Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jestem pełen nadziei – wywiad z Łukaszem Lesiakiem

27/03/2013 0:00:00
Redakcja

Zapraszamy wszystkich do przeczytania ciekawego wywiadu z juniorem Unii Tarnów Łukaszem Lesiakiem.

Redakcja:  Sezon żużlowy w Polsce rozpoczyna się za kilkanaście dni. Opowiedz nam jak wyglądały Twoje przygotowania do zbliżającego się sezonu?

Ł. Lesiak: Trenowałem całą zimę bardzo ciężko pod okiem trenera Pawła Barana. Treningi odbywały się 5 razy w tygodniu. Ćwiczyliśmy na hali sportowej ,pływaliśmy na basenie oraz biegaliśmy w terenie. Okres przygotowawczy  uważam za bardzo udany, ponieważ czuje się pewnie i wiem, że pod względem fizycznym jestem bardzo dobrze przygotowany.

Jak przebiegało zgrupowanie w Zakopanem? Czy sądzisz, że takie zgrupowania pozwalają na integrację zespołu?

Zgrupowanie przebiegło bardzo sympatycznie. Wspólnie z chłopakami mogliśmy spędzić czas razem poza torem. Ale nie było łatwo, bardzo ciężko trenowaliśmy pod okiem trenerów Marka Cieślaka i Pawła Barana, którzy dawali nam spory wycisk. Uważam, że takie wyjazdy jak najbardziej są wskazane przed sezonem, ponieważ integrują cały zespół.

W poprzednim sezonie główną parę juniorską tworzyła dwójka Maciej Janowski oraz Kacper Gomólski. W tym roku Maciek kończy wiek młodzieżowca, a jego miejsce w składzie juniorskim prawdopodobnie zajmie Mateusz Borowicz. Czy pomimo tego podejmiesz walkę o pierwszy skład?

Nigdzie nie jest napisane, że akurat Mateusz ma być w składzie. Zadecyduje dyspozycja na torze i nic nie jest jeszcze przesądzone. Nie zamierzam patrzyć na to kto może pojechać w pierwszym składzie. Będę dążyć do tego, abym to był ja.

Jak oceniasz tegoroczne transfery Jaskółek? Na co stać Unie Tarnów w tym sezonie?

Myślę że obecnym składem mamy realne szanse na pierwszą trójkę. 

Eksperci twierdzą, że w tegorocznych rozgrywkach o tytuł DMP będą walczyć drużyny z Torunia, Zielonej Góry czy Częstochowy. Jak Ty oceniasz składy pozostałych drużyn?

Na pewno dwie wymienione drużyny mają najlepsze składy na papierze, ale jak to się przeniesie na wyniki w lidze? Zobaczymy… Myślę, że żadna drużyna nie jest na straconej pozycji, a liga w tym sezonie będzie naprawdę wyrównana,  dlatego każdy zespół ma okazje na zdobycie tytułu DMP.

Czy w przypadku braków jazdy w pierwszym składzie będziesz szukał startów w innych zawodach? Jeśli tak to jakich? 

Doszedłem do porozumienia z włodarzami klubu z Opola. Jeżeli nie załapię się do pierwszego zespołu Unii, będę startował w 2-go ligowym zespole Kolejarza.

Jakie cele stawiasz sobie w tym sezonie?

Moim głównym celem jest załapanie się do pierwszego składu Unii i od pierwszych treningów będę starał się udowodnić to swoją jazdą. Oprócz tego awansować do wszystkich indywidualnych zawodów młodzieżowych.

Kto w tym sezonie będzie przygotowywał Twój sprzęt?

Opiekę nad moim sprzętem oraz sprawami menadżerskimi będzie pełnił Daniel Nawojczyk. Nasza współpraca układa się naprawdę bardzo dobrze i jestem pełen nadziei, że w sezonie przełoży się to na dobry wynik. Silnikami w dalszym ciągu będzie zajmował się pan Sławomir Tronina, który obecnie pracuje i ulepsza moje silniki za co chciałem mu bardzo podziękować, ponieważ silniki są perfekcyjnie przygotowane.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich kibiców z Tarnowa. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić wszystkich sympatyków żużla na najbliższy mecz Unii Tarnów z drużyną z Częstochowy. Widzimy się na stadionie!

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST