Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Kenneth Hansen: “Mogę tylko przeprosić kibiców i sponsorów”

24/05/2022 15:26:22
Redakcja

– Po ostatnim meczu powiedziałeś mi, że najważniejszy jest dla Ciebie wynik drużynowy. Domyślam się zatem, że dziś jesteś niezadowolony…
– Kenneth Hansen: Bardzo. Przy pierwszym wykluczeniu ruszał się zawodnik po wewnętrznej. Później w biegu jedenastym uszkodzeniu uległo sprzęgło, dlatego wjechałem w taśmę. Na torze robiłem co mogłem, dałem z siebie wszystko. To jednak dziś nie wystarczyło. Wszyscy w naszej drużynie walczyli, ale nie daliśmy rady, to wszystko. Bardzo chcieliśmy wygrać i naprawdę robiliśmy wszystko żeby tak się stało.

– Cała drużyna miała problem na starcie…
– Myślę, że ja miałem dość niezłe wyjścia spod taśmy, ale rzeczywiście był z tym dziś problem. Szczerze mówiąc nie wiem jaka jest tego przyczyna. Ja startowałem nieźle, miałem też dobrą prędkość na dystansie, ale przy okazji wiele pecha. Mogę tylko w tym miejscu przeprosić kibiców, sponsorów i obiecać, że w następnym meczu wrócimy w lepszej formie. 

– Większość drużyny trenowała tutaj przez dwa dni przed meczem. Ciebie na treningu nie było. Czy to nie trochę dziwne, że prezentowałeś się na torze lepiej niż ci, którzy sporo trenowali?
– Czasami jest tak, że trenujesz jeden dzień, drugi dzień i myślisz sobie, że znalazłeś te idealne ustawienia, że to działa. Przychodzi jednak dzień meczu i okazuje się, że tor jest trochę inny. Czasami lepiej jest przyjechać i stanąć po prostu pod taśmą. Oczywiście ja chciałem przyjechać na trening, ale wczoraj mieliśmy dużą uroczystość ze sponsorami reprezentacji Danii, ponieważ za tydzień są mistrzostwa na długim torze. Dlatego nie mogłem przyjechać, ale przed kolejnym meczem będę na pewno. Jeden trening jest potrzebny, ale myślę że dwa są zbędne. 

– Na Twoim Instagramie widziałem, że wciąż masz spore problemy z plecami. Dalej wyglądają na mocno obite. Jak się czujesz teraz, po meczu?
– Kiedy jestem na torze jest w porządku, ale poza torem ból wraca. Wiesz, żebra były pęknięte. Ale z tygodnia na tydzień jest poprawa. Lekarz powiedział mi, że do takiego 100% zdrowia wrócę za jakieś 2-3 miesiące. Walczę o to, żeby powrócić do pełnej sprawności, bo wtedy też będę dużo lepszy w rywalizacji na torze.

– Jakie są Twoje plany na najbliższy czas?
– Już Ci mówię. Teraz jedziemy do mojego tunera, oddajemy silniki do serwisu, żeby były gotowe na następny mecz w Polsce. Następnie we wtorek jedziemy do Herxheim, w Niemczech, gdzie w środę jest trening przed czwartkowymi zawodami na długim torze. Potem wracamy do Polski na mecz w Rawiczu. Następnie znów wracamy na długi tor, potem mecz w Danii i znowu wracamy do Polski. 

– Dużo podróżowania przed Tobą. Czy to dla Ciebie duży problem?
– Nie, dla mnie to nie problem. Zawsze mam ze sobą dwóch chłopaków. Mogę się przespać, zrelaksować. 

– A jeśli chodzi o galopujące ceny paliwa?
– Na szczęście w klubie mamy olbrzymie wsparcie Głównego Partnera Grupy Azoty. To dzięki nim możemy osiągać dobre wyniki. Dlatego to co dziś się stało nie jest w porządku. Musimy osiągać zdecydowanie lepsze rezultaty. Mamy dobre finanse, dobre motocykle. Oczywiście to nie jest dobre, że wszystko jest takie drogie, ale osobiście się na tym nie skupiam. Ja muszę skupić się na tym co na torze, na osiąganiu dobrych wyników. 

– Ty ze swojego sprzętu musisz być chyba mimo wszystko zadowolony?
– Tak, moje silniki świetnie przygotowuje Mathias Kröger z Niemiec. On także przygotowuje mój sprzęt na długi tor. Zawsze pracujemy razem. Na dziś też wprowadziliśmy kilka korekt. Myślę, że na następny raz znów wprowadzimy jakieś zmiany. Potrzebuję lepszych startów. Jak się to uda to będę miał idealny silnik na ten tor.

Rozmawiał: Przemysław Frączek

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST