Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki pojechały dla Krystiana i wygrały!!

05/06/2016 21:24:30
Redakcja

Unia Tarnów po trudnym meczu pokonała MRGARDEN GKM Grudziądz 47:43. Zawodnicy Unii Tarnów dzisiejsze zwycięstwo zadedykowali Krystianowi Rempale.

To był inny mecz niż wszystkie. Klimat spotkania i atmosfera był inny niż dotychczas. Dużo osób zastanawiało się czy Jaskółki podniosą się po ogromnej tragedii jaka spotkała klub w ostatnich tygodniach.

Spotkanie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem spowodowanym opadami deszczu w godzinach popołudniowych. Na prezentacji minutą ciszy uczczono pamięć Krystiana Rempały.

W biegu pierwszy pomimo nieustępliwych ataków Tomasza Golloba pewne trzy oczka do mety dowiózł Leon Madsen, który prowadził od początku biegu. Niestety po nie najlepszym starcie Piotr Świderski tylko na pierwszym okrążeniu próbował nawiązać walkę z Antonio Lindbaeckiem.

Aby upamiętnić pamięć Krystiana Rempały bieg młodzieżowy Kibice zgromadzeni na stadionie w Mościcach oglądali na stojąco. W wyścigu niewiele się działo. Po wygranym starcie trzy oczka do swojego konta na mecie mógł dopisać Marcin Nowak. Trzeci na metę również przyjechał zawodnik gości przez co MRGARDEN GKM objął prowadzenie w meczu.

Goście swoją przewagę powiększyli w kolejnym biegu. Znakomicie ze startu wystrzelił Rafał Okoniewski, który pewnie wygrał wyścig pomimo ataków Kennetha Bjerre w początkowej fazie biegu. Po słabym starcie ostatni na mecie zameldował się Mikkel Michelsen.

Dwa punkty straty Jaskółki odrobiły w czwartej odsłonie meczu. Świetnie wystartował Artem Laguta, ale na wyjściu z pierwszego łuku po zewnętrznej na prowadzenie przedarł się Janusz Kołodziej. Z tył ważne oczko do mety dowiózł Arkadiusz Madej, a bieg z dużą przewagą wygrał ostatecznie Janusz Kołodziej.

Sporo emocji dostarczył Kibicom wyścig piąty w którym tarnowianie wygrali podwójnie. Po starcie jednak tak dobrze nie było, ponieważ z przodu znajdował się Antonio Lindbaeck, a na trzecie miejsce próbował przedrzeć się Tomasz Gollob. Dobrze zachowali się jednak tarnowscy Duńczycy, którzy mocno napędzeni na wyjściu z pierwszego łuku wzięli w kleszcze Szweda, obejmując dla Unii Tarnów podwójne prowadzenie.

W szóstym biegu po ostrym ataku Krzysztofa Buczkowskiego na toru upadł Patryk Rolnicki. Pomiędzy zawodnikami nie było jednak kontaktu i z biegu wykluczony został junior gospodarzy. W powtórce pewnie start wygrał Janusz Kołodziej, nie dając gościom nawet najmniejszych szans na lepszy wynik niż biegowy remis.

O losach biegu siódmego zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku, który należał do Artema Laguty. Przez pierwsze okrążenie próbował zbliżyć się od niego Piotr Świderski, ale Rosjanin powiększał z każdym wirażem przewagę. Podobnie było w kolejnym biegu. Tutaj po raz kolejny popisową jazdą pochwalił się Janusz Kołodziej, który po wygranym starcie wygrał z przewagą niemal pół prostej. Niestety walki z parą gości nie zdołał nawiązać Arkadiusz Madej.

Dobrze dla Jaskółek ułożył się wyścig dziewiąty, którzy gospodarze wygrali podwójnie. Tarnowianie wygrali start i dobrze rozegrali pierwszy łuk. Później przez niemal cztery okrążenia bezpieczną przewagę na trzecim Rafałem Okoniewskim utrzymywał Piotr Świderski.

W biegu dziesiątym trener Robert Kempiński zastosował rezerwę taktyczną zastępując Mike Trzensioka Marcinem Nowakiem. Rezerwa na niewiele się jednak zdała, bo bieg zakończył się remisowo. Pewne zwycięstwo odniósł Artem Laguta, wygrywając z bardzo dużą przewagą nad tarnowską parą Duńczyków.

Po przerwie świetnie spisujący się Artem Laguta zmienił w ramach rezerwy taktycznej Tomasza Golloba. Rosjanin punktów jednak nie wywalczył, ponieważ już na starcie posłuszeństwa odmówił mu motocykl. Po raz czwarty pewne zwycięstwo odniósł Janusz Kołodziej. O dwa oczka z Rafałem Okoniewskim ambitnie walczył Piotr Świderski, jednak tym razem zawodnik z Grudziądza był na mecie lepszy.

Po dwunastym biegu przewaga Unii stopniała tylko do czterech punktów za sprawą bardzo dobrej jazdy Lindbaecka i Nowaka. Gości lepiej wystartowali i po dobrym rozegraniu pierwszego łuku mieli już na tyle dostateczną przewagę nad Kennethem Bjerre, że mogli spokojnie kontrolować dalszą część biegu.

Sporo napocić musiał się w początkowej fazie biegu trzynastego Leon Madsen, aby odnieść biegowe zwycięstwo. Duńczyk co prawda wygrał start, ale bardzo szybki dzisiaj w Tarnowie Artem Laguta szybko przedarł się na drugą pozycję, zaciekle atakując zawodnika Unii przez pierwsze okrążenia. Z tył o trzecią pozycję ambitnie walczył Mikkel Michelsen, jednak był zbyt wolny na dystansie, aby przedrzeć się przed Krzysztofa Buczkowskiego.

Nerwowo zrobiło się w Teamie Unii po przegranym podwójnie biegu czternastym. Znakomicie po raz drugi spisała się para Lindbaeck – Nowak pokonać Kennetha Bjerre i Piotra Świderskiego. Po tym biegu na tablicy wyników pojawił się remis.

O wszystkim decydował ostatni bieg. Moment startowy należał do pary gości. Grudziądzanie objęli podwójne prowadzenia, a stadion zamarł. Na wysokości zadania stanął jednak Janusz Kołodziej. Kapitan Unii Tarnów mocno napędził się na przeciwległej prostej i już w drugi łuk wchodził prowadząc. Przy całej akcji zrobił na tyle miejsca, że czwarty Leon Madsen przedarł się na trzecie miejsce przy euforii tarnowskich Kibiców. Duńczyk nie dał jednak za wygraną i na drugim łuku pojechał bardzo szeroko pod samą bandą wychodząc na drugą pozycję.

W drużynie Unii Tarnów widoczny był brak Krystian Rempały, który często ratował wynik startując z rezerwy.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem całego meczu był Janusz Kołodziej. Kapitan Jaskółek w całym spotkaniu był niepokonany. Bardzo dobrze spisał się Leon Madsen. Ze zmiennym szczęściem startował z kolei Kenneth Bjerre, który po dobrym początku w końcowej fazie meczu już słabiej. Nieco zawiódł Mikkel Michelsen, który poza dwoma biegami był wolny na trasie. Z kolei w końcu dobry mecz pojechał Piotr Świderski, który po kilku nieudanych meczach zdobył dzisiaj ważne punkty dla Jaskółek. Trzy oczka do dorobku drużyny zdobyli młodzieżowcy.

W drużynie gości pierwsze skrzypce grał Artem Laguta, a w końcowej fazie meczu Antonio Lindbaeck. Równo przez cały mecz jechał Rafał Okoniewski. Na pewno poniżej oczekiwań pojechali Tomasz Gollob i Krzysztof Buczkowski. Ważne punkty przywiózł dla gości Marcin Nowak.

Kolejny mecz w Jaskółczym Gnieździe już w najbliższą niedzielę o 20:00. Rywalem Unii będzie Stal Gorzów.

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Antonio Lindbaeck 9+1 ( 1*,0,2,3,3)
2. Tomasz Gollob 4+1 (2,1,1*,-,-)
3. Rafał Okoniewski 8 (3,2,1,2,0)
4. Krzysztof Buczkowski 3 (1,1,0,1)
5. Artem Laguta 11 (2,3,3,D,2,1)
6. Marcin Nowak 7+2 (3,0,0,2*,2*)
7. Mike Trzensiok 1 (1,0,-)

Unia Tarnów
9. Leon Madsen 12+2 (3,1*,3,3,2*)
10. Piotr Świderski 5+1 (0,2,2*,1,0)
11. Kenneth Bjerre 9 (2,3,2,1,1)
12. Mikkel Michelsen 3+2 (0,2*,1*,0)
13. Janusz Kołodziej 15 (3,3,3,3,3)
14. Patryk Rolnicki 2 (2,w,0)
15. Arkadiusz Madej 1 (0,1,0)

Bieg po biegu:
1. (69,48) Madsen, Gollob, Lindbaeck, Świderski 3:3
2. (70,44) Nowak, Rolnicki, Trzensiok, Madej 2:4 (5:7)
3. (69,83) Okoniewski, Bjerre, Buczkowski, Michelsen 2:4 (7:11)
4. (69,59) Kołodziej, Laguta, Madej, Trzensiok 4:2 (11:13)
5. (69,89) Bjerre, Michelsen, Gollob, Lindbaeck 5:1 (16:14)
6. (68,36) Kołodziej, Okoniewski, Buczkowski, Rolnicki – w/u 3:3 (19:17)
7. (69,81) Laguta, Świderski, Madsen, Nowak 3:3 (22:20)
8. (69,52) Kołodziej, Lindbaeck, Gollob, Madej 3:3 (25:23)
9. (69,73) Madsen, Świderski, Okoniewski, Buczkowski 5:1 (30:24)
10. (69,73) Laguta, Bjerre, Michelsen, Nowak 3:3 (33:27)
11. () Kołodziej, Okoniewski, Świderski, Laguta – d 4:2 (37:29)
12. () Lindbaeck, Nowak, Bjerre, Rolnicki 1:5 (38:34)
13. (69,19) Madsen, Laguta, Buczkowski, Michelsen 3:3 (41:37)
14. (70,30) Lindbaeck, Nowak, Bjerre, Świderski 1:5 (42:42)
15. (70,40) Kołodziej, Madsen, Laguta, Okoniewski 5:1 (47:43)

 

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST