Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Konferencja prasowa po wczorajszej prezentacji

25/03/2014 0:00:00
Redakcja

Po zakończeniu prezentacji w Gemini Jasna Park odbyła się konferencja prasowa z udziałem zawodników oraz sztabu szkoleniowego Grupy Azoty Unii Tarnów.

Paweł Baran:
Pracując przy trenerze wiem, że będzie dobrze. Jeśli trener uważa, że jest dobrze to ja mu ufam. Nie ma niepokoju, ponieważ wiem, że mamy fajną, młodą i ambitną drużynę, która na pewno będzie zostawiała serce na torze. Osobiście nie mogę się doczekać sezonu żużlowego, który na pewno będzie ciekawy i emocjonujący.

Greg Hancock:
Dam z siebie wszystko, żeby być naprawdę wartościowym i dobrym liderem drużyny. Jednak do wygrywania potrzebnych jest siedmiu chłopaków i mam nadzieję, że ja jako lider będę mógł pomagać innym zawodnikom w zdobywaniu jak największej ilości punktów. To jest po prostu moja praca, to jest to na czym zarabiam, z czego żyję więc to jest moje zadanie.

Janusz Kołodziej:
Jeśli chodzi o nowe tłumiki polskiej produkcji to mieliśmy nadzieję, że wejdą, ale w tym momencie się to troszeczkę odroczyło i musimy zaczekać dłużej. Na początku zacząłem trenować na starych przelotowych tłumikach, ponieważ chciałem być bardziej przygotowany na te produkcji pana Dębskiego, ale okazało się, że póki co one nie wejdą. Miejmy nadzieję, że być może w połowie sezonu się to zmieni. Zobaczymy jak to będzie na razie zakładamy stare tłumiki.

Martin Vaculik:
Po prostu za dużo wziąłem na siebie. Za mało czasu było na wszystko jak na treningi, na testowanie sprzętu czy czasu dla samego siebie. To było minęło. Teraz wiem, że Grand Prix jest fajne, ale nie byłem na nie przygotowany. Może za trzy, cztery lata będzie inaczej. Teraz chcę ponownie być mocnym punktem drużyny. Myślę, że dosyć solidnie przepracowałem zimę i jestem też dobrze przygotowany pod względem sprzętowym. Zdobywanie jak największej liczby punktów dla drużyny jest dla mnie priorytetem.
Żaronovica to jest małe miasto, gdzie każdy zna każdego. Tam wszyscy koledzy mi kibicują, ale praktycznie pomogło to trochę. Więcej mediów zaczęło interesować się moja osobą. To jest pierwszy krok, żeby zrobić promocję tego sportu na Słowacji. Mogę powiedzieć, że teraz więcej ludzi zna żużel czy też przypomniało sobie co to jest żużel, bo kiedyś to było bardziej popularne. Jeżeli powie się nazwisko Martin Vaculik to więcej ludzi wie co to jest żużel. Zrobię wszystko, żeby było tak cały czas i będę starał się jak najlepiej reprezentował mój kraj.

Kacper Gomólski:
Największymi przeciwnikami w rozgrywkach indywidualnych będą na pewno Polacy, ale też Duńczycy czy Andrzej Lebiediew. Najpierw trzeba przejść eliminacje wewnętrzne, a potem walczyć już w eliminacjach światowych.

Powoli trzeba się już przygotowywać do przyszłego sezonu, gdzie będę seniorem i jestem już gotowy żeby zająć miejsce seniora. Dwa lata temu jeździłem już jako senior w składzie, to był ciężki sezon dla mnie, ale wyciągnąłem wnioski. Zeszły sezon był lepszy i mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej, bo mam w sobie dużo energii i jestem pozytywnie nastawiony do sezonu.

Krzysztof Buczkowski:
Z mojej strony tak jak ze strony drużyna plany na ten sezon są ambitne. Ja osobiście cieszę się, że mam tyle czasu, żeby przygotować się do sezonu jak najlepiej. Dużo treningów, dużo czasu spędzam ostatnio w Tarnowie i myślę, że wszystko jest na dobrej drodze żeby osiągnąć dobry wynik. W drodze do radia byłem na starówce, ale nie miałem wiele czasu do zwiedzania. Myślę, że czas na zwiedzanie będzie jeszcze w czasie sezonu.

Mateusz Borowicz:
Myślę, że zapłaciłem już swoje frycowe i w tym roku będzie już zupełnie inaczej. Inaczej się przygotowywałem i będzie dużo lepiej.

Damian Dąbrowski:
Debiut z zawodach miałem w Rzeszowie na Pucharze Prezydenta natomiast na torze w Tarnowie w Pucharze MACEC. Dysponuję dwoma motocyklami z zeszłego sezonu, silniki są po remoncie. Planuję startować we wszystkich zawodach młodzieżowych. Niższe ligi także wchodzą w grę. Myślę, że uda mi się coś podpisać w roli gościa i będzie to cotygodniowe starcie z innymi zawodnikami celem objeżdżenia się.

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST