla mnie kluczem do sukcesu, a sukcesy naszych żużlowców to ma być nasz wspólny cel i radość z tego co się w naszym klubie dzieje.  – zakomunikował.

Nowy Prezes będzie chciał mocniej postawić na rozwój młodzieży. – Trzecim aspektem #PowrótDoKorzeni – jest stawianie na szkolenie młodzieży, a co za tym idzie zbudowanie w przyszłości drużyny w oparciu o jak największą ilość wychowanków. Chciałbym bardzo mocno postawić na rozwój szkółki żużlowej – zadeklarował Krzysztof Lechowicz.

Włodarz tarnowskiego klubu będzie również podejmował próby konsolidacji lokalnego środowiska żużlowego. – Czwartym obszarem, na który będę zwracał uwagę będzie próba konsolidacji tarnowskiego środowiska żużlowego. Z niego wywodzi się wielu znanych i lubianych do dziś żużlowców, trenerów, czy działaczy. Mam nadzieję, że będą chętnie odwiedzać tarnowski obiekt i będzie okazja do spotkania się oraz wymiany wielu opinii. Każdego głosu warto wysłuchać w kontekście odbudowy klubu. Reprezentując klub będę pamiętał również o

tych zawodnikach, czy działaczach, którzy już od nas odeszli na wieczny spoczynek – poinformował Krzysztof Lechowicz.W niedzielę tarnowskie Jaskółki zakończyły meczem w Gdańsku sezon ligowy. – Przy okazji zakończenia w niedzielę sezonu ligowego bardzo dziękuję zawodnikom, działaczom, trenerom i kibicom za to co zrobili w tym niewątpliwie trudnym i pechowym sezonie. Nie udało się utrzymać ligowego bytu, jednak podejmę działania, aby w niedługim czasie Unia wróciła tam, gdzie jest jej miejscepodsumował Krzysztof Lechowicz.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Daniel Bałut pogratulował nowemu Prezesowi i zadeklarował wsparcie przy realizacji wyznaczonych celów. – W imieniu Rady Nadzorczej, jak również właścicieli Klubu Pragnę pogratulować Panu Krzysztofowi Lechowiczowi wygrania postępowania konkursowego na stanowisko Prezesa naszego ukochanego Klubu Unia Tarnów Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna.  Zapewniam przy tym, że może on zawsze liczyć na pomoc i pełne wsparcie podczas realizacji ambitnych i niełatwych zadań jakie przed nim stoją. Czeka nas wszystkich ogrom pracy przy rozwoju projektów #NowaUnia oraz #PowrotDoKorzeni.  Jestem za to pewien, że przy szerokim wsparciu Kibiców oraz wiernych i wspaniałych Sponsorów i Reklamodawców nasz Klub i Drużyna szybko powróci do swojej świetności i należnego miejsca w świecie żużlowym  zakończył.

Więcej informacji z pewnością zostanie przedstawionych na dzisiejszej konferencji prasowej, która rozpoczyna się w siedzibie klubu o 13:00.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST