Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Kacper Gomólski podsumował swój występ w Częstochowie

18/08/2013 0:00:00
Redakcja

Już dzisiaj o 18:30 Jaskółki na własnym torze z mierzą się z ekipą Unibaxu Toruń. Spotkane będzie z pewnością bardzo trudne, ale od niego będzie zależeć byt Unii w play-offach.

W ostatniej rozegranej kolejce, Unia wysoko przegrała w Częstochowie. Nie udało zdobyć się również punktu bonusowego. – Jedynym pozytywem była w tym spotkaniu dyspozycja Artema Łaguty i na tym chyba możemy zakończyć. Tak naprawdę tor był znakomicie przygotowany, tylko my byliśmy totalnie zagubieni. Nic nie szło po naszej myśli i ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu – powiedział po spotkaniu Kacper Gomólski.

Rozczarowania po spotkaniu nie krył Kacper Gomólski. Junior Jaskółek nie był zadowolony ze swojego sprzętu. – Było widać, że częstochowianie są znakomicie spasowani i są niesamowicie szybcy. Każdy dołożył swoje punkty. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że była katastrofa. W każdym z czterech biegów używałem innej zębatki, a dodatkowo jechałem na dwóch motocyklach. Efekt był jednak ten sam. Albo motocykl był za słaby albo w kolejnym biegu miał tyle mocy, że nie wiedziałem, co się dzieje – powiedział.

W czwartym biegu Emil Sajfutdinow bardzo mocno wywiózł juniora Jaskółek. Ginger miał o to sporo pretensji do Rosjanina. – Był już praktycznie przede mną, a nadal mnie wiózł i wiózł. Rozumiem, że może jechać ostro, ale moim zdaniem trochę przesadził. Puściły mi nerwy. Wszystko jednak przeanalizowałem i teraz na pewno tak bym się nie zachował. Taki jest żużel i trzeba jechać twardo. Teraz trzeba o tym wszystkim zapomnieć – podkreślił.

O losie Jaskółek w drodze do awansu do play-off może zadecydować mecz gorzowian w Lesznie. W przypadku zwycięstwa Stali za „trzy”, Unia musi wygrać z bonusem z Unibaxem. – Teraz gorzowianie mają mecz w Lesznie i od tego meczu będzie wiele zależało. My musimy zrobić swoje i wygrać z Toruniem. Najlepiej byłoby za trzy punkty, ale pojechaliśmy bardzo słabo w Toruniu. Ja również spisałem się katastrofalnie. Musimy w niedzielę to odrobić i wjechać do play-offów – powiedział.

Eksperci uważają, że Unia Tarnów może być niewygodnym rywalem w play-offach. Rywalom bardzo często problem sprawia specyfika Mościckiego owalu. Recepty na skuteczną jazdę przy Zbylitowskiej nie znalazł jeszcze do końca Kacper Gomólski. – Dla mnie cały zeszły rok był specyficzny i zupełnie mi nie szło. Czuje się tak samo na tym torze i często prowadząc nie wiem, jak jechać. Po prostu zmieniłem tunerów i nie robię już silników w Polsce tylko zagranicą. Widać tego efekt. Radzę sobie lepiej w Tarnowie, a na wyjazdach czasem jak dziś nie wiem, jakie przełożenia dobrać i tym podobne. Ciężko było się dzisiaj spasować. Jedynie Artem jechał bardzo dobrze. Każdy miewał przebłyski dobrej jazdy. Zespołu nie rozlicza się jednak indywidualnie, tylko, jako całość. Przegraliśmy mecz i jesteśmy bez bonusa – skwitował.

Dzisiaj do Tarnowa zawita ekipa z Torunia. W ostatnim czasie klub z Pomorza zakontraktował Ryana Sullivana, który jest w coraz lepszej dyspozycji. –  Ryan nie jeździł dziesięć miesięcy, a to dla zawodnika bardzo dużo. W meczu we Wrocławiu było widać u niego brak objeżdżenia. Teraz już punktował znacznie lepiej. Myślę, że powoli wraca stary-dobry Sullivan. Dla niektórych drużyn to jest gorączka, a w Toruniu się cieszą. W obliczu braku Chrisa Holdera drużyna znacznie ucierpiała, a teraz Ryan może jej tylko pomóc – zakończył Kacper Gomólski.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST