Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Kacper Gomólski: od samego początku chciałem zostać w Unii

17/01/2014 0:00:00
Redakcja

Przerwa zimowa to dla zawodników okres równie ciężkiej pracy, jak jazda w trakcie sezonu. Korzystając z okazji zapytaliśmy Kacpra Gomólskiego między innymi o jego sposób na przygotowanie do sezonu, o cele jakie przed sobą stawia oraz o to czy zakusy na jego osobę prowadziły inne kluby.

Dla Fanów Jaskółek bardzo radosna była informacja, że Ginger pozostanie w drużynie na kolejny sezon. Jak przyznaje zawodnik nie była to jednak jedyna propozycja – Od samego początku chciałem zostać w Unii i tak też się stało. Kontaktowałem sie z Trener Piotrem Baronem, który widział mnie w swojej drużynie. Ja jednak osobiście chciałem trzeci rok z rzędu reprezentować Jaskółki – wyjaśnił.

Przygotowania do jazdy idą pełną parą. Zawodnik stara się wykorzystać każdą chwilę, aby jak najlepiej przygotować się do ciężkiego i długiego sezonu – Mam kilka treningów w tygodniu. Tak na prawdę trenuję nawet w weekendy, więc nie mam chwili odpoczynku. Trenuję na hali razem z bratem i chłopakami z Gniezna. Do tego dochodzą zajęcia na siłowni oraz właśnie w weekendy gram w piłkę. To wszystko po to , aby do sezonu przygotować się jeszcze lepiej niż w poprzednich latach – powiedział Kacper.

Każdy wie, że do osiągnięcia dobrych wyników oprócz dobrej formy fizycznej potrzeby jest odpowiedni sprzęt. Kacper Gomólski w kilku słowach opowiedział jak będzie wyglądał jego park maszyn w sezonie 2014 – Będę posiadał trzy kompletne motocykle plus całą ramę, która będzie w warsztacie. Do tego 6 silników od 2 tunerów z zagranicy i jednego polskiego. Wolę nie zdradzać od kogo dokładnie, ale mogę powiedzieć, że są to uznani tunerzy – dodał tajemniczo nasz reprezentant.

Cała ta praca ma jeden główny cel – jak najlepsze wyniki w nowym sezonie. A jakie dokładnie cele zakłada sobie KacperJak co roku chcę poprawiać swoje wyniki. Indywidualnie będę starał się zajść jak najwyżej i zdobywać medale dla klubu jak i dla reprezentacji Polski. Drużynowo zrobię wszystko, by Unia trzeci rok z rzędu stała na podium, mimo że liga w tym roku jest bardzo mocna – stwierdził Gomólski.

Końcem ubiegłego roku na tarnowski tor dosypano nowej nawierzchni. Kacper wypowiedział się również na temat tego zabiegu – Tak naprawdę, to dla toru będzie tylko lepiej, bo w zeszłym sezonie zdarzało się tak, że tor się rozrywał i często były jakieś nierówności, z którymi częściej goście sobie nie radzili. Mi ta nawierzchnia odpowiadała. Trener zrobi wszystko żeby tor był dla nas jak najlepszy i żebyśmy wygrywali u siebie. To będzie głównym celem jeśli chodzi o przygotowanie toru do zawodów – wyjaśnił Kacper.

W przerwie zimowej doszło to pewnych zmian w składzie drużyny z Tarnowa. Pożegnali się z nią Maciej Janowski i Leon Madsen, a po rocznej przerwie powrócił Greg Hancock oraz pojawił się nowy zawodnik – Krzysztof Buczkowski. Ginger uważa, że drużyna nie straciła na sile – Odszedł Leon, który jest bardzo dobrym zawodnikiem oraz Maciek Janowski. W ich miejsce przyszli: Greg, na którym od małego się wzorowałem oraz „Buczek”. Jazda z takim zawodnikiem jak Greg to sama przyjemność. Myślę ze Unia z Gregiem i „Buczkiem” będzie równie mocna, jak to było w zeszłym roku z Leonem i „Magicem” – dodał z optymizmem nasz zawodnik.

Na koniec zapytaliśmy zawodnika jakie ma plany odnośnie startów w ligach zagranicznych w zbliżającym się sezonie – Mam podpisane dwa kontrakty. w Danii będę bronił barw klubu z Grindsted, a w Szwecji Valsarny Hagfors – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST