Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki słabsze od Betard Sparty!

08/05/2016 21:11:01
Redakcja

Nie takiego przebiegu spotkania spodziewali się Kibice Unii Tarnów. Jaskółki do spotkania przystąpiły w roli faworytów, jednak od początku mecz nie układał się po myśli gospodarzy. Goście do Tarnowa zawitali mocno zdeterminowani, chcąc polepszyć swój status punktowy w PGE Ekstralidze.

Pierwszy bieg spotkania należał do gości. Co prawda dobrze ze startu wyszedł Leon Madsen, ale na wyjściu z pierwszego łuku napędzony Tai Woffinden szybko minął Duńczyka. Niestety nie liczył się w walce Piotr Świderski.

O kolejności w biegu juniorów zadecydował start, który zdecydowanie wygrał Maksym Drabik. Dobrze z czwartego pola wystartował Arkadiusz Madej, ale został na tyle wypchnięty na pierwszym łuku, że później nie liczył się już w walce.

Sporo działo się w trzeciej odsłonie meczu. Z czwartego pola rywali zamknął Mikkel Michelsen i on pomknął niezagrożony do mety. Z tył o dwa oczka przez cztery okrążenia zawzięcie walczył Kenneth Bjerre. W pewnym momencie wydawało się, że wyprzedzi Tomasza Jędrzejaka, ale na ostatnim łuku popełnił błąd i na kresce był tylko nieznacznie szybszy od Szymona Woźniaka.

W czwartej gonitwie po przegranym z Maciejem Janowskim starcie sporo napracować musiał się Janusz Kołodziej. Niestety szarże Kapitana Jaskółek na niewiele się zdały, bo zawodnik gości pewnie wygrał.

Bardzo dobrze w piątym biegu wystartowali zawodnicy gospodarzy. Prowadzenie objął Mikkel Michelsen, ale bardzo szybki Mistrz Świata już na drugim łuku wyprzedził Duńczyka. Słabo spisał się Kenneth Bjerre, który na pierwszym łuku atakował po szerokiej, ale został zamknięty i mimo ataków na Nicka Morrisa punktów dla Unii nie przywiózł.

Podrażniony niepowodzeniem w swoim pierwszym starcie Janusz Kołodziej z ogromną przewagą wygrał kolejny wyścig. Niestety na kolejnych dwóch miejscach przyjechali goście, którzy tym samym utrzymali status quo w meczu.

W kolejnej odsłonie goście powiększyli przewagę do sześciu punktów. Ich przewaga mogła być jeszcze większa, bo początkowo prowadzili podwójnie, ale brawurowym atakiem na drugim łuku Leon Madsen przedarł się przed Macieja Janowskiego. Niestety na nic zdały się próby dogonienia prowadzącego Maksym Drabika.

Jaskółki dwa punkty odrobiły w ósmej gonitwie po pewnej wygranej Janusza Kołodzieja. Z tył o jeden punkt przez cztery okrążenia walczył Krystian Rempała i Tai Woffinden. Junior Unii Tarnów jechał jednak mądrze, obierając dobre ścieżki i Brytyjczyk do mety przyjechał ostatni.

Po średnim początku spotkania przebudził się Leon Madsen. Duńczyk co prawda nie wygrał startu ale ładnym atakiem na jednym z łuków wydarł pierwszą pozycję Szymonowi Woźniakowi. Z tył cenne oczko dowiózł do mety Krystian Rempała, który zastąpił słabo spisującego się Piotra Świderskiego.

W dziesiątym biegu sporo radości tarnowskim Kibicom dali Kenneth Bjerre i Mikkel Michelsen. Duńska para Jaskółek pewnie pokonała parę wrocławian i tarnowianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w meczu.

Po przerwie fenomenalnie spisał się Janusz Kołodziej. Zawodnik Unii przegrał start, ale na drugim łuku pojechał bardzo szeroko wyprzedzając od razu obu zawodników Betard Sparty. Niestety słabo wypadł tym razem Krystian Rempała, którzy źle rozegrał moment startowy i pierwszy łuk.

Ważny biegowy remis dał Jaskółom Kenneth Bjerre. Duńczyk nie najlepiej rozpoczął dzisiejszy mecz, ale rozkręcał się z biegu na bieg. Niestety po raz kolejny punktów na swoim koncie nie zapisał Arkadiusz Madej.

Pechowy dla Leona Madsena okazał się wyścig trzynasty. Prowadził Szymon Woźniak, a jadący za nim Leon Madsen za mocno wykontrował motocykl na jednym z łuków i z impetem upadł na tor. Zawodnik Jaskółek po chwili na szczęście wstał i o własnych siłach wsiadł do karetki. Jako sprawca przerwania biegu z powtórki został jednak wykluczony.

W powtórce start należał do gości, którzy objęli podwójne prowadzenie. Za wygraną nie dał jednak Mikkel Michelsen, który kilka razy tasował się z Szymonem Woźniakiem i ostatecznie to zawodnik Jaskółek był górą. Pierwszy linię mety minął niezagrożenie Maciej Janowski. Tym samym przed wyścigami nominowanymi na tablicy wyników pojawił się remis i o wszystkim miały zadecydować dwie ostatnie gonitwy.

Niestety oba z biegów nominowanych kończyły się dubletem drużyny gości. W obu startach wrocławianie wygrywali starty i do mknęli do mety po pięć punktów.

W drużynie Unii Tarnów wyróżnić na pewno trzeba Mikkela Michelsena. Młody Duńczyk pozostawił dzisiaj po sobie bardzo dobre wrażenie. Niestety Jego dobra postawa i Janusza Kołodzieja to zdecydowanie za mało na szybkie dzisiaj trio gości – Tai Woffinden, Maciej Janowski i Maksym Drabik. Zdecydowanie słabiej niż tego oczekiwano wypadli Leon Madsen i Kenneth Bjerre, a zupełnie rozczarowali Piotr Świderski i Arkadiusz Madej. Nieźle spisał się Krystian Rempała, który w każdym ze swoich biegów walczył do ostatnich metrów.

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden 11 (3,3,0,2,3)
2. Nick Morris 5+1 (1,1,2,1*,-)
3. Tomasz Jędrzejak 4 (2,2,0,-)
4. Szymon Woźniak 6+2 (0,1*,2,1,2*)
5. Maciej Janowski 10+1 (3,1,1,3,2*)
6. Maksym Drabik 12+1 (3,3,2,1*,3)
7. Damian Dróżdż 1 (1,0,0)

Unia Tarnów
9. Leon Madsen 8 (2,2,3,w,1)
10. Piotr Świderski 0 (0,0,-, -)
11. Kenneth Bjerre 7 (1,0,3,3,0)
12. Mikkel Michelsen 10+1 (3,2,2*,2,1)
13. Janusz Kołodziej 11 (2,3,3,3,0)
14. Arkadiusz Madej 0 (0,0,0)
15. Krystian Rempała 5+1 (2,1*,1,1,0)

Bieg po biegu:
1. (69,75) Woffinden, Madsen, Morris, Świderski 2:4
2. (69,40) Drabik, Rempała, Dróżdż, Madej 2:4 (4:8)
3. (68,89) Michelsen, Jędrzejak, Bjerre, Woźniak 4:2 (8:10)
4. (69,35) Janowski, Kołodziej, Rempała, Dróżdż 3:3 (11:13)
5. (68,84) Woffinden, Michelsen, Morris, Bjerre 2:4 (13:17)
6. (69,11) Kołodziej, Jędrzejak, Woźniak, Madej 3:3 (16:20)
7. (69,42)Drabik, Madsen, Janowski, Świderski 2:4 (18:24)
8. (69,93) Kołodziej, Morris, Rempała, Woffinden 4:2 (22:26)
9. (69,46) Madsen, Woźniak, Rempała, Jędrzejak 4:2 (26:28)
10. (70,01) Bjerre, Michelsen, Janowski, Dróżdż 5:1 (31:29)
11. (70,26) Kołodziej, Drabik, Morris, Rempała 3:3 (34:32)
12. (70,11) Bjerre, Woffinden, Drabik, Madej 3:3 (37:35)
13. (70,31) Janowski, Michelsen, Woźniak,Madsen – w/u 2:4 (39:39)
14. Drabik, Woźniak, Madsen, Bjerre 1:5 (40:44)
15. (70,30) Woffinden, Janowski, Michelsen, Kołodziej 1:5 (41:49)

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST