Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Kenneth Bjerre: „Zdobywam za mało punktów na wyjazdach”

02/07/2018 12:14:39
Redakcja

Wczoraj tarnowskie Jaskółki zanotowały wysoką porażkę w wyjazdowym spotkaniu z Betard Spartą Wrocław. Po meczu bardzo niezadowolony ze swojego wyniku był kapitan Kenneth BjerreW pierwszym biegu jechałem na prowadzeniu, ale dwóch zawodników gospodarzy wyprzedziło mnie na dystansie. Potem w kolejnych dwóch biegach zdobyłem po dwa punkty, było dobrze, dokonałem pewnych drobnych zmian i nagle przyjechałem na końcu stawki. Wiem, że totalnie zawaliłem. Na wyjazdach zdobywam mało punktów, ale nie wiem tak naprawdę, dlaczego tak się dzieje. Cały czas jednak pracuję nad tym i dziś jednak czułem się troszkę lepiej niż w poprzednich wyjazdowych spotkaniach. Następny mecz mamy na własnym torze i musimy go wygrać. To bardzo ważne. Byłem zdeterminowany żeby zdobyć więcej punktów, chociaż i tak nie dałoby to zwycięstwa – powiedział.

Kenneth miał okazję startować na wrocławskim torze w zawodach Speedway of Nations, ale jak przyznaje, wciąż nie może się tutaj odpowiednio dopasować – Jeździłem na tym torze przed miesiącem podczas zawodów Speedway of Nations. Tor nie różnił się aż tak bardzo, ale wtedy też byłem nieco pogubiony. W piątek zanotowałem dobre zawody, a w sobotę cztery razy przyjeżdżałem na końcu stawki. Dziś użyłem więc innego motocykla, ale po prostu ciężko mi się tu dopasować – wyjaśnił Bjerre.

Duńczyk podkreśla wielką wagę dwóch spotkań na domowym torze, w których nasza drużyna musi zdobyć punkty – Wszystkie mecze na własnym torze są w tym sezonie wyjątkowo ważne. Przegraliśmy w Tarnowie właśnie z Wrocławiem i teraz po prostu musimy wygrać te dwa mecze u siebie, a może nawet jeszcze ten ostatni wyjazd w Zielonej Górze. Mamy dużą przerwę w Polsce, ale ja będę startował w Anglii, Szwecji oraz eliminacjach do Grand Prix, więc będę miał ciągłość jazdy – dodał.

Do meczu ze Stalą Gorzów Kenneth podejdzie „ z marszu”, ale zapewnia, że domowy tor zna bardzo dobrze i nie będzie to problemem – Do meczu z Gorzowem podejdę prosto po GP Challenge, ale to nie będzie problem. Znam doskonale ustawienia na domowy tor i wiem doskonale co robić. Jest jeszcze do wygrania punkt bonusowy w Toruniu, ale tak jak powiedziałem wcześniej, najważniejsze są te dwa mecze na własnym torze, bo jeśli ich nie wygramy to ten bonus może nam nic nie dać – zakończył Kenneth Bjerre.

Materiał: Stanisław Wrona

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST