Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Jest lepiej” – Martin Vaculik

21/05/2013 0:00:00
Redakcja


Martin Vaculik
po słabym początku sezonu powoli wraca do formy jaką prezentował w roku poprzednim. Słowak zdobył dużo cennych punktów w konfrontacji z drużyną składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz.

Marin w niedzielne popołudnie zdobył z bonusami dziesięć punktów – Coś drgnęło, to dobre określenie. Jest lepiej i można powiedzieć, że te silniki jadą, ale to na pewno nie jest jeszcze to co prezentowałem rok temu. Ciężko pracuję, naprawdę nie oszczędzam się, aby wrócić do tej dawnej dyspozycji i wierzę, że niedługo to się stanie. Używam zarówno silników z zeszłego sezonu jak i tych nowszych. Po prostu muszę się do nich dopasować. Teraz powinno być o tyle korzystniej, że w spotkaniu z bydgoszczanami w końcu był taki tor na jakim chcemy jeździć –powiedział.

W najbliższą niedzielę zawodnicy Unii Tarnów zmierzą się w Zielonej Górze z tamtejszą ekipą. W ubiegłym sezonie padł tam remis, a Martin zaliczył upadek w przedostatniej gonitwie spotkania. – Tak? Nie pamiętam (śmiech). A tak poważnie to lubię tamtejszy tor. Jak pokazuje ten rok, każdy może wygrać z każdym, nikogo nie wolno skreślać. My pojedziemy tam bojowo nastawieni mając w swoich szeregach rosyjską torpedę (Artem Łaguta), która odpaliła – powiedział 23-latek.

Już dzisiaj Słowak zaprezentuje się na torach Elitserien. Dla jego drużyny dzisiejszy mecz będzie szansą na rehabilitację za mecz ze Smederną tydzień temu. – Fatalny mecz w naszym wykonaniu. Nie wiedzieliśmy co się dzieje. Ale tam chyba każdemu będzie niezmiernie ciężko o dobry rezultat. Wszyscy zawodnicy Smederny są świetnie spasowani do swojego obiektu zakomunikował.

Dzisiaj wieczorem do Vetlandy zawita zespół Indianerny Kumla. W spotkaniu wystąpi inny tarnowski żużlowiec – Janusz Kołodziej. – To bardzo duże wzmocnienie. Janusz jest mega szybki i na pewno udowodni to w Szwecji. To jest zawodnik kompletny i wszędzie jedzie na wysokim poziomie –wyraził opinię.

W sobotniej Grand Prix w Pradze Martin wywalczył sześć punktów. – Miałem trochę pecha. Jednego punkcika zabrakło, aby liczyć się w walce o półfinał. A tam wszystko zaczyna się od nowa i każdy rezultat byłby możliwy. Czuję, że wszystko powoli się rozkręca, będzie dobrze – zakończył.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST