Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki wygrywają w Łodzi po zaciętym meczu!

22/07/2017 17:19:21
Redakcja

Po zaciętym pojedynku Grupa Azoty zwyciężyła na torze w Łodzi z miejscowym Orłem. W pierwszym spotkaniu Jaskółki w Mościcach wygrały różnicą siedmiu punktów przez co gospodarze mieli realne szanse na zwycięstwo i zgarnięcie punktu bonusowego. Tak się jednak nie stało, ponieważ na wysokim poziomie pojechali liderzy tarnowian.

Spotkanie rozpoczęło się od podziału punktów. Zaraz po starcie gospodarze prowadzili nawet podwójnie, ale na pierwszym łuku parę Orła zdołał przedzielić Peter Ljung. Z kolei na pierwszym łuku drugiego okrążenia błąd popełnił Robert Miśkowiak, którego łatwo minął Jakub Jamróg. Pewne trzy oczka na swoje konto zapisał z kolei Hans Andersen.

Podwójnym zwycięstwem pary Jaskółek zakończył się bieg młodzieżowców. Start należał jednak do Michała Piosickiego, który objął prowadzenie. Jednak już na drugim okrążeniu wyprzedził go napędzony Patryk Rolnicki, który potwierdził tym samym wysoką formę. Jadący na czwartym miejscu po starcie Michał Nowiński szybko uporał się z Arkadiuszem Potońcem. Później przez cztery okrążenia gonił jeszcze Michała Piosickiego, który na ostatnim łuku popełnił fatalny błąd co skrzętnie wykorzystał wychowanek Jaskółek inkasując dwa oczka.

Niewiele działo się w trzeciej odsłonie meczu. Start zupełnie przegrali zawodnicy Jaskółek, a gospodarze odjechali na dosyć bezpieczną odległość. Co prawda Artur Mroczka starał się jeszcze gonić Gleba Czugunowa, jednak nie był wstanie zbliżyć się na tak bliską odległość, aby przeprowadzić skuteczny atak.

Kolejny bieg również nie dostarczył emocji. Po starcie Grupa Azoty Unia Tarnów objęła podwójne prowadzenie. Niestety już na wyjściu z drugiego łuku Michała Nowińskiego minął Rohan Tungate. Zawodnicy na metę przyjechali w dużych odległościach.

Po kosmetyce toru w biegu piątym tarnowianie wygrali podwójnie. Świetną pracę w pierwszym łuku wykonał Pater Ljung, który wypchnął Edwarda Mazura. Tym samym Szwed zrobił miejsce dla Jakuba Jamroga, który wysforował się na prowadzenie. Szybko dołączył do niego również Szwed. Tarnowianie na metę wjechali z bezpieczną przewagą nad Gelebem Czugunowem.

Kolejny wyścig zakończył się podziałem punktów za sprawą świetnej jazdy Rohana Tungate. Tarnowianie objęli po wygranym starcie podwójne prowadzenie, jednak Australijczyk przy wyjściu z łuku przy kredzie minął parę Jaskółek. Zawodnika Orła do końca próbował atakować Artur Mroczka.

Kolejny remis odnotowaliśmy w biegu siódmym. Pewne trzy oczka wywalczył Kenneth Bjerre, który wygrał start i przez resztę biegu jechał daleko przed rywalami. Niestety po słabym starcie w walce nie liczył się Patryk Rolnicki.

Dwa punkty w biegu ósmym odrobili gospodarze za sprawą defektu Petera Ljunga na trzecim okrążeniu. Start wygrał Rohan Tungate, który wypchnął zarówno Jakuba Jamroga jak i Petera Ljunga. Później Australijczyk już tylko kontrolował przebieg wyścigu.

Robert Miśkowiak po dobrym starcie wygrał wyścig dziewiąty. Po starcie bieg układał się remisowo, jednak na drugim okrążeniu błąd popełnił Artur Czaja, którego wyprzedził Hans Andersen. Również na drugim okrążeniu bliski wyprzedzenie Roberta Miśkowiaka był Artur Mroczka, jednak ten skutecznie zablokował zawodnika z Tarnowa.

Emocje w biegu kończącym trzecią serię startów skończyły się już na wejściu w pierwszy łuk. Prowadzenie po dobrym starcie objął Kenneth Bjerre, który zwyciężył z bardzo dużą przewagą. Na kolejnych miejscach na metę wpadli jednak gospodarze, co dało podział punktów w biegu.

Zwycięstwem w biegu jedenastym gospodarze doprowadzili do meczowego remisu. Po starcie zawodnicy Orła prowadzili nawet podwójnie, ale na wyjściu z pierwszego łuku skutecznie przy kredzie zaatakował Jakub Jamróg. Niestety po raz kolejny słabo wypadł Artur Czaja, który zanotował bezbarwny występ na torze w Łodzi.

W wyścigu dwunastym po starcie prowadzenie objął Edward Mazur. Zawodnika Orła szybko wyprzedził jednak napędzony po szerokiej Patryk Rolnicki, a chwile później to samo uczynił Peter Ljung. Tym samym tarnowianie ponownie odskoczyli gospodarzom. Na czwartej pozycji upadł Michał Piosicki, ale zdołał pozbierać się z toru i wyścig mógł być kontynuowany.
Pecha przed startem do biegu trzynastego miał Kenneth Bjerre. Duńczykowi urwała się regulacja sprzęgła. Niestety na rezerwowym motocyklu Kapitan Jaskółek zameldował się na starcie 2 sekundy po upływie regulaminowego czasu dwóch minut, za co został wykluczony. Na szczęście na wysokości zadania stanął Artur Mroczka, który odniósł pewne zwycięstwo ratując biegowy remis i cztery oczka przewagi Grupy Azoty Unii Tarnów.

W czternastym wyścigu po starcie tarnowianie objęli podwójne prowadzenie. Niestety na trzecim okrążeniu „bączka” wykręcił jadący na drugim miejscu Artur Mroczka za co został wykluczony z powtórki. Wcześniej defekt zanotował Edward Mazur. W powtórce z udziałem tylko dwóch zawodników ważne zwycięstwo zanotował Peter Ljung, Tym samym Szwed zapewnił Jaskółkom kolejne ligowe zwycięstwo. Już dziesiąte w sezonie.

Ostatnia gonitwa dnia była już tylko formalnością. Ponownie triumfował Kenneth Bjerre, który nie dał żadnych szans rywalom. Niestety ostatni na metę wpadł Jakub Jamróg, który po słabym starcie próbował przedzielić parę gospodarzy.

W drużynie Grupy Azoty Unii Tarnów nie zawiedli Kenneth Bjerre i Peter Ljung. Imponował zwłaszcza ten pierwszy, który w swoim pierwszym biegu ustanowił nowy rekord łódzkiego toru (65,24). Z dobrej strony zaprezentowali się również ambitni Artur Mroczka i Jakub Jamróg, którzy dla Jaskółek wywalczyli po osiem oczek. Ważne punkty do dorobku drużyny dołożyli również juniorzy. Występu do udanych nie zaliczy natomiast Artur Czaja, który był dzisiaj najsłabszym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Pawła Barana i Mirosława Cierniaka.

Najbliższy mecz ligowy Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra już w niedzielę 30 lipca o godzinie 18:00 na torze w Mościcach. Rywalem Jaskółek będzie ARGE Speedway Wanda Kraków. Już dzisiaj zapraszamy!

Grupa Azoty Unia Tarnów 47
1. Peter Ljung 9+2 (2,2*,d,2*,3)
2. Jakub Jamróg 8+1 (1*,3,2,2,0)
3. Artur Czaja 1+1 (0,1*,0,0)
4 Artur Mroczka 8 (1,2,2,3,w)
5. Kenneth Bjerre 12 (3,3,3,w,3)
6. Patryk Rolnicki 6 (3,0,3)
7. Michał Nowiński 3+1 (2*,1,0)

Orzeł Łódź 42
9. Hans Andersen 9+1 (3,1*,1,2,2)
10.Robert Miśkowiak 8 (0,2,3,1,2)
11. Edward Mazur 6 (3,d,2,1,d)
12. Gelb Czugunow 5+2 (2*,1,1*,1)
13. Rohan Tungate 12+1 (2,3,3,3,1*)
14. Michał Piosicki 1 (1,0,u)
15. Arkadiusz Potoniec 1 (0,d,1)

Bieg po biegu:
1. Andersen, Ljung, Jamróg, Miśkowiak 3:3
2. Rolnicki, Nowiński, Piosicki, Potoniec 1:5 (4:8)
3. Mazur, Czugunow, Mroczka, Czaja 5:1 (9:9)
4. Bjerre, Tungate, Nowiński, Potoniec – d 2:4 (11:13)
5. Jamróg, Ljung, Czugunow, Mazur – d4 1:5 (12:18)
6. Tungate, Mroczka, Czaja, Piosicki 3:3 (15:21)
7. Bjerre, Miśkowiak, Andersen, Rolnicki 3:3 (18:24)
8. Tungate, Jamróg, Potoniec, Ljung 4:2 (22:26)
9. Miśkowiak, Mroczka, Andersen, Czaja 4:2 (26:28)
10. Bjerre, Mazur, Czugunow, Nowiński 3:3 (29:31)
11. Tungate, Jamróg, Miśkowiak, Czaja 4:2 (33:33)
12. Rolnicki, Ljung, Mazur, Piosicki – u 1:5 (34:38)
13. Mroczka, Andersen, Czugunow, Bjerre – 2/min 3:3 (37:41)
14. Ljung, Miśkowiak, Mroczka – w/u, Mazur – d4 2:3 (39:44)
15. Bjerre, Andersen, Tungate, Jamróg 3:3 (42:47)

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST