Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Klęska w Gorzowie

21/06/2015 21:30:47
Redakcja

W meczu IX kolejki PGE Ekstraligi Unia Tarnów zmierzyła się w meczu wyjazdowym z MONEYmakesMONEY.pl Stalą Gorzów. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Niestety w praktyce okazało się inaczej. Jaskółki nie spisały się dobrze przegrywając spotkanie bardzo wysoko 61:29, nie nawiązując wyrównanej walki z drużyną Stanisława Chomskiego. Dodatkowo gospodarze wywalczyli ważny punkt bonusowy.
Pierwsza seria startów to bardzo mocne uderzenie gospodarzy. W pierwszym biegu końcowa kolejność rozstrzygnęła się już praktycznie po zwolnieniu maszyny startowej. Start zdecydowanie wygrał Niels Kristian Iversen, a Martin Vaculik nie był wstanie już nic zdziałać. Źle pierwszy łuk rozegrał Artur Mroczka i dalszy przebieg biegu obserwował jadąc na końcu stawki. W biegu juniorów faworyzowana para młodzieżowa gorzowian pewnie pokonała Ernesta Kozę i Damiana Dąbrowskiego.

W trzecim wyścigu debiut ligowy w barwach Unii Tarnów miał Viktor Kulakov. Niestety Rosjanin wypadł bardzo słabo przyjeżdżając daleko za rywalami. Jadący z nim w parze Kenneth Bjerre zdołał jedynie przedzielić parę gospodarzy. W kolejnej gonitwie dobrze ze startu wystrzelił Damian Dąbrowski, który niespodziewanie jechał przed Krzysztofem Kasprzakiem. Niestety wychowanek Jaskółek na jednym z łuków odsunął się za daleko od kredy i minął go Kapitan Stali. Później do walki włączył się Janusz Kołodziej, który początkowo był ostatni. Kapitan Jaskółek dopiął swego i na ostatnim okrążeniu zdołał minąć Krzysztofa Kasprzaka.

Po równaniu toru obudził się Martin Vaculik, który odniósł przekonywujące zwycięstwo nad parą gospodarzy. Niestety ponownie nie liczył się w stawce Artur Mroczka. Wydawało się, że tarnowianie powoli wracają do gry, ale w kolejnym wyścigu para Bjerre – Kulakov uległa podwójnie Zmarzlikowi i Kasprzakowi. Charyzmę pokazał w ostatnim biegu drugiej serii Janusz Kołodziej, który pewnie wygrał. Ze startu bardzo dobrze wystartował również Ernest Koza. Niestety junior Jaskółek popełnił fatalny błąd na drugim łuku pierwszego okrążenia i spadł z drugiej pozycji na koniec stawki.

Po przerwie Paweł Baran w końcu zdecydował się na rezerwę taktyczną. Słabego Artura Mroczkę zastąpił Janusz Kołodziej. Rezerwa przyniosła połowiczny sukces, bo bieg pewnie wygrał Jasiek, ale przed Martinem Vaculikiem na metę wpadł jeszcze Krzysztof Kasprzak. W kolejnym wyścigu za Wiktora Kulakova trener desygnował Słowaka. Ten niestety zawiódł przyjeżdżając daleko z tył za rywalami, a Jaskółki ponownie przegrały podwójnie tracąc w tym momencie już praktycznie szansę na punkt bonusowy.

Na niewiele zdała się również zamiana Damiana Dąbrowskiego na Ernesta Kozę w kolejnym biegu. Co prawda wyścig mógł podobać się Kibicom, bo przez niemal cztery okrążenia Janusz Kołodziej próbował wyprzedzić Mateja Zagara. Niestety ataki na nic się zdały i gospodarze odskoczyli tarnowianom o kolejne dwa oczka.

W jedenastym biegu przebudził się Artur Mroczka, który jadąc z pierwszego pola startowego odniósł pewne zwycięstwo. Za Jego plecami walkę o jedno oczko stoczyli Krzysztof Kasprzak i Kenneth Bjerre. Duńczyk był w pewnym momencie bardzo blisko wyprzedzenie Kapitana Stali, ale na jednym z łuków odsunął się za daleko od kredy dostając szprycę spod koła zawodnika gorzowskiego. W tym momencie MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów zapewniła sobie meczowe zwycięstwo.

W kolejnej gonitwie atomowym startem popisał się Martin Vaculik, który zdecydowanie prowadził. Za Jego plecami szaleli zawodnicy gości. Na ostatnim okrążeniu Bartosz Zmarzlik przeprowadził zdecydowany atak zakończony sukcesem na Słowaka jeżdżącego w barwach Unii Tarnów. Daleko za rywalami na metę przyjechał Ernest Koza.

Napędzeni gospodarze podwójnie wygrali ostatni wyścig serii zasadniczej. Na nic zdały się ataki Janusza Kołodzieja, który starał się przynajmniej przedzielić parę gospodarzy.

W wyścigach nominowany królowali gospodarze. Oba biegi kończyły się ich podwójnymi wygranymi. Tarnowianie nie byli wstanie nawiązać z zawodnikami Stali wyrównanej walki.

W drużynie Unii Tarnów zawiedli praktycznie wszyscy zawodnicy. W kilku biegach z dobrej strony pokazał się Janusz Kołodziej. Po dobrym początku spotkania w wykonaniu Martina Vaculika w drugiej połowie meczu było już słabiej. Pozostali zawodnicy Jaskółek nie nawiązali walki z gospodarzami.

W drużynie Stanisława Chomskiego na wysokim poziomie pojechała cała drużyna. Duże słowa uznania należą się zwłaszcza Bartoszowi Zmarzlikowi, który był dzisiaj niedościgniony. W końcu dobre zawody odjechał Niels Krisitian Iversen i Matej Zagar. W dobrej formie jest również Linus Sundstroem.

Jaskółki kolejny mecz ligowy odjadą już w najbliższy piątek na domowym torze z FOGO Unią Leszno. Już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie, które rozpocznie się o 19:30.

Unia Tarnów 29
1. Martin Vaculik 8 (2,3,1,0,2,0)
2. Artur Mroczka 3 (0,0,-,3,0,0)
3. Kenneth Bjerre 5 (2,1,1,0,1)
4. Viktor Kulakov 0 (0,0,-,-)
5. Janusz Kołodziej 12 (2,3,3,2,1,1)
6. Ernest Koza 1 (1,0,0,0)
7. Damian Dąbrowski 0 (0,0,-)

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów 61
9. Niels Kristian Iversen 11+3 (3,1*,3,2*,2*)
10. Linus Sundstroem 9+2 (1,2,2*,2,2*)
11. Matej Zagar 12(3,2,3,1,3)
12. Piotr Świderski 3+1 (1,1*,1,-,-)
13. Krzysztof Kasprzak 6+2 (1,2*,2,1*)
14. Bartosz Zmarzlik 15 (3,3,3,3,3)
15. Adrian Cyfer 5+1 (2*,3,0)

Bieg po biegu:
1. Iversen, Vaculik, Sundstroem, Mroczka 4:2
2. Zmarzlik, Cyfer, Koza, Dąbrowski 5:1 (9:3)
3. Zagar, Bjerre, Świderski, Kulakov 4:2 (13:5)
4. Cyfer, Kołodziej, Kasprzak, Dąbrowski 4:2 (17:7)
5. Vaculik, Zagar, Świderski, Mroczka 3:3 (20:10)
6. Zmarzlik, Kasprzak, Bjerre, Kulakov 5:1 (25:11)
7. Kołodziej, Sundstroem, Iversen, Koza 3:3 (28:14)
8. Kołodziej, Kasprzak, Vaculik, Cyfer 2:4 (30:18)
9. Iversen, Sundstroem, Bjerre, Vaculik 5:1 (35:19)
10. Zagar, Kołodziej, Świderski, Koza 4:2 (39:21)
11. Mroczka, Sundstroem, Kasprzak, Bjerre 3:3 (42:24)
12. Zmarzlik, Vaculik, Zagar, Koza 4:2 (46:26)
13. Zmarzlik, Iversen, Kołodziej, Mroczka 5:1 (51:27)
14. Zmarzlik, Sundstroem, Bjerre, Mroczka 5:1 (56:28)
15. Zagar, Iversen, Kołodziej, Vaculik 5:1 (61:29)

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST