PGE Ekstraliga
Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki startowały w Szwecji

05/28 0:00:00
Redakcja

Kolejne nieudane spotkanie zaliczyła drużyna Artema Laguty – Hammarby Sztokholm. Biało – zieloni ulegli na własnym torze drużynie Vastervik Speedway 40 do 50. Artem był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Zdobył 11 punktów i 1 bonus. Dorobek mógł być jeszcze większy, ale w ostatniej gonitwie dnia Rosjanin zanotował defekt motocykla. Ten rezultat jest potwierdzeniem świetnej formy Laguty, szkoda tylko, że nie idą za nią wyniki drużynowe.

Hammarby Sztokholm – 40
1. Grzegorz Walasek 6 (2,2,2,d)
2. Sebastian Alden 0 (0,-,0,-)
3. Rafał Okoniewski 10+1 (1,2*,3,2,2)
4. Artem Laguta 11+1 (3,3,2*,3,d)
5.
Mikael Max 2+1 (1*,1,0,-)
6. Andriej Karpow 3+1 (0,2,0,0,1*,0)
7. Robin Aspegren 8+1 (1,3,t,2,1*,1)

Vastervik Speedway – 50
1. Chris Harris 10+2 (3,0,2*,1*,3,1)
2. Daniel Nermark Z/Z
3.
Peter Ljung 13+1 (0,3,3,2,2*,3)
4. Tobiasz Musielak 6 (1,2,2,1,0)
5. Hans Andersen 6 (0,0,3,3)
6. Ludvig Lindgren 5+1 (3,1*,0,1)
7. Troy Batchelor 10+1 (2*,3,1,1,3)

Bieg po biegu:
1. Harris, Walasek, Musielak, Alden 2:4
2. Lindgren, Batchelor, Aspegren, Karpow 1:5 (3:9)
3. Laguta, Musielak, Okoniewski, Ljung 4:2 (7:11)
4. Batchelor, Karpow, Max, Andersen 3:3 (10:14)
5. Aspegren, Musielak, Lindgren, Karpow 3:3 (13:17)
6. Laguta, Okoniewski, Batchelor, Harris 5:1 (18:18)
7. Ljung, Walasek, Musielak, Alden 2:4 (20:22)
8. Okoniewski, Laguta, Batchelor, Andersen 5:1 (25:23)
9. Ljung, Harris, Max, Karpow 1:5 (26:28)
10. Andersen, Walasek, Karpow, Lindgren (Aspegren – t) 3:3 (29:31)
11. Batchelor, Aspegren, Lindgren, Karpow 2:4 (31:35)
12. Laguta, Ljung, Harris, Max 3:3 (34:38)
13. Harris, Okoniewski, Aspegren, Musielak 3:3 (37:41)
14. Andersen, Ljung, Aspegren, Walasek (d) 1:5 (38:46)
15. Ljung, Okoniewski, Harris, Laguta (d) 2:4 (40:50)

Kolejną porażkę odniosła również Elit Vetlanda. Drużyna Martina Vaculika przegrała w Motali z miejscową Piraterną 52-38. Martin startował ze zmienny szczęściem. Lepsze biegi przeplatał słabszymi. Pozwoliło mu to zdobyć 6 punktów. O słabości drużyny z Vetlandy może świadczyć fakt, że był to i tak drugi najlepszy wynik w drużynie. W jeździe Vaculika ewidentnie widać było, że nie do końca poradził sobie z problemami sprzętowymi. Ciągną się one za nim od początku sezonu, ale mamy nadzieję, że Słowak szybko sobie z nimi poradzi ponieważ przed nim kolejne ważne zawody.

Piraterna Motala – 52
1. Greg Hancock 8+1 (3,2,2,1*)
2. Linus Sundstroem 3+1 (2*,1,0,0)
3. Jonas Davidsson 10+2 (2*,3,2,2,1*)
4. Przemysław Pawlicki 6+2 (3,1,1*,1*)
5. Chris Holder 11+1 (2*,3,2,2,2)
6. Anton Rosen 8+1 (2,3,1,2*)
7. Fredrik Engman 6 (w,3,0,3)

Elit Vetlanda – 38
1. Martin Vaculik 6 (1,0,2,0,3,0)
2. David Ruud 0 (0,-,0,-)
3. Jarosław Hampel 16 (1,3,3,3,3,3)
4. Mikkel B. Jensen 3 (0,w,1,1,1)
5. Thomas H. Jonasson 6 (1,2,0,3,w)
6. Ricky Kling 4 (1,2,-,1)
7. Jacob Thorssell 3 (3,0,-,0)

Bieg po biegu:
1. Hancock, Sundstroem, Vaculik, Ruud 5:1
2. Thorssell, Rosen, Kling, Engman (w/s.u.) 2:4 (7:5)
3.
Pawlicki, Davidsson, Hampel, Jensen 5:1 (12:6)
4.
Rosen, Holder, Jonasson, Thorssell 5:1 (17:7)
5.
Engman, Kling, Sundstroem, Jensen (w/s.u.) 4:2 (21:9)
6.
Davidsson, Jonasson, Pawlicki, Vaculik 4:2 (25:11)
7.
Hampel, Hancock, Jensen, Sundstroem 2:4 (27:15)
8.
Hampel, Davidsson, Pawlicki, Jonasson 3:3 (30:18)
9.
Holder, Vaculik, Rosen, Ruud 4:2 (34:20)
10.
Jonasson, Hancock, Jensen, Engman 2:4 (36:24)
11.
Engman, Rosen, Kling, Thorssell 5:1 (41:25)
12.
Hampel, Holder, Pawlicki, Vaculik 3:3 (44:28)
13.
Vaculik, Davidsson, Jensen, Sundstroem 2:4 (46:32)
14.
Hampel, Holder, Hancock, Jonasson (w/u) 3:3 (49:35)
15.
Hampel, Holder, Davidsson, Vaculik 3:3 (52:38)

Wygrać nie zdołała również drużyna Patricka Hougaarda. Dackarna Malilla przegrała z Indianerną Kumla 39-51. Bardzo słaby występ zanotował Hougaard. Wystartował tylko w 2 wyścigach, w których zdobył 1 punkt i 1 bonus. Słaba jazda spowodowała, że nie dostał więcej szans od trenera i stosowane były za niego rezerwy.

Dackarna Malilla  – 39
1. Patryk Dudek 7 (1,2,2,2)
2. Davey Watt 5 (3,2,0,u)
3. Michael Jepsen Jensen 12 (2,3,3,3,1,0)
4. Patrick Hougaard 1+1 (1*,0,-,-)
5. Fredrik Lindgren 10+3 (2,2*,2,2*,1*,1)
6. Simon Gustafsson 1 (1,0,0,0)
7. Joel Larsson 3+1 (0,1*,0,2)

Indianerna Kumla – 51
1. Emil Sajfutdinow 9+2 (2,1*,1,3,2*)
2. Joonas Kylmaekorpi 5 (0,2,3,d)
3. Piotr Protasiewicz 7 (3,3,1,0)
4. Damian Baliński 6+1 (0,3,1,2*)
5. Niels Kristian Iversen 13 (3,1,3,3,3)
6. Mathias Thoernblom 5+1 (2*,0,-,3)
7. Antonio Lindbaeck 6+1 (3,1,d,1*,1)

Bieg po biegu:
1. Watt, Sajfutdinow, Dudek, Kylmaekorpi 4:2
2. Lindbaeck, Thoernblom, Gustafsson, Larsson 1:5 (5:7)
3.
Protasiewicz, Jepsen Jensen, Hougaard, Baliński 3:3 (8:10)
4.
Iversen, Lindgren, Lindbaeck, Gustafsson 2:4 (10:14)
5.
Baliński, Watt, Larsson, Thoernblom 3:3 (13:17)
6.
Jepsen Jensen, Kylmaekorpi, Sajfutdinow, Hougaard 3:3 (16:20)
7.
Protasiewicz, Dudek, Baliński, Watt 2:4 (18:24)
8.
Jepsen Jensen, Lindgren, Iversen, Lindbaeck (d) 5:1 (23:25)
9.
Kylmaekorpi, Lindgren, Sajfutdinow, Gustafsson 2:4 (25:29)
10.
Iversen, Dudek, Lindbaeck, Larsson 2:4 (27:33)
11.
Thoernblom, Larsson, Lindbaeck, Gustafsson 2:4 (29:37)
12.
Jepsen Jensen, Lindgren, Protasiewicz, Kylmekorpi (d) 5:1 (34:38)
13.
Sajfutdinow, Baliński, Jepsen Jensen, Watt (u) 1:5 (35:43)
14.
Iversen, Dudek, Lindgren, Protasiewicz 3:3 (38:46)
15.
Iversen, Sajfutdinow, Lindgren, Jepsen Jensen 1:5 (39:51)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-starttyskie

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintbolarusarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLottoToskana
Frukt
Extreme Hobby
Tarnów
ngine
mis-serwis-techniczny

Partnerzy medialni
eska
Sponsorzy rozgrywek
pge-ekstraliga
Wykonanie strony Internetowej z przez